Analog HD  kameraları olarak da bilinen AHD CCTV kameralar , 720p ve 1080p çözünürlüklerinde yüksek tanımlı video gözetimini yakalayabilmektedir. Her ikisi de aşağıda görülebilen 720p HD kameraları ve 1080p HD kameraları satıyoruz . AHD güvenlik kameraları AHD uyumlu bir DVR ile kullanılmalıdır. Kamera Profesyonelleri, hem AHD hem de geleneksel analog CCTV kameralarla çalışan hibrid AHD / CCTV DVR’leri sağlar, böylece kullanıcılar her iki kamera türünün kombinasyonlarını karıştırabilir ve eşleştirebilirler. Bu kameralarla kullanım için iDVR hibrid DVR’leri şiddetle tavsiye ediyoruz . AHD ve geleneksel analog CCTV kamera çözünürlüğü arasındaki farkı bilmiyorsanız, buradan AHD’ye karşı CCTV hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

Eski geleneksel analog video gözetim sisteminizi yükseltmeye karar verdiniz mi? ya da yeni bir “High Definition” analog gözetim sistemini satın almayı ve kurmayı planlıyor musunuz? AHD, CVI ve TVI gibi farklı HD-coaxial teknolojilerin önünde baş ağrısı hissedebilirsiniz. Yani aklınıza bir soru gelebilir, “hangisi en iyisi hangisi?” Çevrimiçi arama yaparken, birçok teknoloji, her bir teknolojinin analog video gözetim sisteminiz için ideal bir seçim olduğunu teşvik eder. Son kullanıcılar bu problemle karşılaşan tek kişi değil, bazı kamera üreticileri bile karar veremiyor. Bu yazıda, AHD kamera hakkında bilmeniz gereken bazı gerçekleri ve gerçekleri paylaşmayı amaçlıyoruz.

AHD kamera hakkında bazı temel bilgileri size tanıtmayacağız, çünkü bu tür birçok makaleyi çevrimiçi olarak bulabilirsiniz. Geçmişte, piyasaya ilk başladığında AHD kamerayı tanıtmak için bazı makaleler yazdık. Bu makalenin faydalı olduğunu düşünüyorsanız lütfen bu sayfayı favorilerinize yazın ve paylaşın.

Sony Effio 700TVL’den daha iyi 720p AHD var mı?
İnsanlar Sony Effio’ya oldukça aşina, Effio analog video gözetim pazarında ana ürün olarak kullanılıyor. CVI, AHD, TVI ürünleri devreye girdiği için parıltı yavaş yavaş yok olur. Nextchip’e göre (Kore çipset üreticisi, AHD teknolojisinin geliştiricisi), AHD’nin üç sürümü var: AHD 0.8, AHD 1.0 ve AHD 2.0. AHD 1.0, 720p yüksek çözünürlüklü (HD) video yakalama ve kaydetme özelliğini destekleyebilir. AHD 2.0, 1080p tam yüksek çözünürlüklü (FHD) çözünürlüğü destekleyebilir. AHD 720p, Sony Effio 700TVL’den daha mı iyi? Cevap hayır, gerçek test sonucu AHD 720p Sony Effio 700TVL’ye eşittir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.