Alarm, son zamanlarda güvenlik için akla gelen ilk çözümdür. Hırsızlık vakalarının azaltılması noktasında, dünyanın her yerinde emniyet güçlerinin de bu tedbiri önerir. Alarm sistemleri satın almak istediğinizde ise karşınıza oldukça geniş bir ürün alanı çıkacaktır ki, alarm sistemleri fiyatları bu ürün yelpazesinde kafanızı karıştıracak unsurların başında gelir. Elbette sektör profesyonelleri dışında neredeyse hiç kimse hangi alarm sisteminin daha iyi veya uygun olduğundan emin olamaz. “Ucuz alarm mı alsam, yoksa pahalı mı alsam?” sorusu doğal olarak kafamızı meşgul eder. Tabii her üründe olduğundan biraz daha fazla bu konuda araştırma yapmanızda fayda vardır. Çünkü bu alanda çok niteliksiz ürünler de söz konusudur ki, prensip olarak güvenlik gibi hassas bir konuda ucuz ve niteliksiz çözümlerin tercihe edilmesi doğru olmayacaktır.

alarm sistemleri kalite fiyat 300x217 - Alarm sistemlerinin kalite ve fiyat kıyaslaması

Hangi Alarm Sistemini Almalıyım?

Hangi alarm sistemini almalıyım? Sorusuna marka bazında tek bir cevap verilmese de, hangi tür alarm sistemleri ihtiyacı karşılar? Sorusuna elbette cevap verilebilir. Tabii ürünün niteliğinin yanı sıra, sizin yaşam alanınızın korunması için yeterli donanıma sahip olması gerektiğini de belirtmeliyiz. Alanda sistemin hareket tespit edeceği hiçbir kör nokta kalmamalı ve gerekli kontaklarla birlikte hareket sensörleri eksiksiz biçimde yerleştirilmiş olmalıdır. Burada alam sistemleri fiyat ve kalite kıyaslaması devreye girecektir.

Alarm sistemlerinde en önemli kalite unsuru elbette merkezi kontrol ünitesidir. Sistemin kesintisiz çalışması, arıza durumuna geçmemesi ve sensörlerle sürekli aktif iletişim halinde olması gerekir. Sensörlerin de belli niteliklerinin bulunması elbette gerekir. Kimi sensörler hareketi algılamada zayıf kabiliyete sahipken, kaliteli ürünler bu kabiliyete üst düzeyde sahip olmalarının yanı sıra, örneğin evcil hayvanlarınızı görmeyebilir veya camlarınızın dışında gerçekleşen hareketleri hatalı alarm olarak siz yansıtmayabilir. Alarm sistemleri fiyat sorgulaması yaparken satın alacağınız sensörlerin bu özelliklerinden emin olmalısınız. Bunun yanında dilerseniz cam ve pencerelerinize darbe algılayıcısı bulunan kontaklar da takabilirsiniz. Bu sayede kapı veya pencereniz zorlandığında alarm devreye girecektir.

alarm fiyatlari desialarmi 300x203 - Alarm sistemlerinin kalite ve fiyat kıyaslaması

 

Alarm sistemlerinin en can alıcı noktası ise sirenlerin güvenliğidir. Kötü niyetli kişilerin sirenleri etkisiz hale getirmesi halinde, çevreye herhangi bir işaret gitmeyeceğinden, satın alacağınızın alarm sistemleri ile entegre siren donanımlarının üst düzey güvenlik özelliklerine sahip olmasını sağlayınız. Özetle, alarm sistemleri fiyatları ve alarm sistemleri kalite seviyesi doğrudan güvenliğin seviyesini etkilemektedir demek doğru olacaktır. Satın alacağınız ürünlerin niteliklerinden emin olmanız durumunda optimum fiyat ve maksimum kalite yaklaşımını benimseyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.