Kamera Mı, Alarm Sistemi Mi?

Güvenlik sistemleri, günümüzde bir çok bileşeni bulunan, can ve mal güvenliğimizi sağlamak amacıyla donatı listemizde yer alan ürünlerdir. İhtiyaca göre farklı seviyelerde ürünler ve konfigürasyonlar elbette tercih edilebilir. Bu noktada neyi tercih edeceğimi noktasında ikilem yaşayabilir, Kamera mı, Alarm sistemi mi? Sorusu noktasında kafa karışıklığı yaşayabiliriz.

Esas itibariyle, alarm sistemleri ile kamera sistemleri birbirinin alternatifi değildir. Ortak noktaları olan caydırıcılık fonksiyonu dışında birbirlerine rakip olmayan bu ürünlerin hangisini seçeceğiniz konusunda analiz yaparken dikkat edeceğiniz husus; hangisinin daha gerekli olduğu olacaktır ki, alarm sistemleri; genel olarak ilk tercih olacaktır. Çünkü, kamera sistemleri uyarı mekanizmaları sınırlı olan sistemlerdir ve alarmın kullanılamayacağı alanlarda veya alarm sistemi ile birlikte kullanılması mümkün olan sistemlerdir. Çoğunlukla tercih her iki donanımın da alınması yönünde olmaktadır.

Evlerde daha az tercih edilmekle birlikte, artık hemen her apartman yönetiminin kullandığı kamera sistemleri, kötü niyetli kişileri tespit etmek ve caydırmak için etkilidir. Elbette apartmanların genelinde alarm kullanılabilmesi mümkün olmadığından bu tedbir söz konusudur. Bu apartman içerisinde yer alan bir konutun ise öncelikle alarm sistemini tercih etmesi durumu sıklıkla rastlanan bir durudur ve rasyonel yaklaşım budur. Ev sahibi tercih etmesi halinde, evin çeşitli noktalarına elbette kamera da yerleştirebilir.

İşyeri Güvenliği İçin Kamera Gereklidir

İşyerlerinde, özellikle faaliyet devam etmekteyken meydana gelecek istenmeyen durumların tespiti için ise kamera en etkili çözümdür. Örneğin mağazanızda bir kamera donanımı var ise hırsızlık ihtimali oldukça düşük olacaktır. Tabii bu mağazanın kapandıktan sonra korunmaya devam etmesi için alarm sistemi de gerekli olacaktır.

Görülüğü gibi alarm sistemleri ve kamera sistemleri birbirine alternatif değil, tamamlayıcı olurlar. Alanın özelliklerine bağlı olarak öncelikle hangi tedbirin kullanılması gerektiğine karar verilebilir ve buna göre bir donanım kurulabilir. Tabii, konutlar ve ofis tipi işyerleri başta olmak üzere alarm sistemlerinin öncelikli gereksinim olarak karşımıza çıktığı sonucu da aşikardır. Siz de Kamera mı, Alarm sistemi mi? Sorusunun cevabı olarak, bu gereksinim hesaplarını yapabilir ve sistemi kurmak için hemen harekete geçebilirsiniz.

Önceki yazı
Hırsız Alarm Sistemleri Nedir?
Sonraki yazı
Desi Alarm Ev İşyeri Sistemleri Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü