hirsiz-alarm-sistemleri

Kapı Alarm Sistemleri Ne İşe Yarar?

Hırsızlık girişimlerinin artmaya başlamasıyla beraber insanlar da birtakım önlemler almak mecburiyetinde kalıyor. Dolayısıyla hırsızlığın önlenmesine yönelik değişik güvenlik sistemlerini ve ürünlerini kullanarak ev veya işyerlerini hırsızlık girişimlerinden korumaya çalışıyor. Bu ürünler arasında kapı alarm sistemleri de var.

Neden kapı?

Öncelikle kapı alarm sistemlerinin evler için daha uygun olduğunu ifade edelim. Ofisler için de ideal olabilir. tasarımlarının kapı baz alınarak yapılmasının sebebi ise, tamamen hırsızların kullandıkları yöntemlerle ilgilidir. Yapılan birçok araştırma ve hırsızlık girişimlerinden tutuklananlarla yapılan mülakatlar kapıyı kırma veya kilidi bloke etme yöntemiyle gerçekleşen hırsızlık olaylarının fazlalığını ortaya koyuyor. Yani hırsızlar, kapıdan girmeyi tercih ediyor. Ancak balkon veya cam gibi daha müsait yerlerin de tercih edildiği ifade ediliyor.

İkinci planda kalan cam ve balkon için de kapı alarmları taktırılabilir. Ancak birincil öncelik evin veya ofisin giriş kapısıdır. Bu alarm sistemleri kapının zorlanması halinde devreye girerek sirenlerini çalmaya başlar. Bu da, hem çevrenin hem de haberleşme modülü bulunan tasarımlar için sizin girişimden haberdar olmanız anlamına gelir. İhtiyaçlarınıza göre kapı alarm  sisteminde haberleşme modülleri veya ek siren özelliklerinin bulunmasını sağlayabilirsiniz. Tek girişli işletmeler için de kapı alarm sistemleri elverişli olabilir.

 

Bunlarla beraber kilit sistemlerinin de güvenlik açısından önemli fazladır. Kapının sağlam olması ve arkasındaki süngülerle tutturulması gerekir. Bir kez değil, birden fazla kilitlenmesi önemlidir. Çelik kapılar ise, en güvenli kapı sistemleri arasında yer alıyor. Ahşap veya benzeri kapı modellerinin tercih edilmemesi önem ifade ediyor. Elektronik kilit sistemleri de giderek popüler olmaya başladı. İşletmeler için ise, akıllı kepenk denilen sistemler geliştirildi. Ancak bunlar da, güvenliğin sağlanması açısından yeterli değildir ve uyarıcı bir sisteme ihtiyaç duyuyorlar.

Kapı alarm sistemleri bunların en önemlisidir. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra en iyi markanın ürünlerini alabilir ve montaj yaptırabilirsiniz. Ev ve işyeri güvenliğinin sağlanabilmesi için kamera ve alarm sistemleri beraber kullanmanın daha iyi olacağını da asla unutmayın. Böylece mal güvenliğini daha iyi sağlamış olursunuz. Desi Alarm ürünlerinin kapı modellerini incelemeyi unutmayın.

,
Önceki yazı
Kamera Sistemlerinin Fiyatlandırılması
Sonraki yazı
Satılık Alarm ve Kiralık Alarm Sistemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü