EVE GELEN HIRSIZ NEYİ ÇALMAZ 

Bu bilmece sürekli sorulur durur bu güne kadar herkesi sorgulatan ve soru olarak sorulmayan yarışma kalmayan efsane sorudur.hırsız kapıyı çalmaz hırsız zili çalmaz hırsız ev sahibini çalmaz gibi cevaplar verilir. bu soru için “kapı/zil” cevabı yanlış olur. çünkü özellikle gündüz çalışan hırsızlar, önce kapıyı çalar, açılmazsa işe koyulur, açılırsa “pardon biz ahmet beye bakmıştık” derler.

Gaziosmanpaşa Küçükköy’de akşam vakitlerinde herkesin evinde olduğu sırada, binanın dış kapısı yerinden sökülüp çalındı. Hırsızın kapıyı çalmasını komik bulan mahalle sakinleri ise kapısız kalan binayı fotoğraflayarak sosyal medyada paylaşmıştır Bina sakinlerinden Karaca, “Başımıza ilk defa böyle bir şey geliyor. hırsızın çalmayacağı tek şey kapı ve herkesin evde olduğu bir saatte daire kapımız çalındı. Trajikomik aslında. Hırsız çalacak bir şey bulamayınca, kapıya kadar düşmüş durumda Alüminyum bir kapı, pahalı bir şey de değil. 40-50 liradır herhalde. Ama çalan kişinin o kadar ihtiyacı varmış ki Bize çok komik geldi. Binanın iki bölümünde toplam 10 daire var. Herkes kapının çalındığını duyuyor, kimse müdahale etmiyor. ’Yan taraftakiler tadilat yapıyordur’ diye düşünülüyor sanırım. Bir pima pen sesi geliyor ama, dış kapının çalınacağı kimin aklına gelir? Geçen yıl da, aynı bu kapının benzeri, bir alt sokakta çalındı. O zaman çok gülmüştük. Gülme komşuna, gelir başına derlerdi Geldi, yani Eğlencemiz oldu. Fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşımlar oldu. ’Hırsız neyi çalmaz’ demeyin, kapınıza sahip çıkın. Değerli değil, ama insanın psikolojisini bozuyor. Dış kapıyı çalan, yarın eve de girer. Evdeki insanlara zarar verir” diye konuştu.

Hırsız Kapıyı Çalmaz ama Desi Alarm Çalar

hırsız artık kapıyıda çalıyor evimizde güvende olmak istiyorsak böyle durumlar başımıza gelmesini istemiyorsak kapımıza desi alarm taktıralım hem can güvenliğimiz hem mal güvenliğimizi almış oluruz genelde böyle durumlarda desi alarm kapıyı çalar ve sizi güvene alır bir olay başınıza gelmeden gelin size en uygun alarm sistemini tercih edelim. desi alarm kapınızın önlemi hırsızın işini zorlaştırmak kapınıza müdahale durumunu ortadan kaldırmaktır.

Hırsızlığa Karşı desi alarm 300x150 - Hırsız Kapıyı Çalmaz ama Desi Alarm Çalar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.