Konvansiyonel veya Bölmeli Yangın Alarmı Sistemi

Yangın alarm sistemi doğru bir şekilde kablolanmışsa, cihazlar yangın bölgesi ile kablolanmışken, yangın alarm paneli veya sinyal lambası (yangın alarm panelinin uzaktan okunması) hangi bölgeye dikkat edilmesi gerektiğini gösterecektir. Yangın alarm sisteminde düzgün imar görevi gören itfaiyecilerin hangi bölgeye gideceğini tahmin etmeleri gerekmez, hızlıca doğru bölgeye gidebilir ve ateşle savaşabilir.

Bir yangın mülke inanılmaz zarar verebilir. Daha da kötüsü, bir kişinin vücuduna neden olabilecek hasar. Bir yangınla ilgili iyi şey, bir sel ya da kasırga ile değil, engellenemese bile hazırlanabiliyor olmasıdır. Çalışma sırasındaki duman ve ısı dedektörleri potansiyel bir konutta yaşayanları uyarmak için iyi bir iş çıkarırlar. Bir ev yangın söndürücü, tomurcukta küçük bir sorun sızabilir. Ancak bazı ev sahipleri, 650 ila 950 dolar arasında herhangi bir yerden bir yangın alarm sistemi kurarak yangın güvenliğini bir adım daha ileriye götürüyorlar .

Yangın Alarmı Sistemi Farkı

Ateş yakar ve çok hızlı yayılır; çoğu insan hayal ettiğinden çok daha hızlıdır. Birkaç dakika, yalnızca ufak hasar ve kontrolü elinde olmayan bir durum arasındaki fark anlamına gelebilir. Herkes ne kadar hızlı evden dışarı çıkar ve itfaiyeciler olay yerine gidebilirlerse, gerekli olan onarımların minimum olacağı ihtimali o kadar iyi.

Bir duman dedektörü ve bir yangın alarmı arasındaki fark tümü izleme aşamasındadır. Bir ev güvenlik sistemi veya hırsız alarmı gibi, bir yangın alarm sistemi, bir izleme servisi ile günde 24 saat, haftada 7 gün izlenmektedir. Herhangi bir sorun gündüz veya gece ortaya çıkarsa, servis hasarı en aza indirgemek için derhal itfaiyeye haber verir.

Yangın Alarmı Sistemi Satın Alınması

Hat üstü bir yangın alarmı (ticari ve endüstriyel ortamlarda kullanılanlar gibi) çok pahalı olabilir. Bununla birlikte, ticari birimlerle gelen çan ve ıslıkları dışarıda bırakırsanız, bir yangın alarmı sistemi oldukça uygun olabilir. Fiyata daha karmaşık sistemler için neden olan şey, çoğu evin yağsız hale getirebileceği, sprinkler sistemleri ve çıkış levhaları gibi şeylerdir. Bir yangın alarmının en pahalı kısmının genellikle izleme hizmeti için aylık ödeme olması genelde oldukça makul olan durumdur.

YANGIN ALARMI IÇIN BIR PROFESYONEL BULMANIZ MI GEREKIYOR?Artıları Bul
Yangın Alarmı Kurulumu

Bu üretici tarafından değişiklik gösterecektir. Bazı şirketler, işin standartlarına göre yapıldığından emin olmak için sistemin kendi insanlar tarafından kurulmasını isteyecektir. Diğer şirketler yükleme işlemini ev sahibine veya üçüncü bir tarafa bırakabilir.

Sigorta Üzerinden Tasarruf Edin

Evet, yangın alarmınızın tamamını elde etmek için her ay bir izleme servisi ödenecek. Ancak, bazı durumlarda, bir ev sahibi bu paranın bir kısmını her ay geri alabilir. İtfaiye ile doğrudan bağlantıya sahip olmak birçok sigorta şirketinin ev maliyetlerinin ne kadar olacağını belirlediğinde dikkate aldığı bir konudur.

Bir yangın çıkarsa, yetkililerin mümkün olduğunca çabuk uyarılacağı sigorta şirketinin çıkarına olacaktır. Bu nedenle, bir yangın alarm sistemi kurarak evinizin yangın sigortasında bir indirim elde edebiliyor olabilirsiniz. Bir alarm sistemi kurmak isteyenler, sigorta şirketiyle görüşerek, herhangi bir indirim olup olmadığını ve hangi yangın alarmının hak kazanacağını kontrol etmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.