Kamera Sistemlerinin Fiyatlandırılması

Her güvenlik tedbirinin elbette bir fiyatlandırması vardır. Günümüzde kullanılan veya satılan güvenlik kameraları, sahte sirenler gibi bir çok ürün maliyetinin çok üstü rakamlara satılabilmektedir. Güvenlik talebiyle başvurulan bu yöntemlere el yakan fiyatları ödemeye maruz bırakılan kişiler; bu yöntemlerin kendilerini korumadığında elbette iki kat daha zarara uğramaktadırlar. Bu nedenle; güvenlik kamerası ya da kamera sistemleri talebiniz varsa öncelikle çok iyi araştırma yapmalı ve ihtiyacınız olacak ürünü tespit edebilmelisiniz. Peki, kamera sistemlerinin fiyatlandırılması nasıl yapılıyor?

Fiyatlandırmada elbette ilk kıstas; güvenlik kameralarının takılacağı alanın büyüklüğü olacaktır. Büyüklüğe göre ekipman, malzeme ve teknik personel gerekeceğinden, fiyatlandırma da değişebilmektedir. Alışveriş merkezi, banka ya da büyük mağazalarda kamera sistemlerinin fiyatlandırılması da bu kriterler değerlendirilerek yapılmaktadır.

Her ucuz malın alıcısı çok, her ucuz malın da zararı büyük olabilmektedir. Bu nedenle; ucuz kamera sistemleri firmalarına ya da ürünlerine yönelmek, hatalı bir seçim olabilir. Zira; sık bozulan, hatalı kayıt yapan, görüntü kalitesi HD olmayan, kayıt alamayan, farklı sistemlerde açılmayan bu sistemler size faydadan çok zarar getirebilir. Hırsızlık esnasında kısa sürede devreden çıkarılan bu kameralar yüzünden yüklü miktarda paranızdan olabilir, ya da sevdiklerinizin canı yanabilir. Bu nedenle, kamera sistemi seçerken mutlaka aramanız gereken belli başlı kriterler olmalı. Peki, bunlar neler?

Kamera Sistemlerini Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • İhtiyaç: Güvenlik kamerası ya da kamera sistemlerini tercih ederken ilk olarak, sizin nasıl bir kameraya ihtiyacınız var ve bu kamera sisteminden talepleriniz neler bunları bilmeniz gerekir. Hangi alanı, hangi sürelerde koruyacağınız ve koruma esnasında görüntülerin nereye kayıt edileceğini, nasıl izleyebileceğinizi de sorgulamanız esas olan konulardan.
  • Fiyat: Ucuz ürünler mutlaka başınızı ağrıtır. Bunu bilerek, kamera sistemlerinde ucuza kaçmayın. Bir ürünün belirli bir piyasa değeri vardır, çok ucuz ürünlere ve hizmetlere itibar etmeyin. Alarm fiyatlarını araştırarak, bilgi sahibi olun ve ürünleri tek tek değerlendirin.
  • Müşteri Memnuniyeti: Kamera sistemlerini tercih edeceğiniz firmaların müşteri memnuniyetlerini şikayet var gibi sitelerden mutlaka araştırın.
  • Satış Sonrası Destek: Herhangi bir konuda bile hemen karşınızda sizinle ilgilenebilecek bir personel olup olmayacağından emin olun, unutmayın ki sevdikleriniz veya sizin için önemli olan eşyalarınız beklemeye gelmez.

Ev alarm ve işyeri alarm seçenekleri ile müşteri memnuniyetini üst seviyelere taşıyan Desi Alarm ile, kablolu alarm ve kablosuz alarm sistemlerini tercih edebilir, markamızın güvencesinde kalabilirsiniz. Alarm sistemlerinde geliştirdiğimiz ekstra özelliklerimiz ile siz de kendinize özel hazırlanmış güvenlik tedbirleri içerisinde güvenle yaşayabilir, sevdiklerinize konforlu bir yaşam alanı sunabilirsiniz.

Önceki yazı
Kamera Sistemlerini Neden Tercih Etmelisiniz
Sonraki yazı
Kapı Alarm Sistemleri Ne İşe Yarar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü