Şehirleşmeyle beraber suç oranlarında artma da meydana geldi. Bunun önemli bir sebebi, büyük ve kalabalık şehirlerde güvenlik tedbirlerini almanın yarattığı zorluktur. Kolluk kuvvetleri tarafından her ne yapılırsa yapılsın hırsızlık gibi suçların önlenebilmesi tam anlamıyla sağlanamıyor. Bu nedenle birçok kez uzman ve kolluk kuvvetleri tarafından vatandaşların kendilerinin de alabilecekleri bir dizi tedbirler hakkında açıklamalar yapıyor. Hatta işyerlerini korumak için alınabilecek önemi güvenlik tedbirleri mevzuat hükmü haline getirilerek, yasal bir zorunluluk ihtiva edebiliyor.

Ne yapılması gerekiyor?

Hırsızlara karşı alınacak tedbirler içerisinde iyi bir kilit veya kepenk sistemi işin önemli aşamalarından birisini ifade ediyor. Her geçen gün gelişen kepenk veya kilit sistemlerinin yanın sıra, kamera ve alarm sistemleri de önemli tedbirler içerisindedir. Kilit sistemleri gelişmesine rağmen hırsızlar için aşılabilecek engel olabilir. Bu durumda hırsızları geri adım attıracak tedbirin alarm sistemi olduğunu söyleyebiliriz.

Büyük ve değerli kıymetlere sahip olan dükkan veya evlerde güvenlik personelinin bulunması caydırıcı bir durumdur. Ama herkes için güvenlik personel istihdam etmek mümkün değildir. Bu nedenle personel haricindeki alternatiflerden istifade etmek gerekiyor. Günümüzde güvenlik personeli istihdam eden yerler bile kamera ve alarm sistemlerine ihtiyaç duyuyor. Bunun sebebi, alarm gibi sistemlerin caydırıcılık açısından oldukça önemli bir tedbiri ifade etmesidir.

Eyüp Desi Alarm!

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden birisi durumundaki Eyüp de, hırsızlık olaylarından korunmak için gelişmiş alarm sistemlerine olan ihtiyaç ortadadır. Bu ihtiyacın yerli mühendislik oranı yüzde yüzü ifade eden Desi Alarm ekipmanlarıyla sağlanmasının birçok avantajı bulunuyor. Uzun süreli kullanıma uygun ekipmanlar sayesinde; hırsızlık gibi olaylardan korunma, yüksek caydırıcılık ve haberleşme sistemiyle sağlanılan bilgi paylaşımı mümkün olabiliyor.

 

 

Desi Alarm tarafından imal edilen ve en yüksek güvenlik protokollerine göre standardize edilen alarm ekipmanları, yüksek caydırıcılıklarıyla AB standartlarının da üzerinde bir kullanım alanı sunuyor. Kıymetli eşya ve değerlerinizi korumak için alarm sistemlerinin sağladığı caydırıcılık özelliğinden faydalanmanız, birçok hırsızlık teşebbüsünden kurtulmanızı sağlayacak.