İzinsiz dedektörleri

İzinsiz dedektörler izinsiz girişi için hizmet tüm alarm sensörleri kapsamaktadır. Bunlar iki aile, periferik sensörler ve hareket dedektörleri gelir.

hareket detektörü

Hareket detektörler, tipik olarak ısının tespit kızılötesi ışınlar ile çalışır. Bir kişi bir kızıl ötesi sensör fonksiyonu yakın geçer, bu kişinin vücut sıcaklığını tespit eder ve alarm merkezine gönderir. Diğer hareket dedektörleri bir mikrodalga sinyali ile çalışır ve onların kapsamındaki tüm hareketleri algılar. dedektör Bu tür hacimsel detektörlerin ailesine ait ve hem içinde hem de dışarıda var.

açılış detektörü

açılış detektörü
Açılış sensörler bir mıknatıs tarafından birbirine birleştirilen iki bölümden oluşmaktadır. Bunlar kapı ve pencereler ile yerleşti. Ne zaman alarm sistemi aktif birisi bir kapı veya pencere açarsa, manyetik alan daha sonra iki parça arasına kesilir, kontrol paneli böylece bir saldırı var biliyor. detektör Bu tür familyasına ait olan ve çevresel sensörler açık ve kapalı içindir.

cam kırılması detektörü

Dedektör kırık cam ve açma detektörü

Ayrıca cam kırılma detektörü olarak bilinen cam kırılması detektörleri, cam kırılması detektörleri, amacı, bir cam panel üzerinde şok tespit etmektir sensörlerdir. Pencerenin şok cama Sensörün temas noktası kırmak için yeterince büyük olduğunda, cam kırılma detektörleri alarmı tetikler. Bu sensörler, cam kırılma detektörleri akustik sürümü mevcuttur .. hasar kaynaklanmış önce bile, erken teşhis sağlar ağırlıkları veya boncuklar şok tepki veya titreşim ile donatılabilir ve n cam yüzeyi ile temas hiçbir nokta’, ancak pencereye yakın yerleştirilmelidir. Onların operasyon sırasında kırılan cam sesi “duymak”, korunacak alanın ses analizine dayanan, onlar alarm merkezine bilgi gönderir. dedektör Bu tür çevre dedektörler ailesine aittir.

Kızılötesi bariyer

Bir kızılötesi bariyer bir kenarını korumak için kullanılabilir, birden fazla uygulama var havuzu , bir alanda vb bir cam duvar, bir kapanış geçişi olmadan, ticari veya endüstriyel binaların … gündüz veya gece onun görünmez ışın sayesinde. ışın kırıldığında bilgi alarm merkezine gönderilir. detektör Bu tür familyasına ait olan ve çevresel sensörler açık ve kapalı içindir.

Bir kızılötesi bariyer ayrıca örneğin, açık ışığı bir siren, bir mağazada bir müşteri girişini önlemek için bir melodi çevirmek için kullanılabilir, vb röleleri yoluyla tetik mekanizmaları …

Yangın detektörleri

duman detektörü

Duman dedektörü yangın geliştirme aşamasındadır zaman alarm yükselterek önemli bir rol oynar. Sürekli Evinizi izler. Gece boyunca ilan Yangınlar konut yangınları ölümlerin% 70 sorumludur.

duman detektörü varlığı, bir yangın patlak engellemez, ancak işgalcilere uyarılmak ve reaksiyona olanak tanır.

ısı detektörü

Duman detektörleri etkisiz mutfak veya garaj: ısı detektörü, duman ortamları olduğu yerde kullanılır.
Sıcaklık 54 ° C’ye ulaştığında, bir termistör, sabit sıcaklık alarmı tetikler

Isı dedektörleri esas olarak yemek pişirme, ısıtma ve garaj, duman detektörü ek olarak verilir. En kısa sürede onlar 54 ° C üzerinde ısıya algılar algılamaz onların yüksek sesle siren çalacaktır.

diğer dedektörler

Karbon monoksit dedektörü

Karbon monoksit detektörü (veya Co dedektör) bu gazın hava konsantrasyonu tehlikeli hale geldiğinde bilgilendirilmesini sağlar.

Bir evde karbonmonoksit varlığı için risk mevcut insanları zehirliyor.

Bu anormal durum monoksiti Karbon monoksit Dedektör alarmı tetikler.

 Katta başına ve özellikle yanma cihazlarının yakınına bir karbon monoksit detektörü yüklemek ve odalardan duyulabilir olup olmadığını kontrol etmek idealdir.

gaz sensörü

az dedektörü kaçak giderilmesi ve odayı havalandırmak veya tahliye ve yardım çağırma için mümkünse gaz konsantrasyonu sizin için tehlikelidir önce de yüksek sesli bir sinyal tetikler.
Çeşitli modeller gaz monitörü, doğalgaz, bütan, propan bağlı bulunmamakta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.