çeşitli sensörleri bulunan elektronik cihaz. hareket veya kapı açılma uyarısı üzerine alarm çalar veya belirli bir telefon aranıp kayıtlı mesaj geçilir

gupe gunduz kapisi hirsizlar tarfindan zorlanan insanlarin akillarina ilk gelen hirsiz savar mekanizma.

eşim tarafından ısrarla hırsızları teşvik ettiği öne sürülen aygıt. bunu taktırırsak hırsızlar “bu evde korunmaya değer şeyler var” diye düşünürlermiş. işin garibi sanırım beni de ikna etti gibi. 5 lira verip camlara emniyet kilidi taktırdık ikimizin de kafası rahat.

dün tecrübe ettiğim olaydır. iş yerinde herkes çıktıktan sonra tüm işlerimi bitirdim, ilk defa işten erken çıkacağım diye seviniyorum. tabi iş yerinde benden başka kimse yok, telefonun aktarmasını yapıp, alarmı kurup çıkacağım iş yerinden.

tam o sırada elektrikler gitti. mecburen elektriklerin gelmesini beklemek zorunda kaldım. tam dalmışım elektriklerin gelmesini bekliyorum derken bir anda insanlık dışı bir ciyaklama sesi ile yerimden fırladım. elektrikler geldi ve deli gibi alarm çalıyor. telefonu evde unutmuşum patronu arayıp soramıyorum bu lanet şey nasıl kapanıyor diye. iş telefonu daha devreye girmemiş elektrikler yeni geldiği için.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir