Güvenlik Sistemleri Nedir?

Yaşam alanlarında güvenliğin teşkil edilmesi, nizami geçişlerin sağlanması ve daha konforlu alanlar oluşturulması için kullanılan güvenlik sistemleri, işitsel ve görsel sistemlerin yanı sıra algılama modülleri ile geliştirilir.Kamera güvenlik sistemleri, hareket algılama dedektörleri ve sesli alarm sistemlerinin bir arada kullanılması ve güvenlik unsurlarının entegre edilmesiyle geliştirilen sistemlerdir.

Güvenlik Sistemleri Neleri Kapsar?

Görüntüleme teknolojileri dahilinde cctv kamera sistemleri, güvenlik sistemlerinde en çok kullanılan ögeler arasındadır. DVR kart ve DVR cihazlar ile kurulum edilen CCTV kamera sistemleri, alıcı cihaz olarak kullanılır. İstenilen tüm alanlara kurulum edilerek kullanılabilir.

Hırsız alarm sistemleri, gaz kaçağı alarm sistemleri, su baskını alarm sistemleri gibi modülleri, alarm güvenlik sistemleri olarak hem tekil ürün hem kombine ürün olarak kullanılabilirler.

Personel takip sistemleri, turnike geçiş sistemleri de güvenlik sistemleri dahilinde olan ev ve endüstriyel çeşitleriyle istenilen tüm alanlara kurulum edilebilen sistemlerdir.

Alarm Güvenlik Sistemi Nedir?

Sensörler ile dizayn edilen ve risk oluşturabilecek durumlarda sesli ikaz sistemleri ile çalışma sunan teknolojik cihaz ve ekipmanlar bütünüdür. Alarm güvenlik sistemleri, hırsız alarm, yangın alarm gibi seçeneklerle kullanılır. Duman ve ısı algılama modülleri, koku veya su algılamam dedektörleri ile ışıklı ve sesli alarm sunan sistemlerdir.

 

Kombine ürün kullanımlarında yangın söndürme sistemlerini devreye sokan ve hırsız alarm kombinasyonunda polis, karakol, jandarma kuvvetleri gibi birimlere doğrudan bildirimde bulunan güvenlik sistemleridir.

Güvenlik Sistemleri Neden Gereklidir?

Ev, iş yeri ve toplumsal alanlarda güvenliğin sağlanması ve daha konforlu ortamlar kazanılması için güvenlik sistemleri gereklidir. Hem caydırıcı unsurları hem de can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla, tüm yaşam alanlarında kullanılması önemli ve gereklidir.

Alarm güvenlik sistemleri, hareket algılama sistemleri ve teknolojik sistemler ile dizayn edilen sensör dedektör tasarımları ile üst düzey performans sağlayan sistemlerdir. Modern teknolojinin her aşamasından yararlanılması, mobil cihazlardan kontrol ve programlama olanağının sunulması, güvenlik sistemlerinin aynı zamanda konforlu kullanım sağlar. Dünya’nın herhangi bir yerinden izleyebilmenizi ve kontrol edebilmenize olanak sağlarken, içinizin rahat etmesine ve güvenliğin teşkil edilmesine olanak sağlar.

Menü