Basit Alarm Sistemleri

Ev güvenlik sistemleri başlıca iki ana başlık altında incelenebilir. Birincisi sadece kameralı güvenlik sistemleridir. Kaydedilen veriler depolanır ve güvenlik bu şekilde sağlanır. İkinci güvenlik sistemi ise sensörlü yani alarmlı güvenlik sistemleridir. Herhangi bir kuvvet müdahalesinde sistemler çalışmaya başlayarak yüksek ses çıkartır. Bu iki sistemi birleştirerek ya da ayrı ayrı da evinizde kullanabilirsiniz. Güvenlik sizler için oldukça önemliyse iki sistemi birlikte kullanmanız tavsiye edilir.

Sistemlerde Fiyatlar Nasıl Değişir?

Teknoloji sayesinde güvenlik sistemleri de değişmekte ve gelişmektedir. Üretilen bazı alarm sistemlerinin içerisine bir hat yerleştirilmekte ve alarm çalıştığında bu hatta tanımlı olan sizin numaranız aranarak sizlere haber verilmektedir. Normal sesli alarma kıyasla bu üst düzey sistem biraz daha pahalıdır. Kameralı sistemler de sensörlü alarm sistemlerine göre daha pahalıdır. Sıralama bu şekilde ilerlemektedir. Üretilmiş olan bu sistemlerden en uğraştırıcı kameralı sistemlerdir. Kameraların kayıt noktası olması gerekir ve kayıtların aktarılacağı harici bellekler lazımdır. Alarmlı sistemler bu yüzden kameralı sistemlere göre daha uygun fiyatlıdır.

Güvenlik ve Alarm Sistemlerinin Yaygın Kullanım Alanları

Ev içindeki alarm sistemlerinin kullanım alanları kapılardaki kilit noktalar, pencereler ve tavan olabilir. Bu noktalara yerleştirilerek evinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Eğer kameralı sistem kullanmak istiyorsanız kapı önünüz dışında, bebek odanıza da kamera taktırarak kendi odanızdayken diğer odadaki bebeğinizin durumunu kontrol edebilir ve yerinizden kalkmadan uyuyup uyumadığını görebilirsiniz. Bahçeli eviniz varsa tercih etmeniz gereken bir diğer kamera çeşidi dış alan kameralarıdır. Suya, toza ve özellikle darbelere karşı oldukça sağlam olan bu kameralar sayesinde bahçenizi yedi yirmi dört izleyebilirsiniz.

Güvenlik ve Alarm Sistemi Açığım Olduğunu Nasıl Anlarım?

Güvenlik sistemi taktırmak için soyulmanıza, yangın çıkmasına ya da zarar uğramanıza gerek yoktur. Kendinizi bulunduğunuz semtten dolayı güvende hissetmiyorsanız, düşman olduğunuz kişiler varsa, rahatsız ediliyorsanız güvenlik sistemi taktırmak için doğru zamandasınız. Güvenlik sistemlerinin amacı insanların başına bir şey gelmeden mallarını ve canlarını korumaktır. Bir güvenlik açığı hissettiğinizde evlerinize kameralar ve sensörler taktırabilirsiniz ve rahat uykular çekebilirsiniz.

Önceki yazı
Ev Alarm Sistemleri Fiyatları
Sonraki yazı
Bakıcı Kamera İzleme Sistemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü