Mekan içerisinde yaşam devam ettiğinden hareket dedektörleri pasif, manyetik kontaklar aktiftir.Devreye alınan alarm sisteminde, dış kapıda ya da pencerelerde bulunan manyetik kontak bileşenlerinin birbirinden ayrılması ile alarm paneline sinyal gider. Harici siren ve dahili siren yüksek ses gücüyle çalmaya başlayarak ortamdakileri uyarır.alarm takip hizmetinden faydalanıyorsanız, devreye giren alarm, Alarm İzleme Merkezi temsilcisinin ekranında belirir. Temsilci vakit kaybetmeden müşteri ile iletişime geçer. Ayrıca alarmın çeşidine göre de polis, itfaiye, ambulans gibi ilgili birimin yönlendirilmesi sağlanır.Alarm takip hizmetinden faydalanmıyorsanız alarm devreye girdiğinde otomatik santral tarafından aranır ve alarm durumundan haberdar edilirsiniz.
  • Yangın alarm Sistemleri
  • Hırsız alarm sistemleri
  • Gaz alarm sistemleri
  • Soygun alarm sistemleri
  • Su basma önlem sistemleri
  • Kapı alarm sistemleri
  • Alarm Ekipmanları
  • Kamera Sistemleri
  • İp Kamera Sistemleri
  • Villa Alarm Kamera sistemleri

 

Ev içi kurulum, genel olarak evde akşam uyku haline geçmeden önce tercih edilen kurulum şeklidir

Mekan içerisinde yaşam olmadığından hem hareket dedektörleri hem manyetik kontaklar aktiftir.

Devreye alınan alarm sisteminde, dış kapıda ya da pencerelerde bulunan manyetik kontak bileşenlerinin birbirinden ayrılması ya da hareket dedektörlerinde hareket algılanması ile alarm paneline sinyal gider.

Uyarı sinyalinin durdurmak için 15 saniye içerisinde (isteğe göre bu süre azaltılıp arttırılabilir) müşterinin kendi belirlemiş olduğu şifreyi girmesi gerekmektedir. Şifre girildikten sonra alarm sistemi devre dışı bırakılır. (15 saniyelik uyarı sinyali boyunca sirenler devreye girmemektedir.)Şifre girilmez ise harici siren ve dahili siren yüksek ses gücüyle çalmaya başlar.Alarm takip hizmetinden faydalanıyorsanız, devreye giren alarm, Alarm İzleme Merkezi temsilcisinin ekranında belirir. Temsilci vakit kaybetmeden müşteri ile iletişime geçer. Ayrıca alarmın çeşidine göre de polis, itfaiye, ambulans gibi ilgili birimin yönlendirilmesi sağlanır.

Alarm takip hizmetinden faydalanmıyorsanız alarm devreye girdiğinde otomatik santral tarafından aranır ve alarm durumundan haberdar edilirsiniz.Ev dışı kurulum genel olarak işyerlerinde mesai bitiminde, ya da evde kimse olmadığında tercih edilen kurulum şeklidir.

Özet
Makale adı
Desi Alarm Aksaray

1 yorum. Yeni bırak

Alarm sistemi herkse her yerde gerekli bence. Cok caydirici. Guvemlik kameralarina takilan goruntulere bakin hirsizlar alarm olup olmadigina kadar inceliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site spamı azaltmak için Akismet kullanır. Yorum verilerinizin nasıl işlendiğini öğrenin.