Ev güvenlik sisteminizi tatil öncesinde test ettirin. Ev güvenlik sisteminizi ve birbirine bağlı akıllı ev cihazlarınızı bildiğiniz için bu yoğun sezonda ek bir konfor katmanı ekleyebilirsiniz.

Parolaları güvenlik sisteminize ve İnternet bağlantılı herhangi bir aygıta dönüştürmek listenizin en üstünde olmalıdır. Harf, karakter ve sayı kombinasyonu kullanarak bilgisayar korsanları için zor olan bir şifre seçin. Sistem veya cihazla birlikte verilen kullanıcı adını veya şifreyi sakın tutmayın.

Ayrıca kablosuz ağınızı, evinizle kolaylıkla tanımlanamayacak şekilde yeniden adlandırın. Bunu yaparken, bunu yaparken, soyadınız veya ev numaranız gibi kişisel bilgileri kullanmayın. Kablosuz ağınızın şifreli olduğundan emin olun – ve çok güçlü bir şifreye sahiptir.

Ev güvenlik kayıt kodlarınızı ve iletişim bilgilerinizi ev güvenlik izleme şirketinizle güncellemeyi unutmayın. Listeden kimlerin artık evinize girmesi gereken kişileri silin. Gerekirse şifrelerinizi değiştirin ve evinizdeki herkesin yeni şifreleri ezberlediğinden emin olun. Ayrıca, konuklar, ev klübünüz veya evde beslenen hayvan bakıcısı gibi tatillerde evinize girmeniz gereken herkese geçici şifreler sunun. Soyadınız veya ev numaranız gibi kişisel bilgileri kullanmayın. Kablosuz ağınızın şifreli olduğundan emin olun – ve çok güçlü bir şifresi vardır.

Ev güvenlik sistemi kontrol listesi:

Tatillerinizde seyahat ediyorsanız ev güvenlik izleme servisinizi bilgilendirin ve servisinize ayrıntılı iletişim bilgileri verin. Ses veya video doğrulama sisteminiz yoksa, izleme şirketinizde siz yokken bir alarm tetiklenirse ne olduğunu duyabilir veya görebilirsiniz. Ses veya video doğrulamaya zaten sahipseniz – tatil seyahatiniz için ayrılmadan önce işlevinin düzgün çalıştığını onaylayın.
Ev güvenlik sisteminizin, akıllı ev cihazlarınızın ve akıllı telefonunuzun en güncel yazılımları ve işletim sistemlerini kullandığından emin olun. Bir tatil gezisi için evden ayrılmadan önce tümünün doğru bir şekilde bağlandığını doğrulamak için sınama yapın ve gerekirse çalışın. Buna ek olarak, akıllı telefonunuzdaki otomatik kilitleme özelliğini etkinleştirin ve cihazınızın kaybolması veya çalınması durumunda kişisel bilgilerinizi silmenizi kolaylaştıracak özelliklerle meşgul olun.
Video gözetim kameralarınızı kontrol ederek evinizin giriş yollarına işaret ettiğinden emin olun ve evinizin yokken izlemek istediğiniz alanları yakalayın. Hareket dedektörlerini ve güvenlik aydınlatma sistemlerini de test edin. Bunu yapılacak işler listenizde son dakika olarak yapmayın.
Ev güvenlik sistemini kontrol ederek yaşlı ebeveynlerinize ve sevdiklerinize yardım edin. Bunu yaparken sevdiklerinizin yaşlanmasına yardımcı olabilecek yeni akıllı ev teknolojilerine bakın.
Ev güvenlik sisteminizle ilgili herhangi bir problem tespit ederseniz derhal servis çağrısı zamanlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.