Alarm sistemleri, alarmınızı kurduğumuz da elinde kumandası olmayan veya şifreyi bilmeyen kişilere geçit vermemek için üretilmiş elektronik sistemlerdir.İzinsiz bir giriş yapılmak istendiğinde alarm sistemine bağlı bulunan dedektörler sayesinde bu giriş işlemi algılamakta ve sisteme bağlı bulunan siren sayesinde alarm vermeye başlamaktadır. Bu sayede hırsız sesten korkarak ve susturamayacağını bilerek o bölgeden ayrılmak zorunda kalacaktır.

Tabi her üründe olduğu gibi alarm sisteminde kalite önemlidir. Çünkü kalitesiz bir alarm sistemi size yanlış alarmlar verebilir veya olay anında hiç alarm çalışmayabilir. Bu durumlar sizlerin ve komşularınızın canını sıkacaktır. Böyle bir şeyi kimse istemediği için sizlerde alarm sistemini kurduracağınız zaman kaliteli olup olmadığını göz önünde bulundurunuz.

Güvenlik sistemlerinde kurulacak ürün kadar kurulum yapan firmanın da kalitesi önemlidir. Kaliteli bir firmaya kurulum yaptırdığınız da yıllar sonra da o firmaya ulaşabilmeniz destek alabilmeniz gerekmektedir. Firmaya ulaşamadığınız da alarmınız da bir problem olduğunda karşınızda destek verecek birini bulamazsınız ve bu işlem tekrar yeni bir alarm kurdurmaya kadar gidebilir. Buda size fazladan maliyete neden olacaktır.

Alarm sistemlerinin görevi tehlikeyi algılayıp o tehlikeyi ses ile bertaraf etmektir. Bu işlemler için alarm sistemi bir kaç parçadan oluşmaktadır. Bu parçalar en basit yapısı ile Merkezi panel, kapı pencere için manyetik kontak, hareket algılamak için pır dedektörü, alarm için siren.. bu parçalar gaz dedektörü, duman dedektörü, su baskın dedektörüleri şeklinde genişletebiliriz.

Evinizin veya işeyerinizin güvenliğini en uygun fiyatlarda karşılamak için bizimle 0850 304 46 16 iletişime geçebilirsiniz. 15 Yıldır bilişim 10 Yıldır güvenlik sektöründeki tecrübelerimiz sizler için kaliteli ve en uygun fiyatlı güvenlik sistemlerini bulup bir araya getirmemizi sağlamıştır. %100 müşteri memnuniyeti için çalışmaktayız.

Alarm sistemlerini 4 şekilde yönetebiliriz. Bu yöntemler;

Kumanda ile: alarm kumandası sayesinde alarmı içeriye girmeden uzaktan komuta edebiliriz. Yani alarmı kurup iptal edebiliriz.

Şifre paneli / keypad ile: alarmı içeriye girdikten sonra belirlediğimiz bir şifre ile alarmı iptal edebilir evden çıkmadan öncede alarmı kurabiliriz.

Mobil uygulama ile: cep telefonunuzdan alarmınızı istediğiniz yerden alarmınızı iptal edebilir veya kurabilirsiniz.

Telefonla arayarak: alarm sistemine bağlı olan telefon numarasını aradığınızda size bir uyarı sesi verecektir. Uyarı sesinden sonra alarmınızın şifresini girerek alarmınızı kurabilirsiniz veya iptal edebilirsiniz.

Kablolu alarm sistemi mi, Kablosuz alarm sistemi mi ?

Alarm sistemlerinde en çok sorulan sorulardan biridir. Peki bunun cevabını nedir biraz anlatmak istiyoruz.

Kablolu ve kablosuz arasında güvenlik yönünden hiç bir fark yoktur. Kablolu ve kablosuz arasında en önemli fark kablosuz dedektörlerin pil ile çalışmasıdır. Güvenlik açısından o pilleri düzenli olarak kontrol etmeniz gerekiyor. Pillerinin bitmesi alarm sisteminin çalışmamasına neden olacaktır. Kablolu sistemde bu risk yoktur. Ancak kablolu sistem heleki evlerde çok kablo kirliliği olacağı için kablosuz sistemler daha iyi olmaktadır. Tek yapmamız gereken işlem alarm sistemimizin periyodik bakımlarını yapmamız gerektiğidir.

Kısaca dekor görünüm açısından kablosuz alarm sistemi, bunlar önemli değilse kablolu sistemleri tercih edebiliriz.

Alarm Sistemleri Güvenli Midir?

Desi Alarm sistemleri her bütçeye uygun kaliteli alarm üretmektedir. Bu alarm sistemleri kaliteli ve güvenilir sistemlerdir. Hs-102 serisi profesyonel sistemlerin iptal edilmesi veya durduk yere alarm verme gibi bir olayı olmaz. Stabil ve güvenilir bir şekilde çalışan bu sistemler her türlü işleme karşı geliştirilmiş ve siz kullanıcılarımıza sunulmuştur. Alarm sistemini çaldıysa kesinlikle bir girişim veya yanlış giriş yapılmış demektir. Alarm çaldıysa olay hafızası sayesinde alarm üzerinden hangi bölgeden hangi dedektörden tetik aldığını kontrol edebilirsiniz.

Kamera Sistemi Mi Alarm Sistemi Mi?

Bu soru da çok sorulan sorulardan birisi, peki hangisi önemli veya hangisi ne için kullanılır.

Kamera sistemleri bir olayın oluşumunu görebilirsiniz veya kayıt altında kaldığı için daha sonra kayıttan olan olayları izleyebilirsiniz. Kamera sistemi hırsızlık olaylarını önlemek yerine hırsızlık olaylarını kayıt altına alıp olayın gerçekleşme anı ve hırsızların kim olduğunu görebilmenizi sağlamaktadır. Kamera sistemi caydırıcı da olabilmektedir. Kamerayı görenler geri dönebilmektedir.

Ancak alarm sistemleri hırsızlık anında hırsızlığı önlemek hırsızı engellemek için kullanılan sistemlerdir. Alarmda olay hafızası sayesinde ne zaman hangi bölgeden giriş yapıldığı görülebilir.

Kısaca alarm mı kamera mı dersek, kamera sistemi olayları görmek için, alarm sistemi hırsızlığı önlemek için kullanılması gereklidir. İkisi de bir birinden ayrılamaz beraber kullanılması tavsiyemizdir.

Alarm ve kamera sistemleri için 0850 304 46 16 numaradan iletişime geçebilirsiniz.

Menü