Desi Alarm Gaziantep

Mülkünüzü nasıl koruyorsunuz?

Hırsız öncelikle, Gaziantep çalınabilecek mal değeri yüksek yerleri seçer. Yaptığı işin üstlendiği riske değmesini ister. En az zahmetle ve en düşük riskle, en yüksek getiriyi getirecek yere girmeyi tercih eder. Hırsızın içeriye girmesi zorlaştırılmalıdır.
Bunun için çelik kapı, çift kilit, demir parmaklık, panjur, karanlık noktaları aydınlatmak, köpek beslemek gibi pasif koruma önlemleri en yaygın şekilde uygulananlardır. Bunlar hırsızın içeri girme süresini uzatır. Ancak hepsinin kolaylıkla aşılması mümkündür.
Tüm koruma önlemlerini aldınız. Alarm sistemine gerek var mı?
Eskiden hırsızlar televizyon,elektronik eşya, halı, gümüş, bilgisayar, kasa gibi malzemelere rağbet ederdi. Bugün daha çok, kolay elden çıkarılabilecek eşyaya ilgi duyuyorlar. Nakit para, mücevher, cep telefonu peşindeler. Bu tip eşyaların, içinde insan olan mekanda bulunması olasılığının daha yüksek olduğu bir gerçektir. Risk alan hırsız, yakalanma riskini en aza indirecek malzemeleri kullanmayı tercih etmektedir. Uyuşturucu sprey ile içeri giriyor ve metal arayıcı kullanarak da aradığını en kısa sürede bulabiliyor. içeride insan bulunduğu için de, olay artık gasp ve soygun oluyor. Bu da, en tehlikeli ve istenmeyen olay olan hırsızla karşılaşma riskini doğuruyor. hırsız da yabancıyla karşılaşmayı istemez. Böyle bir durumda olayın doğal sonucu olarak yakalanmamak için saldırarak savunmaya geçecektir. Eğer hırsız içeriye girmeyi başarmışsa alarm çalmakta olan mekanda çalışamayacaktır. Yakalanma riski, öncelikle başkalarının hırsızın niyetinden haberdar olmasıyla artar. Pasif koruma önlemlerinin
hiçbiri, sürekli çalan bir siren kadar etkili olamayacaktır. Alarm sisteminin asil faydası bu noktadadır. Alarm sistemi, daha risk gerçekleşmeden hırsızın varlığını haber verir. Ses çıkarır, ışık yakar, yardıma gelebilecek yerleri otomatik olarak telefonla arar, hatta hırsızın resmini çeker, görüntüsünü kaydeder. Yani caydırıcı koruma önlemidir. Alarm sisteminin varlığı ve devreye girmesi gasp ve soyguna karşı gerçek korumadır.

  • Yangın alarm Sistemleri
  • Hırsız alarm sistemleri
  • Gaz alarm sistemleri
  • Soygun alarm sistemleri
  • Su basma önlem sistemleri
  • Kapı alarm sistemleri
  • Alarm Ekipmanları
  • Kamera Sistemleri
  • İp Kamera Sistemleri
  • Villa Alarm Kamera sistemleri

Alarm sistemleri Nedir?

Alarm sistemi, hırsızlık, gasp, soygun, tehdit, haneye tecavüz, yangın, sağlık sorunu gibi durumlarda başkalarını sizin imdadınıza çağıran elektronik çözüm paketidir. Ev veya işyerinizin konumuna, isteklerinize, içerideki yaşama tarzınıza ve bütçenize uygun olarak, tamamen size özel seçilmiş elektronik parçaların birbirleriyle entegre edilmesiyle oluşur. istenmeyen durumu algılar ve alarm verir.
Alarm verdiği zaman sirenle, ışıkla, otomatik telefon bağlantısıyla çevreye ve gerekli yerlere haber verir. istenmeyen durumu; açılmaması gereken bir kapı veya pencerenin açılması, evde bir canlının hareket etmesi, cam kırılma sesinin çıkması gibi hallerin oluşmasıyla anlar. içerideki hareket ve yaşam tarzınıza bağlı olarak hangi bölümü ne zaman koruyacağınıza kendiniz karar verirsiniz ve alarm sisteminizi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Kurma ve kapama işlemleri bir şifrenin tuşlanarak girilmesi veya özel bir uzaktan kumandası ile gerçekleşir.
Neden Alarm sistemi taktırmalıyım.?
1. Daha huzurlu bir aile ortamı için.
2. Evimize kendimizi hapsetmemek için.
3. Çocuklarımızın daha güvende olması için
4. Sadece tek bir yapıya bağlı kalmamak için.
5. Tamamen özgür olmak için.
6. En önemlisi her hangi bir olumsuz durumda herkesin telefon sistemi aracılığı ile haberdar olabilmesi için.
7. Güvenliğinizi Maksimum seviyeye çıkarmak için
Alarm Sisteminin Faydaları ve Özellikleri
1. Profesyonel bir alarm sistemini devre dışı bırakmak neredeyse imkansızdır.
2. Sistemin koruması devreye alındığı taktirde her türlü sabotaja ve müdahaleye karşı korumalıdır.
3. Her hangi bir olumsuzluk anında alarm sisteminde belirlenmiş olan telefon numaralarına arama gerçekleştirilir ve durumdan belirlenen kişiler haberdar edilir.
4. Alarm Sisteminde arıza meydana gelmesi durumunda, alarm sistemi Keypad aracılığı ile bu arızayı size bildirir.
5. Alarm sistemi ile giriş çıkış yapan herkese kendi şifresini verebilirsiniz. Bu sayede evinize yada işyerinize kimin ne zaman gelip gittiğini rahatlıkla görebilirsiniz.
6. Her hangi bir şekilde elektrik kesilmesi durumunda bünyesinde bulunan akü ile 48 saat boyunca güvenliğinizi sağlamaya devam eder. 24 saat boyunca kesintisiz korumaya devam eder.
7. Hırsızların veya kötü niyetli kişilerin elektriği, kabloları kesip sistemi devre dışı bırakmaya çalışmasına karşın alarm sistemleri sabotaj korumalıdır. Buda sizin diğer alternatif korunma sistemlerine göre daha iyi bir korunma sistemine sahip olacağınız anlamına gelir.
8. Alarm sistemleri tasarlanırken, alınması gereken her türlü önlemler düşünülmüş ve sistem buna göre tasarlanmıştır. Her türlü durumda saldırganlara gerekli cevabı vermektedir.
9. Alarm sistemine sahip ev ve iş yeri sigortalarında indirim uygulanmaktadır.
Günümüzde gelişen teknoloji ve yeni yöntemler ile birlikte eski, çağ dışı kalmış ve bi o kadar da maliyeti yüksek olan korunma yöntemlerine göre alarm sistemleri daha ucuzu ve sürekli olarak güvenliğinizi sağlamaktadır. Bakıldığında eski yöntemler, olumsuz durumlarda kimseye haber vermemekte ve sabotaj ihtimaline karşı hiç bir önlemi bulunmamaktadır. Alarm sistemlerinde ise sizin belirleyeceğiniz telefon numaralarına, sistemin izinsiz kişiler tarafından aşılmaya çalışıldığında hem telefon aramaları hem de siren sesi ile çevreye duyulmaktadır.
Buna bağlı olarak yapılan çalışmalar, alarm sistemine sahip olan ev ve iş yerlerinin bu tür dışarıya bilgi veren güvenlik sistemlerine sahip olmayan iş yerlerine göre daha az saldırıya maruz kaldığını
göstermektedir. Aynı zamanda alarm sistemine sahip ev ve iş yerlerinde alarm sisteminin devreye girmesi yani sirenin çalması saldırganlar ve hırsızlar için caydırıcı bir özelliğe sahiptir.

Özet
Makale adı
Desi Alarm Gaziantep
Yazar
Yayıncı Adı
Desi Alarm Ve Güvenlik
Yayıncı Logosu