ev-hirsiz-alarmi-eve-hirsiz-girmesin

Hırsızlık Mağdurları Üzerindeki İstenmeyen Psikolojik Etkileri

Hırsızlık, yaygın bir suç türüdür. Hırsızlar ve soyguncular saldırdığında, malzeme özelliklerini ve kişisel eşyalarınızı zorla ele geçirmezler. Ayrıca sizi travmatik ve paranoyak bırakarak güvenlik duygularınızdan kurtarmaya çalışıyorlar. Hırsızlık duyduğunuzda panik yaparsınız ve o kadar kolay korkarsınız ki Hırsızlıkların her zaman kurbanlar üzerinde uzun vadede olumsuz etkileri vardır.

Bir daha güvende hissetmek çok zor oluyor  Bir sürü uykusuz geceler, gözlerinizi kapatmanın zorluğu ve kötü rüyalar olacaktır. Sanki korku içinde, yüksek duyularla ve sürekli panik içinde yaşıyormuşsunuz gibi olurdu. Hırsız tarafından doğrudan zarar görürseniz, eğer ev iyice güvence altına alınmış ve korunmuş olsaydı, eğer duygusal öğeniz güvence altına alınıyorsa ne yapacaklarını düşünürsem, ne olur da geri dönerse ne olur diye düşünerek ansızın karşıma çıkabilir gibi anlar olur.

Mağdur kişiye, ne çalındığına ve soygun eyleminin kendisine bağlı olarak tepki verirler. Hafif değilse, hırsızın doğrudan veya dolaylı zarar verme, mülkün imhası veya skandala neden olduğu zamanlar vardır. Kolayca değiştirilebileceği için çalınan eşyalardan endişe etmeyen kurbanlar var. Ancak öğeler önemli bir değere sahipse diğerleri bu kadar üzülebilir ve stres altına alınıyor olabilirler.

ev hirsizligi 300x169 - Hırsızlık Mağdurları Üzerindeki İstenmeyen Psikolojik Etkileri

Bir ev bir evdir ve güvenli ve güvende olması gerekir. Bu psikolojik ve duygusal etkiler nedeniyle , bunlar ev alarm sistemlerini satın alarak ve pencerelerin ve kapıların kilidini katlamak veya üç kat artırarak evin daha güvenli hale getirilmesine neden olabilir. Bir kurban daha olma korkusu, kurbanın iç güvenlik sisteminin kurulması içgüdüsünü tetiklemektedir. Bir soyguncu kurban, terör ve endişe içinde yaşamak yerine, tekrar olmasını önleyerek aynı olayla başa çıkabilir.

  Ev Güvenlik Sistemi

mağdurun kendi evi varsa, ev alarm sistemlerini kurması kolaydır. Ancak, bir apartman dairesinde veya başka bir konutta hırsızlık olursa ev sahibine derhal olay hakkında bilgi verin. İçeri girmeye yüz tuttuktan sonra evinizi tekrar güvence altına almak önemlidir. Bir alarm sistemi satın alamazsanız, ışıkları açık bırakın, kilitleri çift denetleme ve diğer olası giriş yerleri gibi kolay güvenlik önlemlerini alın. Polise haber verdiğinizden emin olun.

Bir alarm sisteminin yanı sıra Komşuluk İzleme’yi topluluğun alarm sistemi olarak görmek en iyisidir. Bölgedeki ilgili vatandaşlardan oluşan bir mahallede odaklanan bir suç saatidir. Onlar hırsızlık gelen mahallesini korumak , soygun ve diğer suç faaliyetlerine. Mahalle İzleme bu şeylerin gerçekleşmesini önlemek ve kanuna müdahale etmemek ya da yasaları ellerine geçirmek değil.

Bir Mahalle İzleme, özellikle eğer eviniz insanlar birbirlerinin güvenliğiyle ilgilenen ve birbirlerinin evinin güvenliğini gözeten bir topluluğun içinde bulunuyorsa alternatif bir alarm sistemidir.

Mağdurlar , bir aile bireyinden veya güvenilir kişiden hemen yardım almalıdır . Olası bir an polise bildirilirse, hırsızları yakalamak ve hırsızı yakalamak için hala bir yol olabilir. Travmayı ve korkuyu hafifletmek için danışma isteyin. Ayrıca, evin yapısına bağlı olarak hangi alarm sisteminin kullanılmasının en iyi olduğu hakkında tavsiyelerde bulunmak çok önemlidir. Bir ev güvenlik sisteminin kurulumu bir profesyonel tarafından yapılmalıdır. Hasar görmüş kapı veya pencerelerin ek kilitleri veya onarımları yapılması gerekiyorsa, yardım isteyin. En iyi destek sistemine sahip olmanın önemi buna benzer zamanlarda gereklidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.