En iyi hırsız alarm sistemi hangisidir?

Marka seçiminizde kullanmayı planladığınız alarm panelinin özelliklerinden daha fazla dikkat etmeniz gereken asıl husus panelinizin programlaması ve programlama bilgilerinizin tüm Teknik ekibiniz tarafından kusursuz olarak bilinmesidir. Dünyanın en iyisi olan alarm panelinin eksik programlı olarak çalıştırılmasından ise, vasat seviyede fakat tam olarak programlanmış bir alarm paneli kesinlikle tercihiniz olmalıdır.

Alarm sistemlerinde kullanılan panellerin bir çoğu standart kurulum için fazlası ile yeterli ve güvenlidir. Bu güvenliği sağlayan yanlış alarmları engelleyen ise sisteminizde kullanılan dedektörlerinizin kalitesidir. Yaşanan asılsız alarmların %90 ı yanlış algılama yapan dedektörlerden kaynaklanmaktadır. Alarm sistemi markasından daha önemli olan kullandığınız dedektörler, dedektörlerin montaj yerleri, ve doğru yapılmış bir planlamadır.

Hangi alarm markasını tavsiye dersiniz?

Planlaması yanlış yapılmış bir alarm sistemi müşterileriniz ve firmanız için büyük bir risktir, Kullanılması gereken dedektör adetleri, konumları çok iyi çalışılmalı ve kaliteli dedektörler ile desteklenmelidir.

Kaliteli bir hırsız alarm sistemi montajı yapmak isteyen bayilerimize tavsiyelerimiz ise;

– En iyi hırsız alarm paneli proğramlamasına en iyi hakim olduğunuz paneldir.
– Alarm panelinin markasından çok daha önemli olan panelin doğru olarak proğramlanmasıdır.
– Panelden tasarruf etmek düşünülebilir fakat dedektörlerde seçim daima kaliteliden yana yapılmalıdır.
– Hırsız alarm sistemi montajı yapacak olan teknik ekibinizin sistem karmaşası yaşamaması için tek marka ürünler kullanılması işinizi kolaylaştıracaktır.
– Montajı yapılan hırsız alarm sistemlerinde montaj sonrası tüm bölgeler teker teker tüm özellikleri denenerek test edilmelidir.
– Alarm sistemlerinde kritik öneme sahip telefon hattı bağlantıları daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz şekilde sağlıklı olarak yapılmalıdır.
– Müşterilerinize alarm panellerini kullanması tam olarak anlatılmalıdır.