Ev ve işyeri için gereken alarm çözümleri birbirinden farklılık arz edebilir. İhtiyaçların doğru şekilde belirlenmesinden sonra uygulanacak alarm sisteminden elde edilecek fayda daha büyüktür. Hem de, doğru ürüne sahip olmak daha uygun bir maliyetle karşılaşmanızı sağlar. Asla kullanmak zorunda kalmayacağınız fonksiyonlara sahip bir alarm ürününe fazla para ödemek israf olabilir. Dolayısıyla güvenlik uzmanları tarafından keşif çalışmaları veya kendinizin belirleyeceği ihtiyaç analiziyle en doğru ürüne sahip olabilirsiniz.

AVRUPA YAKASI DESİ ALARM

Ev ve işyeri için farklı özelliklerde imal edilen alarm ürünlerine ek uygulamalar yüklenerek çeşitli ihtiyaçların karşılanması sağlanabiliyor. Büyük yerler için çift siren sistemi veya ofis gibi ortamlarda kullanılacak kablosuz alarm sistemleri bunlardan bazılarıdır. Ürün gruplarının değişiklik gösterdiği alarm sistemlerinin hepsi de, ihtiyaca göre tasarlanmış ve piyasaya sürülmüştür. İşyerlerindeki alarm sistemlerinde, iletişim modülü yer alıyor. Böylece herhangi bir hırsızlık girişimi sırasında uygulamaya kayıt edilen numaralara ikaz mesajı gidiyor. Bu da, erkenden müdahale gibi avantajlar sağlıyor.

ANADOLU YAKASI DESİ ALARM

Ev alarm sistemlerinde de kullanılabilecek olan iletişim modülü özellikle tatil sezonlarında oldukça işlevsel bir kullanım imkanı sunabilir. Kablosuz alarm modelleri de ev için uygun olabilir. Ev dekorasyonuna kablolu alarm ürünleri uygun düşmez. Bu nedenle kablosuz modellerle mevcut dekorasyon ahengi bozulmadan güvenlik önlemi alınabilir. Çift sirenli alarmlar da ev için uygun değildir. Özellikle sitede yer alan apartmanlar için kesinlikle uygun olmaz. Kablosuz, tek sirenli ve iletişim modülü yer alarm ile ev güvenliğinin sağlanabilmesi mümkündür. Değişik ihtiyaçlara göre farklı alarm çözümleri Desi Güvenlikle ile sizinle! Daha fazla bilgi için Data Güvenlik web sayfasından veya 0850 304 46 16 numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.

Alarm Sistemleri genel olarak sadece hırsızlığa karşı alınmış bir önlemdir. Diğer adıyla Güvenlik Sistemlerinde Hırsız Alarm Sistemleri olarak tabir edilebilir. Alarm Sistemleri birçok firma tarafından satıldığı gibi kiralama yöntemi ile de hizmet vermekte olan firmalarda vardır. Güvenlik Sistemleri denince akla ilk gelen önlem Alarm Sistemleri olmaktadır. Kamera Sistemleri ile birlikte Alarm Sistemleri aynı mekanda kurulduğunda Güvenlik zafiyetinin büyük oranda azaldığı görülmektedir. Alarm Sistemleri dünyanın her yerinde kullanılsa da kurulum ve kullanım açısından en çok tercih edilenleri türk menşeili olan DESİ MİDLİNE  Sistemleri ve HS 102 Alarm Sistemleridir. Türkiye pazarında ise ciddi bir yeri olan ve yurt dışında da birçok ülkede satışına başlanan tamamı Türkiye mühendisleri tarafından yazılan ve üretilen Desi Alarm Sistemleri oldukça kullanışlı ve kaliteli ürünlerdir. Alarm Sistemleri de müşterilerine kaliteli hizmetini sürdürmektedir.
Bu tür ve marka Alarm Sistemleri satışı ve kurulumları Güvenlik Sistemleri Firmalarının tecrübe ve bilgi birikimleriyle tercih edilmektedir. Alarm Sistemleri genel olarak aynı mantığa hizmet etse de teknolojinin gelişmesiyle Alarm Firmalarının Alarm Sistemleri içine ek olarak koydukları farklı avantajları vardır. Genel olarak Alarm Sistemi yönetim paneli, Alarm Sistemi sireni, Alarm Sistemi Şifre paneli, Alarm Sistemi Aküsü, Pır Dedektör ve Alarm Sistemi Kablosu ile entegre bir Sistemdir. Bu Salt malzemeler ile Alarm Sistemleri kurulabilir. Alarm Sistemleri kurulacak mekana göre Pır Dedektörler artabilir veya ek olarak Alarm Sistemleri Duman Dedektörü, Alarm Sistemleri Gaz Dedektörü, Alarm Sistemleri Su Basma Dedektörü ve Alarm Sistemleri Manyetik Kontaktlar ilave edilebilir.
Alarm Sistemleri elektronik bir devre ile çalışmakta olup mutlaka enerjiye ihtiyaç duyar. Kablolu Alarm Sistemleri ve Kablosuz Alarm Sistemleri ile iki başlıkta müşterilerine sunulur ve tarcihi yapılır. Kablosuz Alarm Sistemleri Fiyat olarak Kablolu Alarm Sistemlerinin yaklaşık olarak 2 katı fiyattadır. Hırsız Alarm Sistemleri çalışma prensibi tek beyin tarafından yönetilen (Yönetim Paneli) Sistemdir. Alarm sistemi enerji dağıtımı, sinyal girdisi, şifre tuşlama, telefonla arama, hafızaya kaydetme ve komut verme işlemlerini yönetim paneli yapar ve doğal olarak Alarm Sistemlerinin beynidir. Alarm Sistemlerinin çalışma sistemi ise şöyledir. Alarm Sistemi öncelikle Şifre Paneli (Keypad) ile devreye sokulur, daha sonra herhangi bir dedektör gördüğü nesneyi Alarm Sistemi Yönetim Paneline sinyal gönderir, Alarm Sistemi Yönetim Paneli aldığı bu sinyali anında devreye sokar ve zamanında verilmiş olan sürenin dolmasını bekler, eğer bu süre zarfında şifre girilmezse Alarm Sistemi sirenine komut verir ve Alarm Sistemi devreye girer. Alarm Sistemine süre verilmemişse anında devreye girer.
Alarm Sistemi eğer telefona yönlendirilmiş ise kayıtlı telefonu arar ve bilgi verir. Alarm haber Alma merkezine kaydı yapılmış ise Alarm haber Alma merkezini arar ve size oradan haber gelir. Alarm Sistemleri Alarm Haber Alma Merkezine kayıt yaptırılırsa çok büyük avantajları vardır. Ambulans, polis, itfaiye gibi birimlere Alarm Haber Alma merkezleri tarafından haber verilir ve çok kısa zamanda müdahale edilir. Alarm Sisteminin devreye girmesi ve sizi araması 1-2 dk gibi kısa bir zamanda olur. Alarm Sistemleri marka, model ve ekipmanları sitemizde ayrıntılı biçimde yer almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.