desi alarm güvenlik

SizTatildeyken Evinizin İşyerinizin Güvenliği İçin Önemli Tavsiyeler!

kendinizi en rahat hissettiğiniz kişisel yer olarak ev alanınızdır Yaşadığınız ev kendinizi, aileniz ve eşyalarınız için güvende tutmak oldukça önemlidir  Siz tatildeyken, evinizden davetsiz misafirleri hırsızları uzak tutmak amacıyla, bazı caydırıcı önlemler almanız gerekir Bunları sizin için uzman olarak özetlemeye çalışalım.

1- Pencere ve kapıları tekrar tekrar kontrol edin

Sağlam bir kapı ve pencere, evi dış etkenlerden korumasının yanı sıra, hırsızlık olayları içinde büyük önem arz eder. Evden uzun bir süre uzak kalacağınız durumlarda, kapıların ve pencerelerin sağlam olduğunu bilmek sizi rahatlatacaktır.  Yaşadığınız yer müstakil bir ev veya apartman giriş katı ise, pencerelere parmaklıklara taktırarak tedbir alabilirsiniz.

Kamera ve Alarm Sistemi Kullanın!

Son yıllarda şehirlerde yaşanan hırsızlık vakalarıyla ilgili alınan bir başka önlem ise, evin girişine kamera yerleştirmek ve bir alarm sistemi kurmaktır. Kamera sistemi ve alarmın birlikte kullanılması durumunda, evinizin güvenliğini garanti etmeniz mümkündür. Evinizin güvenliği için kamera sistemi kullanarak, siz evin içinde veya dışındayken, yabancı birinin evinize izinsiz bir girişte bulunması durumunda kapalı devre CCtv kamera sistemi ile evinizi izleyebilir ve bu sayede güvende olabilirsiniz. Özellikle müstakil bir eviniz var ise kamera ve desi alarm sistemi işinize yarayacaktır. Alarm sistemi uzun vadede size faydası olacak iyi bir yatırımdır. Kapı ve pencerelere yerleştireceğiniz alarm sistemi, biri evinizin pencere veya kapısını zorladığında ses çıkararak sizi uyaracaktır. Siz evden uzaktayken böyle bir durum yaşanırsa; güvenlik şirketi sizi arayarak, uyaracak ve hemen tedbir almanızı sağlayacaktır.

3- Evde Olmadığınız İzlenimi Vermeyin!

dairenin uzun süredir kullanılmadığını nasıl anlarsınız? Söz konusu evin bahçesi bakımsız görünüyorsa, çiçekler kurumuş ve çöpler birikmişse, o evin uzun süredir kimse tarafında kullanılmadığı kolaylıkla anlaşılabilir. Sizin dışınızda, kötü niyetli kişilerin de bu gibi noktalara dikkat edebileceğini aklınızdan çıkarmayın. Uzun bir müddet uzakta olacaksanız, evde olmadığınızın düşünülmemesi için birkaç önlem alabilirsiniz. Bu tedbirlerden ilki, siz yokken posta kutunuzda birikebileceğini düşündüğünüz broşür ve gazeteler ile ilgili. Bunun için, yola çıkmadan birkaç gün önce tüm aboneliklerinizi geçici süreyle iptal edebilirsiniz. Bahçenizin bakımsız kalmaması için ise, haftanın belirli günleri için bir tanıdığınızdan yardım isteyebilirsiniz.

4- Değerli Eşyalarınızı evlerde Koruyun!

kamera ve alarm sistemi gibi teknolojik yöntemler ile evimizi ne kadar koruma altına alırsak alalım, hırsızlık olaylarını yüzde yüz engelleyemeyebiliriz. Bunun dışında, eski usul bir önlem olsa da her daim işe yarayan başka bir yöntem, değerli eşyalarınızı saklamak. Özellikle uzun bir süre seyahatte olacaksanız, mücevher gibi ederi yüksek kişisel eşyalarınızı bir banka kasasında saklamak iyi bir fikir olabilir. Böylece uzun yolculuklara çıktığınızda aklınız evde kalmaz ve tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.