IP güvenlik kamerası sanayi son yıllarda çok büyüdü gibi görünüyor. Tüketici dereceli ev itibaren IP güvenlik kameraları böyle gelenler olarak FLIR profesyonel düzeyde modellere. Teknoloji kullanımı kolaylaşıyor ve giderek daha fazla insan, mülklerini ve hatta evcil hayvanlarını izlemek için dalma ve kameralar yükleniyor .

Bir güvenlik açısından en büyük soru şudur: Bilgisayar korsanlarını ve arayanların kameralarınızı internette bulmalarını ve sizi izlemelerini nasıl sağlıyorsunuz?

IP güvenlik kameralarınızı meraklı gözlerden korumanıza yardımcı olacak birkaç ipucu:

Kameranızın Ürün Yazılımını Güncelleyin
Çoğu modern IP güvenlik kamerası kullanıcı tarafından yükseltilebilir bellenim özelliğine sahiptir . Bir güvenlik açığı bulunursa, IP güvenlik kamerası üreticisi genellikle bir yazılım güncellemesi yayınlayarak bu güvenlik açığını giderir. Genellikle, kameranızın ürün yazılımını bir web tarayıcısı aracılığıyla yönetici konsolundan güncelleyebilirsiniz.

Kullandığınız sürümün bilgisayar korsanlarının ve Internet voyeur’larının kullanabileceği, düzeltilmemiş bir güvenlik açığı içermediğinden emin olmak için IP güvenlik kamerası üreticinizin web sitesinde güncelleştirilmiş üretici yazılımı olup olmadığını sık sık kontrol etmeniz gerekir.

Kameralarınızı Yerel Olarak Saklayın
Kamera özet akışlarının İnternet’te olmasını istemiyorsanız, bunları İnternet’e bağlamayın.

Eğer mahremiyet sizin için bir öncelik taşıyorsa kameralarınızı yerel bir ağ üzerinde tutun ve yönlendirilemeyen dahili IP adresleri atayın (yani 192.168.0.5 veya benzeri bir şey).

Yönlendirilemeyen IP adresleri olsa bile, kameralarınız port yönlendirmeyi ayarlayan kamera yazılımı tarafından açığa çıkabilir veya kameralarınızı İnternet’e sokmak için UPNP kullanır . Kameralarınızı yalnızca yerel modda nasıl kuracağınızı öğrenmek için IP kameranızın web sitesini kontrol edin.

Parolalar Kameralarınızı Koruyun
Varsayılan olarak açık olan video beslemeleri için çoğu IP kameranın şifre koruması yoktur.
Muhtemelen, kameralarınızı almanızdan ve çalıştırmanızdan ve daha sonra onları güvende tutmanızı düşünüyorlar. Ne yazık ki, birçok kişi ilk kurulumdan sonra geri dönüp şifre koruması eklemeyi ve herkesin erişebilmesi için kameraları açık bırakmayı unutuyor.

Çoğu kamerada en azından bazı temel kimlik doğrulama yöntemleri bulunur. Süper sağlam olmayabilir, fakat en azından hiçbir şeyden daha iyidir. Kamera özet akışlarınızı bir kullanıcı adı ve güçlü bir şifreyle koruyun ve periyodik olarak değiştirin.

Varsayılan Yönetici Hesabını yeniden adlandırın ve yeni bir Yönetici Parolası belirleyin
Kameranızın üretici tarafından belirlenen varsayılan yönetici adı ve parolası genellikle kendi web sitesini ziyaret ederek ve kamera modelinizin destek bölümüne giderek kullanılabilir. Yönetici adını ve şifresini değiştirmediyseniz, en acemi hacker dahi hızlı bir şekilde varsayılan şifreyi arayabilir ve yayınlarınızı görüntüleyebilir ve / veya kameranızı kontrol edebilir.

Kameranız Kablosuz ise , WPA2 Şifrelemesini açın
Kameranız kablosuz özellikli ise, WPA2 şifrelenmiş kablosuz ağa katılmanız gerekir; böylece kablosuz dinleyiciler ona bağlanamaz ve video özet akışlarına erişemez.

IP Kameraları Kendilerine Ait Olmayanları Yerleştirme
Evinizde yabancılar tarafından görüldüğü rahat hissettirilmeyecek alanların içine bir IP güvenlik kamerası koymayın.
Kameralarınızı mümkün olan her şekilde güvence altına almış olsanız bile, üreticiniz tarafından henüz bulunmayan bir Zero-Day güvenlik açığı ile kör taraf olma ihtimali her zaman vardır. Başka birisinin hasta gerçeklik şovunun yıldızı olmak istemiyorsunuz, bu nedenle şüphe halinde kamerayı dışarıda bırakın.

Ağa Bağlı Güvenlik Sistemleri Hakkında Teknik Bilgiler

IP kamerası

IP kameranın nasıl çalıştığını veya ağa bağlı IP kapı kontrol sistemlerinin avantajlarını veya IP interkom ve acil durum sayfalama sistemlerini nasıl kuracağınızı bilmek ister misiniz? İşte son ağa bağlı teknoloji hakkında bilmek istediğiniz herşey. Teknolojinin nasıl çalıştığını ve bunun nasıl kullanılacağını öğrenin.

Bu makalelerden birçoğu Haber Bültenimizden alınmıştır. Teknoloji Notları Haber Bülteninin bir örneğine göz atın ve bir kopyasını almak istiyorsanız iletişim formunu doldurun. Daha fazla teknik bilgi ve uygulama notları bizim mevcuttur blog ve video .

Doğru sistemi almanızı sağlamanın en kolay yolu yardım etmemize izin vermektir. Çok deneyim sahibiz, bu nedenle başvurunuz için doğru sistemi seçmenize yardımcı olabiliriz. Sadece en iyi fiyatlamayı sağlamakla kalmıyor, teknik destek ücretsizdir. Sadece temasa yardım için bize.

IP Gözetleme Sistemleri CCTV Sistemleriyle Mukayese
Daha İyi Neyin Var? IP kamera sistemleri eski CCTV analog kamera sistemlerinin yerini alıyor. IP kameralar eski sistemlere göre büyük yararlar sağlar. İşte teknolojiler arasındaki farkların bir incelemesi.

Doğru Kamera
Sistemini Seçme Bu makaledeki tüm soruları yanıtlayarak uygulamanız için kesin sistemi tanımlamak için ihtiyaç duyacağınız tüm bilgilere sahip olursunuz.

Tam Gözetim Sistemi
Tam bir Gözetim sistemi, IP kameralar, yazılımlar ve video depolamadan oluşur. Bu yazıda hepsini bir araya getirdik. Gerçek bir yaşam şartı yaratırız ve daha sonra eksiksiz bir gözetim sistemi oluştururuz. Her şey kamera ve lenslerden montaj dirseklerine ve güç kaynaklarına dahildir.

IP Kameralar için Spesifikasyonlar IP Kameralarınızı satın
almadan önce, spesifikasyonların anlaşılması en iyisidir. Göz önüne alınması gereken özellikler arasında çözünürlük, objektif, ışık hassasiyeti ve dinamik aralık bulunmaktadır.

IP Kameralar için gereken Doğru Objektifi ve Çözünürlüğü belirleyin
. Kameranın ve lensin çözünürlüğü, göreceğiniz şeyi tanımlar. Kameranın çözünürlüğü, objektif görüntünün kameradan ne kadar uzakta olduğunu ve bir alanın (Alanın Görüş Alanı) ne kadar geniş olduğunu belirlerken gördüğünüz ayrıntıları tanımlar.

Video Sunucuları, NVR ve DVR’ler
Video Sunucusu, Ağ Video Kaydedici, Dijital Video Kaydedici nedir , bu üç cihaz da videonuzu kaydedecek ve depolayacaktır , ancak tam olarak nasıl farklılaşıyorlar? Bu makale, her sistem türünün artı ve eksilerini tanımlamaktadır.

IP Kamera Alıcıları Kılavuzları ve İncelemeleri

Arkadan aydınlatmalı görüntü

Alıcılar IP Kamera
Sistemlerine Göz Atma ve Rehberlik Bu ikinci eleştirmede, Axis, Sony, Canon ve Hikvision’u, yayınlanan özellikleriyle karşı karşıya olduklarını ve birbirlerine karşı nasıl performans gösterdiklerini test ettik.

En İyi IP Kamera Nedir?
Cevap, duruma bağlı. Bu ne yapmak istediğinize bağlıdır. Bu makale farklı uygulamaların önemli özelliklerini inceler.

En iyi 4K IP Kamera nedir?
Axis, Hikvision, Samsung ve Sony’den 4K kameraları inceledik. Bu çok yüksek çözünürlüklü kameraların çözünürlüğünü, düşük ışık kapasitesini ve diğer özelliklerini test ettik.

IP Kamera
Sisteminiz İçin En İyi Fiyat Nedir? Geçen gün Manhattan’da bir caddeden aşağıya doğru yürürken saat satan bir adam gördüm. Sadece pahalı bir Rolex gibi görünen ancak 50 dolara mal olan bir saat vardı. Bu ne demek, diye düşündüm. Sürekli olarak en iyi anlaşmayı deneriz ve buluruz, ancak bazen unutursanız “sizin için ne ödeme yaparsınız”. Biliyorum. Bununla kaç defa yanık kaldık? Saatin 50 $ değerinde olup olmadığını nasıl anlayacağımdan emin değilim, ancak bir IP gözetim kamera sistemi satın alırken nelerin göz önünde bulundurulması gerektiği konusunda rehberlik yapabilirim.

IP Kamera Kayıt Sistemleri için alıcılar kılavuzu ve karşılaştırma tablosu
Video Yönetim Yazılımı’nı (VMS) NVR’ler ve Bulut video kayıt hizmetleri ile karşılaştırdık.

IP Kamera Teknolojisini Anlama

Çizgi Grafik

Aşınmaya Karşı Koruyucular Nasıl Çalışır
veya Yıldırım Hırsızı
Yıldırımdan kaynaklanan dalgalanmalar ve diğer elektrik kesintileri kameralara, ağ anahtarlarına ve bilgisayarlara zarar verebilir. Bu makale, bu aşırı gerilim koruyucularının nasıl çalıştığını ve nerede kullanıldığını açıklamaktadır.

Kamera Teknik Özelliklerini Anlama
IP kamera özellikleri, çözünürlük, düşük ışık hassasiyeti, geniş dinamik aralık, gürültü sinyali vb. Içerir. Tüm özellikleri gerçek dünya uygulamalarında ne anlama gelir. Bu makale, hangi spesifikasyonların uygulamanız için önemli olduğunu inceler.

IP Kameraların Düşük Işık Hassasiyetini
Belirleme Bir IP kameranın düşük ışık hassasiyeti çok önemli bir özelliktir. Kamerayı gece veya karanlık bir odada kullanıp kullanamayacağımızı belirleyecektir. Düşük ışık koşullarında fotoğraf makinenizi en iyi sonuçlar için nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

IP Kamera özünürlük Özelliklerini Anlama
Yüksek çözünürlüklü Mega-piksel Kameralar hepsi aynı değildir. Bu yüksek çözünürlük, videonun bölümlerini büyütmenizi ve bir kişinin yüzünü veya plaka numarasını belirlemek için hala yeterli çözünürlüğe sahip olmanızı sağlar. Elle PTZ kameralara göre belirgin bir avantaj sağlayan depolanan videoyu yakınlaştırabilirsiniz. Kameralar 5 veya daha fazla mega piksel çözünürlükte mevcuttur. Ancak ne kadar çözünürlüğe ihtiyaç vardır?

Karanlıkta Görmek
Bir Baykuş kadar iyi görebiliyor musun? Kameraların birçoğu olabilir.
Düşük ışık, kızılötesi duyarlı ve termal görüntüleme çeşitleri arasında değişen çeşitli kameralar mevcuttur. Bu makale, teknolojideki farklılıkları açıklamaktadır.

Patlamaya Dayanıklı Kamera Nedir?
Patlamaya dayanıklı bir kamera, tehlikeli bir patlamaya maruz kalabilecek ortamda kullanılabilen bir kameradır. Ancak, bir kamera veya kamera muhafazasının patlamaya dayanıklı olduğu düşünülmemesi için hangi standartların yerine getirilmesi gerekiyor?

Bant genişliği nedir ve ne kadar
gereklidir Kablo bağlantınızla ilgili sorun yaşıyorsunuz? Telefon sisteminizde bir sorun mu var? Bu makalede, konsepti tanıtır ve video ve ses göndermek için hangi İnternet bant genişliği gerektiğini belirlemenize yardımcı olur.

Bulut adlı IP Kamera Görüntüleme
Bulut kayıt hizmetleri IP güvenlik kamerası sisteminin uzaktan kayıt ve görüntüleme sağlamak için kullanılabilir. Yerel video kayıt sisteminin yerine geçer, ancak aslında çalışır mı? Bu makale, teknolojiyi gözden geçiriyor ve uzaktaki bir sunucu ile mobil akıllı cep telefonunuzdan neler yapabileceğinizi ve yapamayacağınızı gözden geçiriyor.

Kablosuz IP Kameraları IP kameranız
için kablosuz ağ oluşturmak için çeşitli yollar vardır. Bazı kameralar dahili kablosuz radyolara sahipken, diğer sistemler ayrı radyonlara güveniyor. Hangisi daha iyi?
İşte kablosuz teknolojinin bir incelemesi.

IP Kamera Kayıt Sistemleri

Video Yönetim Yazılımı

Üç tür kayıt sistemi vardır: Video Yönetimi Yazılımı, Ağ Video Kayıt Cihazları (NVR) ve Bulut servis sistemleri. Her biri benzersiz bir yeteneğe sahiptir. Web sitemizde bulunan video kayıt sistemlerinin bir özetini sağladık ve bu makaleler bu önemli video kayıt işlevi hakkında daha ayrıntılı bilgi verdi.

IP Kamera Kayıt Sistemleri için alıcılar kılavuzu ve karşılaştırma tablosu
Video Yönetim Yazılımı’nı (VMS) NVR’ler ve Bulut video kayıt hizmetleri ile karşılaştırdık.

IP
Kameralar için Yazılım Birçok farklı video yönetim sistemi çözümü bulunmaktadır. Bu makale mevcut bir çok farklı VMS ürününü inceler, uygulamanız IP kamera sisteminiz için en iyi ürünü belirleyecektir.

IP kameramla neden yazılıma ihtiyacım var? Tek yapmam gereken IP ağ kameralarını bilgisayarımda izlemek için bir web tarayıcısı. Evet, ancak gözetim genellikle sadece gerçek zamanlı görüntülemeyi gerektirir; ayrıca videoyu saklamanız, birden fazla kamerayı görüntülemeniz, alarmlar hakkında bilgilendirmeniz gerekir. Bu makale mevcut çeşitli NVR yazılım ürünlerini anlamanıza yardımcı olur.

IP Kameralar için Lens Hakkında

Kamera merceği

Objektif, IP kamera sisteminin en önemli bileşenlerinden biridir. Doğru mercek, tam olarak ne görmek istediğinizi (görüş alanını), gerek duyduğunuz netliği (çözünürlüğü) görmenizi sağlar. Doğru Merceğin Seçilmesi konusundaki teknik raporumuza bir göz atın ve mercekle ilgili daha kapsamlı bilgiler için aşağıdaki makaleleri okuyun.

Doğru Objektif ve Çözünürlüğü Seçme
Fotoğraf makinesinin ve objektifin çözünürlüğü , neyi göreceğinizi tanımlar. Kameranın çözünürlüğü, objektif görüntünün kameradan ne kadar uzakta olduğunu ve bir alanın (Alanın Görüş Alanı) ne kadar geniş olduğunu belirlerken gördüğünüz ayrıntıları tanımlar.

Merceğin Açısını Hesaplama Merceğin görüntüleme açısını
nasıl hesaplayacağınız önemlidir, böylece beklenecek maksimum mesafe ve görüş alanını bilebilirsiniz.

IP Kamera Sistemlerini Kullanan Uygulamalar

Montana Orman Fakültesi

Hareketli IP Kameraları: Teknoloji ile Söndürme
Savaşları University of Montana Ormancılık Üniversitesi IP kamera sistemini nasıl kullanmaktadır ?

Drones, İtfaiyecilerin Orman Yangını İçermesine Yardımcı Olabilir mi?
Kaliforniya’da uzun süren kuraklığa bağlı olarak, o eyaletteki orman yangınlarının sayısı yalnızca eyaletin ortalamasının% 123’ü. Ulusal Muhafız, yangının çevresindeki sıcak noktaları veya izole noktaları tespit etmek için kızılötesi sensörler kullanarak itfaiyecilere yardım etmek için bir Predator Drone başlattı.

IP Erişim Kontrolü, IP Kameraları ve IP Çağrılamaları ile Güvenli Ortamlar Oluşturma Güvenli bir çevre sağlamak
insanların kaledeki kasabalarda yaşadığı günler kadar eskidir. Bugün, surlar üzerinde nöbetçi yerine teknolojiyi kullanabiliriz. Güvenli bir sığınak için gereken üç temel unsuru sağlayabiliriz: Yetkisiz kişilerin girmesini önleyen bir bariyer oluşturun; durumsal farkındalık; Ve üçüncü olarak, alarmlara ve durumlara doğru tepki verecek bildirime.

Mobil
Cihazınızla Kapınızı Nasıl Yanıt Vereceksiniz Artık akıllı telefonunuzda birisinin kapıda olduğunu bildiren bir bildirim almak kolaydır. Daha sonra kim olduğunu görebilir ve onlarla konuşabilir ve sonunda kapıyı kilidini açabilirsiniz. Her şey cep telefonunuzla yapılır.

IP Kamera
Sistemleri ve Polis Polis , IP kameralı sistemlerin verebileceği adli yardım üzerine gittikçe daha fazla bağımlı hale gelirken, bir video şüpheli olumlu tanımlamada kullanılamayacak kadar düşük kalitede olduğunda da giderek hayal kırıklığına uğrarlar. .

Syracuse, NY, IP Kameraları Nasıl Kullanıyor?

Sahadaki bu rapor, Syracuse’un gözetim kamera sistemini nasıl eklediğini anlatıyor. Polis, kamera ağını Ceza Gözlem ve Koruma Sistemi veya kısaca COPS olarak adlandırıyor. Kent şeffaflığa inanarak, tüm kameralarının yerlerini özel COPS Kameralar haritasında listeliyor.

Mobil Akıllı Cihazların Entegrasyonu ve Kapı Kontrolü
Convergence, birçok insana ait birçok şey anlamına gelen bir kelimedir; Sadece googling’i deneyin. Fakat, IP yönetim sistemlerine IP cihaz bağlantısında uzmanlaşmış bir şirket olan ConvergenceTP LLC’ye uygulandığında Merriam-Webster.com, farklı teknolojilerin, endüstrilerin veya cihazların birleştirilmiş bir bütün haline getirilmesinde en iyi tanımlamaya sahiptir. ConvergenceTP, video yönetim yazılımını (VMS) kullanan IP kameraların dünyasına değer katmak için Event Streaming Engine’i (ESE) tasarladı. Erişim kontrolüne evlilik dışı video gözetimi yapılmasını mümkün kılar.

IP Kameraların, IP Ses Sistemlerinin ve Kapı
Kontrolünün Entegrasyonu Güvenliği Artırır IP kameraları interkomlar, çağrı sistemleri ve kapı kontrolü gibi diğer ağa bağlı cihazlarla bütünleştirdiğimizde güvenliğinizi artıran bir fiziksel güvenlik sistemi oluşturabiliriz.

Sesli IP Kameralı Bir IP Kamera
Kullanmak gittikçe daha da sofistike hale geliyor. Yeni kameraların birçoğu interkom ile kullanılabilen iki yönlü sesi içerir.

Plaka Tanıma Yaşamın
yirmi birinci gerçekleri . Nasıl çalışır.

IP Ağa Bağlı Kapı Kontrol Okuyucuları Hakkında

Kapı Geçiş Kontrol Sistemi

En yeni kapı erişim kontrol okuyucuları doğrudan şebekeye bağlanır. Kontrolör, okuyucuya entegre olduğundan ek bir kontrol paneline ihtiyacınız yok. Bu tür bir sistem kurulum süresini ve maliyetini önemli ölçüde azaltır. İşte bu en yeni IP kapı kontrol teknolojisini açıklayan bir dizi makale.

Erişim Kontrolü Evrimi

Erişim kontrolü, bir anahtarı bir kilitle uydurmak ve çevirmekle sınırlı olduğunda hatırlıyor musunuz? Kapı kontrol sistemleri uzun bir yol kat etti ve şimdi kurulumu daha kolay ve çok daha güvenilir.

Biyometrik Kapı Erişim Kontrolü
Biyometri, erişim hakkı tanımanın en güvenli yollarından birini sağlar. Taşıdıkları kart yerine kişiyi doğrular. Biyometrik tanımlama, parmak izi, el izi ve yüz tanımayı içerir. En yeni teknoloji hem yüz tanıma, hem de vücut hareketi ve şekli içerir. Mevcut en güvenilir biyometrik çözümlerden biridir.

Adalar ip kamera, Arnavutköy ip kamera , Ataşehir ip kamera, Avcılar ip kamera, Bağcılar ip kamera, Bahçelievler ip kamera, Bakırköy ip kamera, Başakşehir ip kamera, Bayrampaşa ip kamera, Beşiktaş ip kamera, Beylikdüzü ip kamera, Beyoğlu ip kamera, Büyükçekmece ip kamera, Beykoz ip kamera, Çatalca ip kamera, Çekmeköy ip kamera, Esenler ip kamera, Esenyurt ip kamera , Eyüp ip kamera, Fatih ip kamera, Gaziosmanpaşa ip kamera, Güngören ip kamera, Kadıköy ip kamera, Kağıthane ip kamera, Kartal ip kamera, Küçükçekmece ip kamera, Maltepe ip kamera, Pendik ip kamera, Sancaktepe ip kamera, Sarıyer ip kamera, Silivri ip kamera, Sultanbeyli ip kamera, Sultangazi ip kamera, Şile ip kamera, Şişli ip kamera, Tuzla ip kamera, Ümraniye ip kamera, Üsküdar ip kamera,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.