Desi Alarm Konya

Bir işyerinde alarm sistemi, yangın alarm ve güvenlik sistemlerinden sorumlu kişi tarafından sıklıkla sorulan sorulardan biridir; özellikle de firmaları yeni bir mülkiyet yapısına geçtiğinde veya daha geniş alanlara yayılırken.
güvenlik mevzuatı uyarınca, tüm ticari tesisler, personel, ziyaretçilerin ve şirket varlıklarının bir ölçüde korunmasını da içeren güvenli bir çalışma ortamı sağlamakla yükümlüdür. Özel gereklilikler, gerekli olabilecek güvenlik ve koruma düzeyini belirleyecek uygun bir risk değerlendirmesine tabi tutulur. İşyeri güvenlik sistemi, herhangi bir işletmenin temel varlıklarını korumalıdır; insanları, süreçleri ve mülkü.
Bir işletmedeki güvenlik önlemlerinin çoğu, elektronik ve fiziksel güvenlik bileşenlerinin bir karışımını sağlayacaktır. Örneğin, kişisel saldırı düğmelerini de içerebilecek mülkleri ve varlıkları korumak için bir hırsız alarmı kurulumu . Bu bileşenlerin tümü bir alarm alma merkezi tarafından izlenebilir ve çeşitli tepki seviyeleri sunmak üzere ayarlanabilir. Anahtar sahiplerini, güvenlik görevlilerini devriye gezenleri, yerinde güvenlik ekipleri veya doruğa, bir polis müdahale edebilir. Fiziksel güvenlik tedbirleri, ağır hizmet tipi ve güçlendirilmiş metal parmaklık, pencere ızgaraları ve kapı panjurlarını içerebilir.

 

Ne uygulayayım?” Sorusunu cevaplarken, yapılan işin niteliği, coğrafi konumu, varlıkların değeri ve binalarda tutulan değerin değeri gibi birçok faktöre bağlıdır.
Güvenlik önlemlerinin bileşenleri ne olursa olsun, seçilenlerin belirlediği riskleri azaltması ya da hafifletmesi gerekir ve mümkün olan yerlerde insanları işyerinde rahatça kullanabilir ve doğru güvenlik ve koruma düzeyi sunmalıdır.
Çalışanlar, sistemin işlevsel ve etkili olduğuna güvenmeli ve davetsiz misafirlerin bina ve insanlarına, hisse senetlerine ve varlıklarına saldırmalarını engelleyen sağlam güvenlik önlemlerini görmesi gerekecektir.
Aşağıda, en sık kullanılan işyerinde güvenlik önlemlerinin bazıları bulunmaktadır:
Tesislere erişimi kontrol etme
Bir erişim kontrol sistemi kurarak, erişim kodu, ses, keycard veya parmak izi ile çalıştırılan bir sistemi seçip seçmediğinize bakmaksızın, kontrollü erişime izin vermek ve tesislerinizden kontrollü olarak çıkış yapmak gerekecektir.
Bu sadece yangın güvenliği düzenlemelerine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda belirli bölgelere erişimi kısıtlamanızı sağlar. Ağa bağlı bir PC tabanlı sistem binaya giren ve çıkan binlerce kişinin çağrı çağırma işlevlerine olanak tanıyarak binaya canlı veriler ve sayıdaki çalışan ve ziyaretçiyi sunar.
Çoğu durumda, bu sistemler kullanımı basittir ve personel eğitimi en az seviyede (varsa) gerektirir. Bunlar da çok kolaylıkla yönetilir. Genel olarak, erişim kontrol ekipmanları yalnızca yetkili personelin iş içindeki belirli konumlara erişmesini sağlar.
Sorumluluk olarak kullanıldığında, erişim kontrol ekipmanları müdahaleci değildir ve daha güvenli bir çalışma ortamı oluşturur ve hırsızlıktan vazgeçirir.

İşyeri  mülkiyetlerini koruma

Bu nokta çok önemlidir; hepimiz firmamızı ya da mülkiyetin kaybolduğu işyerlerinde bulunduk. Oluşan olumsuz atmosfer hem tatsız hem de karşı üretken.
Ekipmanları kilitlemek ve takip eden izlenebilirliklerini sağlamak için uygulanabilecek güvenlik önlemleri var, ancak şirket ekipmanlarının ve kişisel eşyalarının nasıl depolanması gerektiği hususunda birçok personel eğitimi de öneriyoruz. Bazı şirketler kilitlenebilir depolama çözümleri sağlayacaktır.