Son yıllarda hırsızlık oranlarındaki müthiş artış herkezin çeşitli önlemler Almaya itiyor Emniyet genel müdürlüğü suç oranlarına ilişkin en son 2018 yılında açıkladığı verilere göre sadece ev ve işyerlerine karşı gerçekleştirilen hırsızlık sayısı 380.000 Hırsızları vazgeçirmek Öncelikle daha sağlam kapı ve Kilitler temin etmekle başlar evinize girmek ne kadar uzun sürerse hırsızın İşi bırakıp gitmesi o kadar muhtemel olacaktır ancak gerçekleşen hırsızlık olayının 150’a varan kısmında kapı ve kilitlerini hiç zorlanmadan açıldığını hesaba katın ya Bu önlemlerin önemli ancak yeterli olmadığını görmekteyiz birilerini her zaman evde olduğunu izlenimlerini yaratmak hırsızların Caydırmanın başka bir yolu Televizyon radyo evinizdeki başka bir ışıkların bazılarını açık bırakarak evde sürekli başkaları varmış izlenimlerini Vermekte etkili bir yöntem çünkü çoğu hırsız Kimsenin olmadığından emin olduğun zamanlarda içeri girmeyi tercih eder yani öncesinde caydırıcılık sonrasında tespit Hırsızları uzak tutmanın En iyi formülü açık bırakılan bir TV veya radyo kısmen işe yarayabilir ancak bunun kesin ve etkin bir şekilde yapmanın en doğru yöntemi hırsız alarm sistemleri ne başvurmaktır.

Desi Alarm sistemlerinin fiyatları algılama sensörlerinin sayısına bağlı olarak farklılık göstermektedir fiyat aralığına bakmaksızın öncelikle caydırıcı sonrasında Tespit edici özellikli bir alarm sistemleri İçin ihtiyacınız olan bileşenler  şunlardır Giriş yapılabilecek yerlere yerleştirilen manyetik. Kontaklar algılama sensörleri ve herhangi bir teşebbüs anında sizi ve etrafınızdakileri uyaran yüksek sesli sirenler  Alarm sistemleri hırsızların evinize girmesin filen durdurmasa da Suçluyu harekete geçmeden önce tekrar tekrar düşünmeye yetecektir özellikle ışıklı ve sesli uyarıcı özelliği nedeniyle  sirenlerin caydırıcılıktaki önemi. Şüphe götürmezdir  Bu etkiyi daha da artırmak için. Ev veya iş yerinizin dışardan kolayca fark edilebilecek. DESİ Siren koyabilirsiniz sirenlerin diğer bir önemli fonksiyonu ise o aramanın da çıkardığı yüksek desibelle sestir Bu ses Sizi ve etrafınızdaki Tehlikeye karşı uyaracakz hem de teşebbüs alemindeki suçluyu. Tedirgin edecektir kendini tehdit altında zanneden hırsız böylece herzamankinden daha hızlı ve bulunduğu ortamı. Terk edecektir. Algılama sensörleri ne Alarmın  bildirdiği sistemin merkezini kontrol paneli denir kontrol panelleri alarm sistemlerinin Beyni Sayılır yetkili kullanıcıları belirlenmesi Sifre işlemleri sistemdeki sensörlerin programlanması Ayarları tuş takımı yardımıyla kontrol panellerine yapılır Hırsız alarm sistemlerinde En çok tercih edilen sensörler.  Doğal olarak hareketi algılayanlardir Hareket dedektörü de denilen bu sensörler kullandıkları teknolojiye göre farklılık gösterirler kızılötesi mikrodalga hareketi algılayan üç tip dedektör içinde en çok tercih edilen. İse kızılötesi olanlardır hırsız alarm sistemleri gelişen teknoloji ile günümüzde kullan lan. Kullanıcılar için komple bir güvenlik hizmeti Sunmaktadir öyleki sistemi ilave edilebilecek  farklı türlü sensörlerle yangın gaz kaçağı veya su baskını gibi olası diğer risklere karşı etkili bir erken uyarı sistemine sahip olabiliriz.

Sisteminizin kurulu olduğu mekandan çok uzakta bile olsanız sisteminize gelen alarmları Alarm takip merkezleri ile yedi gün 24 saat takip ettirilebilir gerektiğini bilgilendirebilirsiniz içişleri tarafından denetlenen ve özel güvenlik yasasına tabi olan bu kurumlar sadece alarmları size bildirmekle kalmaz alarm türüne göre İlgili güvenlik gücü kısa sürede olay yerine yönlenmesi sağlanmaktadır alarm sistemlerinin kullanıcılarını sağladığın faydalar düşünüldüğünde kurulum için çoğu zaman Bir günden kısa Süren Bir zaman diliminde oldukça düşük bir maliyete katlanarak mekanlarınıza ve sevdiklerinizi tehdit eden tüm bu riskleri gerçekleşmeden önleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.