Desi Oto alarm sistemleri arabanızın güvencesidir. Milyarlarca liraya aldığınız arabanızı sokağa bırakıyorsunuz kaskonuz olsa bile uğradığınız maddi hasarı karşılar manevi hasarlarınız ve otosuz geçen zamanınız telafi edilmez. Ayrıca oto alarmı kullanım kolaylığı sağlar. Kilitlerinizi uzaktan açmak kapamak motorunuzu uzaktan çalıştırıp arabayı ısıtmak ve arabayı kilitleyince açık kalan camları kapatmak gibi işlevi vardır.

DESİ ARAÇ ALARMI HIRSIZLIĞI ÇÖZÜM

Desi Araç alarmları siz içeride iken de güvenliğinizi sağlar . Örneğin kontak açılır açılmaz kapıları kilitler, kontak kapatılınca geri açar. Bazı yerlerde kırmızı ışıkta duran araçların sağ kapısını açıp el çantası gözlük vs alıp kaçma olayları yaşanmaktadır. Bu özellik bu tür olaylara karşı bir önlemdir.
Oto alarmları genelde uzaktan kumanda ünitesi ile devreye alınıp çıkarılmaktadır. Markasına göre uzaktan kumanda ünitesi daha başka ilave kumandalarda yapabilmektedir. Dörtlüleri açma ,siren çaldırma ,Motor çalıştırma ,Araba bulma ,Bazı dedektörleri devre dışı bırakma gibi. Her uzaktan kumandanın bir seri numarası bulunmakta ve düğmesine basınca bu numarayı göndermektedir. Böylece yan yana duran iki araçta aynı marka oto alarm takılı olsa bile sizin kumandanız yalnız sizin arabanıza kumanda etmektedir. Ancak hırsızların geliştirdikleri sistemle bütün kodlar değişik frekanslarda tarayarak çevredeki tüm arabalarını alarmı iptal edebilmektedirler. Bunu önlemek için değişik teknolojiler geliştirilmiştir .Tarama önleyici ve kod atlamalı gönderim gibi. Uzaktan kumanda dışında kontak anahtarına yerleştirilen bir çip sayesinde sahibini tanıyıp yaklaşınca kapıyı açan uzaklaşınca kapıyı kapayan sistemler vardır.

DESİ OTO ALARMI SENSÖRLERİ

Birazda oto alarmlarındaki sensörlerden yani hissedicilerden bahsedelim. En yaygın olanları darbe dedektörleri , ultrasonik dedektörler , akım dedektörü ve mikrodalga radar dedektörüdür. Ayrıca kapıların açılması mevcut kapı kontaklarından hissedilir. dedektörlerin çok hassas ayarlanması olduk olmadık zamanlarda sahte olaylara alarmın devreye girmesi gibi bir durumu ortaya çıkarır. Bu hem çevreyi rahatsız eder hemde alarmın bir daha ciddiye alınmamasını sağlar.
Araç alarmlarının çıkış birimleri ise en yaygın olarak sirenlerdir . normal yada pil destekli sirenler kullanılmaktadır. Ayrıca oto alarmları için üretilmiş pager (çağrı cihazı) mevcuttur. Bu arabanıza uygulanan bir girişimde cebinizde çalarak sizi uyarmasını sağlar. Son zamanda uydu teknolojilerin gelişmesi ve ucuzlamasıyla çalınan arabanın uydudan gprs öğrenip bulunduğu yeri bildirmesini sağlayan sistemlerde görülmeye başlamıştır.

Menü