Kapı Alarm Sistemleri İle Güvendesiniz

Ev veya işyerlerinde, hırsızlık ve gasp gibi olayların cereyanında en çok kullanılan giriş noktası kuşkusuz kapılardır. Ana kapılar, balkon kapıları ve pencereler Kapı alarm sistemleri ile güvenli hale getirilebilir ve bu sayede olumsuzlukların yaşanması ihtimali, sıfır noktasına çok yakın bir seviyeye çekilebilir. Kapı alarm sistemleri farklı niteliklere sahip donanımlardır. Kullanıcının tercihine göre bağımsız küçük modüller olarak kullanılan çözümlerin yanı sıra, ana alarm merkezi ile entegre Kapı alarm sistemleri söz konusudur. İhtiyacınızın derinliğine bağlı olarak farklı cihaz ve konfigürasyonları tercih edebilir, yetkisiz kişilerin herhangi bir zamanda alana girişini engelleyebilirsiniz.

Ekonomik Kapı alarm sistemleri

Alarm sistemlerinin kurulacağı alanda kapı dışında hiçbir giriş yoksa, normal olarak hırsızlık halinde de sadece bu giriş kullanılabilecektir. Siz de ekonomik bir çözüm olarak, tüm alanı sensörlerle donatmak yerine Kapı alarm sistemleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede maliyet ciddi şekilde artacak ve güvenlik seviyesi sabit kalacaktır. Ayrıca kapı alarm sistemleri yalnızca hırsızlık için değil, uyarı için de kullanılabilir. Açık durumda kalması gereken ve gözle görülmeyen girişlerde hareket olduğunu bildirmesi için basit bir donanım kullanabilmeniz de mümkündür. Tabii güvenlik uzmanlarının tavsiyesi, bağımsız çalışan basit araçlar yerine, bir ana merkezi bulunan ve evrensel alarm sistemleri protokollerine uygun biçimde tesis edilmiş Kapı alarm sistemleri kullanmanız yönündedir. Sadece bir kapı için kullanılan pilli ve sireni üzerinde bulunan kontaklar elbette basit bir çözümdür ama tam anlamıyla kapsamlı bir çözüm elde etmek için asgari niteliklere sahip sistemleri kullanmanız faydalı olacaktır.

Genel olarak tavsiye edilen Kapı alarm sistemleri; darbe sensörü ile birlikte, saldırı engelleme özelliği bulunan bir sireni bulunan alarm sistemleridir. Kapı üzerine veya tercihen siren dışarıya takılabilir. Alarm sistemlerinde siren sayısı kullanıcının tercihine bağlıdır. Satın aldığınız sistemin ismi Kapı alarm sistemleri içerisinde sayıldığı için sadece kapı üstü iç mekan sireni kullanmak durumunda değilsiniz. Dilerseniz ve eğer kurdurduğunuz sistem alarm merkezi ünitesi bulunan bir sistem ise fazladan sirenler de takabilirsiniz. Ayrıca bu sistemlere ileride el algılayıcılar ve arama modülü gibi özellikleri de entegre edebilirsiniz.

Önceki yazı
Alarm Sistemleri Nerelerde Kullanılır?
Sonraki yazı
Alarm Sistemleri İle Güvenliğinizi Zirveye Çıkarın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü