Hergün sosyal medyada duyduğumuz sıradan olarak adlandırılan hırsızlık istanbul da dakika bir veya 5 dakikada bir olmaktadır istanbul da hırsızlık olaylarını haberler de her gün görmek mümkün çünkü nufüsun kalabalık olması sürekli göç alması ahlaki yapının bozulması hırsızlığın çoğalmasında etkendir.istanbul da desi alarmsız bir yeri düşünemiyorum alarmsız yer korumasız bir yerdir hırsızlar korumasız korunaksız yerleri seçiyorlar

İstanbul’ da hırsızlık olayları artmış durumda

Akıllı hırsız ev sahibini bastırırmış Şaka bir tarafa üzücü bir durum. Seyretmekten başka bir şey yapamiyoruz dimi hemen önleminizi alabilirsiniz: büyük metropollerde zaten suç oranı yüksek olur, bu böyledir Sebebi nüfusun yoğun olduğu yaşam alanlarıdır çünkü paralel orandada suç oranı artar Sıradan ama cezalar caydırıcı değil.bu yüzden hırsızlık olayları istanbul da sürekli artış göstermektedir

İstanbul’da bir mahalle hırsız nöbetinde

İstanbul da hırsızlıklardan bunalan Mahalle sakinleri, çareyi sabaha kadar nöbet tutmakta buldu. Hırsızların iş yerlerine ve apartmanlara girdiği o anlar ise güvenlik kameraları tarafından görüntüleniyor.

İstanbul’da son zamanlarda yaşanan hırsızlık olayları mahallelilere pes dedirtti. 1 Haftada bir çok ev ve iş yerini soyan hırsızlara karşı kendi imkanlarıyla güvenlik önlemi alan Mahalle sakinleri, ellerinde fenerlerle mahallede devriye atıyor. Sokak aralarını, bina boşluklarını ve kapalı yerleri didik didik arayan mahalleli, sabaha kadar uyumuyor. Her gün bir eve ve iş yerine girdiklerini ve özellikle elektronik ve ziynet eşyası çalındığını belirten mahalle sakinleri kimsenin evden çıkamadığını, gece uyuyamadıklarını ve bu nedenle kendi imkanlarıyla bir şeyler yaptıklarını belirtti ne vahim durum polisin görevini vatandaşlar üstlenmişler siz evde veya işyerinde değilken rahat bir uyku uyumak istiyorsanız Alarm sistemi kurdurun kafanız rahat etsiz hem malınız hem canınız güvende olsun sevdiklerinizle mutlu yaşayın diye desi alarm sürekli iyiyi daha iyi yapma gayretinde olan firmamız hırsızların korkulu rüyası haline gelmiştir desi alarm sirenini gören hırsızlar korkarlar çayarlar yüksek sesli sireni olan desi alarm mahalle sakinlerini tümünü kaldırır rahatsız eder kendi kendine hatalı alarm vermez güvenilir bir marka olan desi güvenlik sistemleri değerli eşyalarınızı koruma altına almanızı sağlar.

AİLENİZİN GECE UYUYAMAMASI SİZİ TEDİRGİN EDİYOR DEĞİLMİ

Son zamanlarda mahallede cirit atan hırsızlardan rahatsız olan “Mahalle sakinleri hırsızların sayısı olabildiğince arttı. Artık evlere girmeye başladılar. Arabaların camlarını kırarak hırsızlık yapıyorlar. Özellikle tekstil dükkanlarına girerek tekstil ürünleri alıyorlar. akşam oturduğu mahalledeki  daireye hırsız girdi. Bizde artık korkmaya başladık. Çocuklar artık tek başına yatamaz oldu. Apartman sakinleri olarak kendi aramızda kararlar alarak binanın dış kapısını gece yarısından itibaren kilitleme kararı aldık. Gece 12.00’dan sonra anahtarı olmayan kapıdan giremeyecek. Önlem almak da yetmiyor. Biz kendimiz böyle bir şey düşündük. Kapıya çay tepsilerini koyarak, bilmediğiniz bir kişi kapıdan girmeye çalıştığı zaman tepsi yere düşerek ses yapıyor. Sesten sonra hem hırsızın korkup kaçmasına, hem de bizim uyanmamızı sağlıyor. Akşamları mahalle sakinleri olarak nöbet tutmaya başladık. Ellerimizde el fenerleri ile çıkıp sokakları dolaşıyoruz. Kamera var ama hırsızlar yüzlerini kapatıyor. Zor durumdayız. Özellikle çocukların gece uyuyamaması bizi tedirgin ediyor. Kendi odasında uyamıyor, benim yanıma gelip uyuyor diyorlar.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.