Gsm’li Alarm Sistemi Nedir? Neden Gereklidir?

Gsm’li Alarm Sistemi Nedir? Neden Gereklidir?

Desi Alarm

Hırsızlık olaylarından korunabilmek için mutlaka güvenlik ürünlerine ihtiyacınız var. Hem kamera sistemleri hem de alarm sistemlerini işyerinizde bulundurarak, hırsızlara yönelik önemli bir caydırıcılık kazanabilirsiniz. Kameralar mesai saatleri içerisinde önemli bir caydırıcılık sunarken, alarm sistemleri geceleri gerçekleşen hırsızlık olayları için caydırıcı bir unsur olarak kullanılıyor. GSM’li alarm sistemleri sayesinde de hırsızlık anının ilk dakikalarından itibaren bildirim alıyor ve anında hırsızlara müdahale edebiliyorsunuz.

Kaliteli alarm sistemlerinin olmazsa olmazı

Piyasada birçok alarm sistemleri var. Bu sistemlerinin kalitesini anlayabilmek için özelliklerine bakmanız yeterlidir. Kaliteli alarmların haberleşme sistemlerinin olması gerekir. Haberleşme modülü bulunmayan alarm sistemleri oldukça ucuzdur ve hırsızlık girişimlerini önlemeye yönelik caydırıcılığı yoktur. GSM’li alarm denilen modüllü sistemlere 6-12 adet numara girişi yapılarak hırsızlık anında söz konusu kişilerin haberdar olması sağlanıyor.

GSM’li alarm nasıl çalışıyor?

Haberleşme sistemleri bir modül olarak alarm sistemlerin entegre edilebiliyor. GSM protokollerine uyumlu şekilde çalışan sistem hem sabit hat üzerinden hem de GSM hatları üzerinden haberleşme sağlayabiliyor. Eğer işyerinizde sabit hat yer almıyorsa, alarm sistemi haberleşme modülü için GSM hattı alınabilir.

Neden gereklidir?

Haberleşme sistemi olmayan alarm sistemlerinde hırsızlık girişimlerinin ilgili kişilere haber edilmesi söz konusu değildir. Dolayısıyla hırsızlık anında işyerini kontrol edecek ilk kişi mesai saatleri içerisinde gelebilir. Bu durum güvenlik açısından risk oluşturur. Çünkü ilk hırsızlık girişiminde kepenk veya kapı kilitleri zarar görmüş olabilir. Bu da, ikinci bir girişimin söz konusu olmasına neden olur.

Haberleşme sistemleri sayesinde hırsızlık girişiminin ilk dakikasından itibaren haberdar olursunuz. Müdahale için de hemen harekete geçer ve işyerinizin güvenliğinin alınmasını sağlayabilirsiniz. Bugün modern alarm sistemlerinin olmazsa olmazları arasında haberleşme modülleri önemli bir yer tutuyor.

Hangi alarm markası?

Haberleşme modüllerinin yanı sıra, diğer özellikleriyle de ön plana çıkan yerli marka Desi Alarm, yüzde yüz yerli mühendislik imkanlarıyla alarm ürünleri imal ediliyor. Dışarıdan ithal edilen ürünlere göre çok daha uygun fiyata sunulan sistemler caydırıcılık açısından da üstün bir performans sağlıyor.

Özet
Yazar
Yayıncı Adı
Desi Alarm Ve Güvenlik
Yayıncı Logosu
, ,
Önceki yazı
Ucuz Alarm Mı Pahalı Alarm Mı?
Sonraki yazı
Hırsızlardan Korunmak için Alarm Sistemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü