GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ MİKROFONU

Güvenlik kamerası ses kartı bağlantısı, mikrofon nasıl bağlanır, güvenlik kamerası ses özelliği, kamera mikrofonu.
Güvenlik kamerasında ses özelliği olacak ise 4+1 cctv kablo kullanılmalıdır.

3 uçlu ses kartı üzerinde kırmızı , siyah ve beyaz renklerde kablo bulunur.

Kırmızı : ses kartı +12 volt besleme ucu

Siyah : – 12 volt ( şase ) besleme ucu

Beyaz : Ses ucu

Uç kablolu ses kartında şase ortak kullanılmalıdır. Yukarıdaki resimde 4+1 CCTV Kablosuna mikrofon bağlantısının bağlantısı resimli olarak gösterilmektedir.

Mikrofon + ve – uçları kamera + ve – uçlarına paralel bağlanır. Şaseler ortak olduğu için sarı kabloda – uçlara paralel bağlanır. Yeşil kablo mikrofon ses ucuna bağlanır.

 

Kapalı Devre TV Sistemleri portföyünde geniş bir ürün yelpazesi kullanılmaktadır. Müşterinin ihtiyacı ve bütçesi doğrultusunda; sistem, ekonomik analog kameralardan yüksek çözünürlüklü IP kameralara; Dijital Kayıt Cihazından, LAN/ WAN uyumlu video iletim sistemlerine her tip ve büyüklükte tasarlanabilir. Bu sistemler, Hırsız Alarm, Çevre Güvenlik, Yangın Alarm ve Geçiş Kontrol Sistemleri dışında, POS cihazı, para sayma makinaları vb. entegre edilebilir.

Altyapı ve işletme maliyetlerindeki avantajlarından, çeşitliliğinden ve görüntü kalitesinden dolayı tüm üreticilerin ARGE yatırımlarını hızlandırdığı IP tabanlı sistemler, kurumların bilgisayar ağ yapılarının artık yüzlerce kameradan gelen veriyi taşıyabilecek kadar güçlenmiş olması ve IP kameraların sunmakta olduğu kaliteli görüntünün, güvenlik birimlerinin işlerini daha verimli yapmalarına yardımcı olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Birden fazla lokasyona giriş yapabilecek, giriş yapan kişilerin IP Kapalı Devre Tv Sistemleri Sistemine ait kameralar vasıtasıyla güvenlik kontrol noktalarında; bina turnike girişlerinde, bina resepsiyon geçişlerinde, bina içindeki yetkiye bağlı insan sirkülasyonunun tanımlanmasında geçiş yetkileri “Yüz Tanıma Sistemi” ile sağlanabilmektedir. Yüz Tanıma Sisteminin kullanıldığı başlıca alanlar; bina, kampüs, stadyum, mağaza, önemli merkezler vb.

Kara listeye (Black List) alınmış kişilerin tespit edilerek güvenlik odasındaki operatörün ekranına sesli ve gösrel ikaz düşmesini sağlar.

DVR, NVR ve Hibrit DVR ların dahil olduğu Dijital Kayıt & Görüntü İletim Sistemlerinde, kameraların özelliklerinin ortama en uygun olanının seçilmesinden daha önemli olan, bu kameralardan gelen görüntülerin kayıt altına alınması, gerektiğinde kayıtların izlenmesi, network ile cihaza herhangi bir noktadan bağlanarak gereken kayıtların görüntülenmesi ve istendiğinde görüntülerin transfer edilebilmesidir.

Fiber Optik İletişim Sistemleri ve Video Network ise; Kapalı Devre TV sistemlerinin kablolama alt yapısı ile birlikte; alarm, kontrol ve her türlü data sinyallerinin, yüksek kalitede, uzak mesafelere, güvenli şekilde taşınması ve aynı şekilde sahadan gelen bilgilerin merkezde birleştirilerek değerlendirilmesini sağlamaktadır.Kamera modellerinde artık en çok tercih edilen ip kamera

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.