Evinizi İstenmeyen Ziyaretçilerden Koruyun!

atalarımızın dedi gibi, ayıdan daha hızlı koşabilmenize gerek yok, arkandaki kişiden daha hızlı koşmanız gerekiyor. Aynı şey basit ev güvenliği için de geçerlidir, çevreye ihtiyacınız yoktur, komşunuzdan biraz daha az hedef olmalısınız.

gerçek şu ki, birisi evinizde yeterince kötüye oturmayı istiyorlarsa, ancak evi biraz daha cazip hale getirmek için bazı şeyler yapabiliriz.

Bir sürü güvenlik sistemi için birkaç bin dolara sahip değiliz ve avluya kara mayınları ve bubi tuzakları  ile dolu olmak istemiyoruz, bu yüzden ne yapabiliriz? Kötü adamları elimizdeki eşyaları parayı ziyney eşyasını almamayı caydırmak mı? Şimdi almanız gereken bazı temel ev güvenliği önlemleri vardır, cüzdanınızı boşaltmayı içermez ve evinizi, günlük bazda yapmamız gereken bir hedefin biraz daha azında yapmak için bazı ucuz yollar vardır.

ev güvenliği, biri evinizi geçip sonraki eve giden arasındaki fark olabilir.

basit önlemlerin alınması, olabildiğince güvenli bir ev olmasının iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Bu indirilebilir kontrol listesi evinizin bugün ne kadar güvende olduğuyla ve üzerinde ne çalışabileceğiniz hakkında bir fikir verecektir .

1. Evinize girmenin en kolay yolu nedir?
Evinizin etrafına bakın ve davetsiz misafirleri kendinizi onların yerine sokun, içeri girmek zorunda kaldıysanız ne yapardın? Gençken, okuldan birkaç kez kendi evime girmek zorunda kaldım, eğer çocuklar  “Şimdi tüm gençler suçlu değiller, fakat maddi hasar konusunda endişe edecekler, sonuçta hepsini sabit tutmak için para ödemeyecekler … siz öyle yapıyorsunuz. Bunu yaparak, farklı bir bakış açısı elde edebilirsiniz.

2. Kapıları ve pencereleri kilitli tutun
Hepimiz bunu biliyoruz ve hepimiz bunun hep olmadığı biliyoruz, özellikle de çocuğunuz varsa. En büyük kaygımız, çocuklarım okuldan eve geldiğinde ve anahtarsız kapıdan geçerken, biri izliyor ya da arkadaşları varsa, bu eve kolaylıkla erişebildiğini biliyorlar.

Biri evde değil”bilgisine sahip olduysa, sahip olduğunuzu biliyorlar ve kapılarınızı ve pencerelerinizi kilitlemediğinizi biliyorsanız, kolay bir hedef haline gelirsiniz.

Kapınızı ve pencerelerinizi düzenli olarak kontrol etmeyi de unutmayın, evinizdeki başka birisi bunu bilmeden kilidini açmış olabilir veya daha sonra evinizde bulunan birisi daha sonra kolay erişim için kilidini açmış olabilir.

Pencereleriniz için yapabileceğiniz bir şey, güvenlik camı cam filmi yerleştirmektir Kırılma durumunda camı bir arada tutmak ve davetsiz misafirleri yavaşlatmak için inşa edilmiştir. bir saldırganın evinize girmek için eğildiğini durdurmaz, ancak onları yavaşlatır ve suçlular olabildiğince çabuk girip çıkmayı ister ve bu caydırıcılık zekalarını değiştirebilir.

3. Sahte Kameralar sahte alarm kurun

heryerde bulabilirsiniz sahte kameraları Bir grup için 10 tl gibi bir miktar için. Bu, evinize girmek için ölü birisini durdurmaz, ancak bunları ön ve arka kapıların üstünde görürlerse, evinize girmek hakkında iki kez düşüneceklerdir. Bir başka deyişle, bunlar yine de öğrenene kadar gençler için iyi.

4. Alarmlar
alarmlar çok güzel, ancak  ev güvenliği dışında başka düşük maliyetli seçenekler de mevcut. yılbaşı kadar basit olan bir şey, kapıların üstünde çan çalıyor, size istenmeyen ziyaretçilere karşı bir ön uyarı verebilir ve onlara biraz korkutabilir ve onları şaşırtabilir.

5. Çevreyi güvenceye al
Bir güneş paneli sensörü Ya da hatta pille çalışan bir hareket sensörü olması harika çünkü herhangi bir güç yoksa biri evinize gelip uyarı alırsa.  çevrenizi koruma konusunda biraz konuştuk. Eviniz sokaktan sıkıştıysa veya bir kırsal alanda yaşıyorsanız, birilerinin evinize girip girmediğini bilmek için komşularınıza güvenemezsiniz.

Bir hareket algılayıcısı komşularınızı uyarmazsa da, birileri içeri girmeye çalışırsanız evde olursanız sizi uyarır, size zarar verme yolundan çıkmak için zaman verir ve yetkilileri çağırır

6. Durumsal farkındalık
Çevrenizi ve en büyük tehdidi oluşturan şeyleri hep bil. Komşularınızı tanıyın ve evinizi korumak için size yardım edecek olanların kim olduğunu ve evinizi kimseye karşı korumak zorunda olduğunuzu öğrenin.

Anahtarı kapı da halının altına gizlemek gibi şeyler yapmayın, bu kitapta bulunan en eski numaralardan biridir ve bir suçlu görülen ilk yerlerden biri olabilir. Kesinlikle bunu yapmak zorunda kalırsan, bir anahtar gizlemek gibi bir şey kullanın Bu çevreye sığdırmak için kamufle edilmiştir.

7. Aydınlatma
Evinizin dış çevresinde yeterli aydınlatma olduğundan emin olun. Etrafınıza bakın ve birisinin gizleyebileceği alanları kaldırmak için kör noktaları bulun ve satın alan ışıkları bulun.

Evinizde de önemlidir, evde olmadığınız zamanlarda bir süre ölçer ve ışıklar belirli zamanlarda gelip orada olduğunuza dikkat edin. Çoğu suçlu içeri girip çıkmak istiyor ve fiziksel olarak size zarar vermek istemiyorlar, sadece değerli eşyaları istiyorlar.

8. Eğitim Evde herkes
Her kapı ve pencereyi geceleri kilitlediğinizden, çevrenizin güvenli olduğundan ve hareket sensörlerinin kurulduğundan emin olabilirsiniz, ancak herkes aynı sayfada değilse, ev güvenlik önlemlerinizde büyük bir açık var. her zaman bu konuyu yaşıyorum, bana “kimse içeri girmeyecek”

Temel ev güvenliği size binlerce dolara mal olmak zorunda değildir, hatta basit şeyler soydular ve komşunuz soydular arasında büyük fark yaratabilir. Söylediğim gibi, hırsızlar tavuk ve en az çatışma ya da çatışma ile bir şeylerden kurtulmak istiyorlar.

Kendinizi biraz daha az hedef yaparsanız, bir sonraki eve geçebilir veya sunacak hiçbir şeyinizin bulunmadığını düşünürler ve riske değmezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.