satilik-alarm-sistemi

Satılık Alarm ve Kiralık Alarm Sistemleri

Günümüzde en çok kullanılan güvenlik sistemleri içerisinde alarmların yeri ayrıdır. Her geçen gün değişen tasarımları ve eklenen özelliklerle daha da caydırıcı bir unsur ifade ediyor. Bugün kamera ve alarm sisteminin beraber kullanıldığı işletmeler herhangi bir hırsızlık girişiminden dolayı muzdarip olmuyor. İhtiyaca uygun bir alarm sistemin seçilmesi halinde işlevsel bir koruma sağlaması mümkündür. Ancak yanlış tercihler ve yerleşimle beraber alarm sistemlerinin de etkisi azabilir. Dolayısıyla uzman ekipler tarafından montaj işlemlerinin yerine getirilmesi önem arz eder.

Bugün satılık alarm sistemlerinin en çok tercih edilen temin yoludur. Çünkü sıfır ürünlerin kullanımı her zaman daha avantajlıdır. İkinci eli ifade eden ve kiralama suretiyle elde edilen sistemlerin kullanım alanı belirli bir süre için açılan depo ve benzeri yerler için uygundur. Uzun süreli kullanımlar açısından kiralama yöntemiyle alarm sistemlerinin tedarik edilmesi oldukça masraflı olur. Ancak performans ölçümü yapmak için öncelikli düşündüğünüz markanın alarm sistemini kiralayabilir ve daha sonrasında sıfır ürünleri satın alabilirsiniz. Ancak bu da, montaj işleminde tak çıkart gibi masraflara neden olacağından zararlı olabilir.

Nasıl bir alarm sistemi almalısınız?

Sıfır ürünlere yönelmeniz gerekir. ikinci sınıf ürünleri almamak daha uygundur. Bu tür ürünlerin nasıl bir soruna sahip olduğunu anlayamayabilirsiniz. Dolayısıyla sıfır ürünleri kullanmanız daha doğru olacaktır. Alacağınız ürünlerde dikkat edeceğiniz bazı özelliklerin de yer alması önem ifade ediyor. Bu özelliklerden bazıları şu şekilde:

  1. Siren sistemlerinin iyi olması lazımdır. Özellikle büyük depolar için temin edilecek alarm sisteminin çift siren sistemine sahip olması düşünülebilir. Alarm sistemi için sirenlerin önemi oldukça büyüktür. Hırsızların panikleyip, olay mahallinden kaçmalarını sirenlerin sesi sağlayabilir.
  2. Haberleşme modülleri de önemlidir. İşletme sahibi ve birkaç personelin haberleşme modülüne numaralarının tanımlanması hırsızlık girişiminden haberdar olmalarını sağlayabilir. Bu da, erken müdahale anlamına geliyor. Emniyet merkeziyle haberleşme de sağlanılabilir. Böylece hırsızlık girişimi sırasında en yakın ekip olay yerine yönlendirilebilir.
  3. Kablosuz modeller de tercih edilebilir. Özellikle lüks ofis veya evler için en uygun sistemlerden birisini ifade eder.

 

Önceki yazı
Kapı Alarm Sistemleri Ne İşe Yarar?
Sonraki yazı
Türk Malı Alarm Sistemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü