İşyeri Alarm Sistemlerinin Önemi Nedir

Bugün bir şirket kurmak kolay değil. Bu nedenle girişimci ve işletme sahibi kişiler olabildiğince masraftan kaçınarak daha fazla kar etmenin yollarını arayabilirler. Masraf kalemleri olarak görebilecekleri şeylerden birisinin de alarm ve kamera sistemleri olması muhtemel olabilir. Özellikle yeni kurulan işyerleri masrafları abartmamak adına bu tür güvenlik önlemlerini tehir edebilirler. Ancak hırsızların da bildikleri bu gerçek nedeniyle öncelikli hedefleri yeni kurulan ve henüz güvenlik önlemleri alınmayan yeni işletmeler oluyor.

Can yanıyor

Birçok yeni kurulan işletmelerin yeni malları ve ürünleri hırsızlar için gözde bir değeri ifade eder. Bu nedenle yeni kurulan girişimlerin güvenlik önlemlerini kontrol edebilirler. Henüz kamera ve alarm sistemlerinin kurulmadığına emin olduklarında ve bekçilik yapan kişilerin bulunmadığına kanaat getirdiklerinde emellerine ulaşmak için her yolu kullanabilirler.

Kapıdan bacadan giriŞ

Yapılan inceleme ve araştırmalar gösteriyor ki, hırsızların en fazla kullandıkları girişler kapı ve daha sonrasında pencere veya balkon oluyor. İşletmelerin kepenk sistemleri çok çabuk açabilen hırsızların akıllı kepenk sistemlerine yönelik de bazı açma usulleri tertip ettikleri biliniyor. Her ne kadar sağlam bir kilit veya kepenk sistemi kullanılırsa kullanılsın hırsızların emellerini yerine getirme noktasındaki arzularını durdurabilecek bir şeyin olmadığı ortada.

Alarm ve kamera sistemleri hariç

Hırsızların ise en çok çekindikleri şeyler kamera ve alarm sistemleri oluyor. Özellikle alarm sistemlerinin işyeri için önemi daha da büyük. Çünkü hırsızlık girişimin ilk anından itibaren sirenlerinin çalışması hırsızları paniğe ve dolayısıyla kaçamaya zorluyor. Kısa süre içerisinde herhangi bir ürün veya değerli malzeme çalamayacakları için de tek yapmaları gerekenin kaçarak kendilerini kurtarmak olduğunu düşünüyorlar.

Kamera sistemleri de bu hırsızlık girişimlerinin sanıklarını kayıt altına almak ve delil oluşturabilmek açısından idealdir. Ancak bazı zamanlar hırsızlar kameradan korunmak için kar maskesi veya kameranın yönünü değiştirmek gibi yöntemlere başvuruyor. Bu da, kameranın faydasını azaltıyor. Ancak alarm sistemleri için benzeri bir şeyi yapabilmeleri mümkün değil. Dolayısıyla da alarm sistemleri çok daha avantajlı güvenlik önlemi olarak işyerlerinde bulunması önem arz ediyor.

Özel Ticari Alarm Sistemleri ve İş Güvenliği 

Alarm sistemleri, merkezi istanbul 15 yıldan fazla bir süredir ticari alarm sistemleri ve iş güvenliğinin ön planda. Bugün eğitimli ticari güvenlik danışmanlarımız, şirketinizin spesifik ihtiyaçlarını analiz edecek ve varlıklarınız, çalışanlar ve ziyaretçileriniz için 24 saat koruma sağlayacak benzersiz bir iş alarm sistemi tasarlayacak. İş güvenliği ihtiyaçlarınızın tek başına bir güvenlik sistemi veya hırsız alarm algılama, video gözetimi, erişim kontrolü ve muhtemelen yangın algılama özelliğine sahip entegre bir sistem içerdiğinden,  ihtiyaçlarınızı karşılamak için en yeni ticari alarm sistemlerine sahiptir.

Yalnızca Desi tarafından üretilen en güvenilir, sınıfının en iyileri kullanıyoruz. Profesyonel personeliniz, ekipmanınızı kuracak ve ardından ticari alarm sisteminizin doğru şekilde çalıştığından ve endişesiz çalışma sağlayacak şekilde teftiş edecektir. Sonra, iş alarm sisteminizin yerel bir şirket tarafından desteklendiğini bilerek güvenceye alabilirsiniz. Müşterilerimizle uzun vadeli ilişkiler kurmaktan gurur duyuyoruz.

Ticari Alarm Sistemlerimiz şunları içermektedir:

Hırsızlıktan korunma
Yangın koruması
Çevresel İzleme (örn: bilgisayar odası çok ısınıyor veya su hasarı)
Kasalar için Güvenlik
Dur tut / Duress / Panik Düğmeleri
Huzur verici olduğunu bilmenizi isterim:

İşyerinizin kapısı kapalı.
Farklı zamanlarda binanın ayrı alanlarını temin edebiliyoruz
UL sertifikalı sistemlerimiz, sigorta indirimleri için hak kazanabilir.

Erişim Kontrolü Güvenlik Sistemlerimiz ile:

Çalışanlara veya başkalarına anahtar vermeye hiç gerek yoktur.
Bir çalışanın artık sizin için çalışmadığı halde kilitleri değiştirmeniz gerekmiyor
Kritik alanlara erişimi kısıtlayabilirsiniz.
bilgisayar odası
depolama / tedarik dolabı
Çalışanların bina erişimini kontrol edebiliyoruz
belirli zaman çizelgelerinde
sadece belli alanlarda izin verildiğinde
Çalışanların ne zaman girip çıktıklarına dair bir kaydınız var.

Video gözetim ve güvenlik kameralarımız:

Mülkünüzü izlemenize izin verin
Hırsızlık ve vandalizm için bir caydırıcılık mısınız
Stok sıkıntılarını ve çalışanların çalınmasını azaltabilir
Burada güvenlik kamerası sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

İş güvenliği ihtiyaçlarınız için zorunlu olmayan bir analiz için bizimle iletişime geçin.

Ticari alarm sistemlerimizde sadece en güvenilir, en ileri teknolojiyi kullanıyoruz:

Komple Yangın Güvenliği Sistemleri
Sizleri ve çalışanlarınızı güvende tutmak için tasarlanmış daha büyük karmaşık sistemlere kadar küçük işletmeler için bir dizi yangın güvenliği sistemi sunuyoruz.
Tam Hırsızlık Güvenlik Sistemleri
Çalışanlarınızı ve varlıklarınızı güvende tutmak için kapsamlı bir güvenlik sistemi serisi sunuyoruz.
Erişim Kontrolü – Dahili Hatları Dahil Etme
Tesisinizi güvence altına alın ve çalışanların eylemleri için hesap verebilirlik yaratın. Kim, nerede ve ne zaman kontrol edilebilir. İnterkom sistemleri, artan iletişim ve üretkenlik için eklenebilir.

Önceki yazı
IP Kamera Nedir? Ip Kamera’nın Özellikleri Nelerdir?
Sonraki yazı
İşyerleri İçin Profesyonel Alarm Sistemleri Gerekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü