telefon Bildirm Alarmı

senin içinde izinsiz girilmesi durumunda, ev telefon ile alarm uyarıları size bu tür ve evde veya hareket halindeyken neler olduğunu bilebilir.

Bir telefon alarmı bir olay evde gerçekleşmesi durumunda (hırsızlık, yangın, vb …) uzaktan sizi uyarmak için kullanılan bir verici ile donatılmış bir alarmdır. Bu bilgiler ayrıca diğer insanlarla (arkadaş, akraba, komşu, vb …) için veya koruma ilgilenir bir izleme merkezine bulaşabilir ev (bir izleme şirkete bir abonelik gerektirir).

desi alarm 8 - Desi telefonla alarm Bildirimi

Bir hırsızlık girişimi Evinizde tespit edildiğinde, ev alarm sistemi tetikleyip verici uzakta uyarıyor. Bu bilgiler metin mesajı, önceden kaydedilmiş sesli mesajları veya otomatik telefon araması olarak cep telefonunuza gönderilebilir.

telefon alarmı sabit veya cep telefonundan kontrol edilebilir. Bu evde oluyor ve odada insanlarla iletişim ne dinlemenizi sağlar entegre bir interkom ile donatılmıştır. Bu sistem hasta, engelli ya da acil bir durumda çok yararlıdır.

Çeşitli telefon alarm sistemleri

Telefon alarmlar iki versiyonu mevcuttur:

sabit telefon hattına bağlı Vericiler.

o verici ile satılan olmadığından bağımsız bir SIM kartı gerektirir GSM vericileri.Bir çok kişinin takıldığı noktalardan biridir alarm panellerinde telefon hattı bağlantısı, bu konumuzda telefon hattı bağlantısını anlatıcaz.
Alarm kontrol panellerinde alarm kontrol merkezi arama özelliği bulunmaktadır. Bazı panellerde aynı zamanda müşteri telefonlarınıda arama özelliği vardır. Eğer panelimizde sadece alarm kontrol merkezi arama özelliği var ise harici telefon arama modülü takarak müşteri telefonlarını arattırabiliriz.
Örnek verecek olursan hs 102 serisi alarm panellerinde alarm gözlem merkezi arama özelliği bulunur. Müşteri telefonları arattırılacaksa panel üzerine telefon arama modülü takılmalıdır.
Tüm alarm panellerinde telefon hattı giriş ve çıkış klemensleri bulunur. Giriş ve çıkış olmasının amacı, panel alarm durumunda hattı öncelikli olarak kendisinin kullanması içindir. Panel arama yapacağı esnada hat başka bir telefon tarafından kullanılıyorsa, kullanımda olan hattı kapatarak arama görevini başlatır. Arama görevi bittiğinde , hattı çıkışa geri verir. Hat üzerinde ADSL bulunuyorsa alarm paneline hat bağlantısı adsl splitter telefon çıkışından verilmelidir.Hat splitter çıkışından verilmez ise hattaki gürültüden dolayı panel gözlem istasyonu haberleşmesinde sorunlar yaşanabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.