Yaz hava koşulları bizi daha fazla dışarıda olmamızı teşvik eder ve tembel, bulanık günler, ev güvenliği ile biraz zayıf düşer. Yaz esintisini yakalamak veya bir komşuya gitmek için kapıları ve pencereleri açarak, evimizi açık bırakıp molalarda risk altındayken, Mülklerinizi, aile üyelerinizi ve evinizi bazı basit güvenlik önlemleriyle koruyabilirsiniz. İşte birkaç yaz ipucu;

Kapılar

Mevsim ne olursa olsun, kapılar davetsiz misafirlere kilitlenmelidir. Yaz aylarında kendinize biraz bahçe yaparken veya havuz keyfini çıkarırken bulursunuz. Ön kapınız ve garaj kapısı, endişeye kapılmadan ev otomasyonuyla uzaktan kilitlenebilir. Arka tarafta iseniz, gözetleme kameraları ön kapıda kimlerin olduğunu görmenize izin vererek ek bir koruma seviyesi katıyor.

Pencereler

Her ne kadar evin tipik girişi olarak bir pencere düşünmüyorsanız da, yatakta serin bir esinti yakalarken kesinlikle bir saldırgan için mükemmel bir fırsattır. Özellikle evinizden ayrılmadan önce tüm pencereleri kapatmayı ve kilitlemeyi unutmayın. Bu küçük çaba, bir soygun sonrasında temizleme çabalarınızı kurtaracaktır.

Garaj

Yazın işyerinde ve diğer dış işlerinizi yaparken gün boyunca garajın içinde ve dışında olduğunuzu görebilirsiniz. Kapı açık bırakılırsa, davetsiz misafirler elektrikli el aletleri ile kolayca kapatabilir.

Ya da dışarıdayken evinize kolayca erişebilirsiniz. Ev otomasyonu bu duruma yardımcı olabilir;

Kapıları açık bırakıp bırakmadığınızdan emin olmadığınız zaman Akıllı telefonunuzu kullanarak kapınızın açık olup olmadığını görebilirsiniz.

Çit / Kapı Güvenliği

Kapıların yüksek kalitede kilitlere sahip olmasını sağlamak size ek bir koruma katmanızı sağlayacaktır. Bir davetsiz misafir evinizin kapılarına girmeden önce kapıyı açmada zorlanacaktır. Kapılar ve kapı yolları, ışıklı hareket sensörleri için de mükemmel bir yerdir. Bir saldırgan mülkünüze saldırı yaparsa, ışık caydırıcılık sağlayacak ve hatta gözetim kameranız için uygun koşullar sağlıyacaktır. Bir havuzunuz varsa, havuz alanına yetkisiz giriş yapmanız durumunda sizi uyarması için bir hareket sensörü ve kameranın kullanılması önerilir. Hatta bir hayat kurtarabilir!

Sıcak iklim koşulları, ev sahiplerini yanlış bir güvenlik duygusuna kaptırabilir; çünkü mahallede çok şey oluyor. Aile üyeleri, sessiz anlar ve aile saatleri için arka bahçede dinlenme. Arka bahçe güvertesindeki çim mobilyaları, gaz ızgaraları ve bisikletler hırsızları cezbedebilir. Bir Ev Güvenlik Sistemi ve görsel olarak işaretlenmiş işaretler hırsızları caydırır ve evde bir hırsızlık geçirme riskini azaltır.

Umarız bu ipuçları, kullanıldığında, sunduğu her şeyin tadını çıkarmanızı sağlar! Yazın Eviniz- İşyeriniz Güvenli ve mutlu olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.