alarm-ve-guvenlik

Kablolu Alarm Sistemleri Nerede Kullanılıyor?

Desi Alarm

Hırsızlık olaylarının giderek atmasından dolayı güvenlik ürünlerine yönelik taleplerde de bir artıştan söz etmek mümkündür. Özellikle büyük şehirlerde alarm ürünlerine yönelik talepler çok daha fazladır. Bunun sebebi, büyük şehirlerde güvenlikle ilgili eksikliklerin çok daha fazla olmasıdır. Bu da, vatandaşları kendi tedbirlerini almaları konusunda teşvik ediyor. Ofis veya dükkanlar için ise, güvenlik önlemleri denilince akla kablolu veya kablosuz alarm sistemleri geliyor.

Kablosuz alarm sistemleri ne işe yarıyor?

Aslında kablolu ve kablosuz sistemlerin çalışma mantıkları aynıdır. Sağladıkları güvenlik prosedürü de benzerdir. Ancak kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılmalarının en önemli sebebi, dekoratif nedenlerdir. Kablolu alarm ürünlerindeki kaba kabloların dekoratif ofisler için uygun olmadığını ifade edebiliriz. Ya da evler için… Estetik kaygıların söz konusu olduğu alanlarda ise, kablosuz modellerin kullanılması çok daha caziptir.

Kablolu modellerin avantajı var mı?

Kablolu alarm ürünleri diğerlerine göre avantajlıdır. Çünkü bu sistem gücünü direk olarak elektrik akımından alır. Ancak kablosuz modellerde batarya bulunuyor. Bu bataryanın içerisindeki lion piller zamanla zayıflayabilir. Bu pillerin 6 veya 12 aylık periyotlar dahilinde yenilenmeleri gerekiyor. Yenilenmeyen pillerden dolayı alarm sistemlerinin devre dışı kalması söz konusu olabilir. Bundan dolayı depo, dükkan veya çok önemli eşyaların yer aldığı yerler için en iyi tercih kablolu modellerdir.

Hangi alarm markası daha iyi?

Piyasada onlarca alarm markası var. Ancak bu markaların hepsinin de aynı kalitede olduğunu söylemek asla mümkün değildir. Desi Alarm, yerli üretim yapan ve bu nedenle fiyat olarak diğerlerine nazaran daha uygun olan bir markadır. Üstelik Desi Alarm, sunduğu servis hizmetleri açısından da diğer markalardan çok daha kalitelidir.

Ülkemizdeki birçok alarm markasının ithal ürünler sattığını ifade edelim. Bu ürünler gümrük vergisi ve kur baskısı nedeniyle oldukça yüksek fiyattan satışa sunuluyor. Bütçenize uygun ve kailteli bir alarm sistemi almak için kesinlikle ithal ürünler yerine yerli mühendislik imkanlarıyla yapılan alarm sistemlerine yönelmelisiniz. Desi Alarm, tüm Türkiye için yerli güvenlik ürünleri imal ediyor. Hem de en uygun fiyata!

Özet
Makale adı
Kablolu Alarm Sistemleri Nerede Kullanılıyor?
Açıklama
Hırsızlık olaylarının giderek atmasından dolayı güvenlik ürünlerine yönelik taleplerde de bir artıştan söz etmek mümkündür. Özellikle büyük şehirlerde alarm ürünlerine yönelik talepler çok daha fazladır. Bunun sebebi, büyük şehirlerde güvenlikle ilgili eksikliklerin çok daha fazla olmasıdır. Bu da, vatandaşları kendi tedbirlerini almaları konusunda teşvik ediyor. Ofis veya dükkanlar için ise, güvenlik önlemleri denilince akla kablolu veya kablosuz alarm sistemleri geliyor
Yazar
Yayıncı Adı
Desi Alarm Ve Güvenlik
Yayıncı Logosu
Önceki yazı
Ev Alarm Ürünleri
Sonraki yazı
Kablosuz Alarm Sisteminin Avantajı Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü