ÖZEL GÜNLERİNİZDE HIRSIZLIK
Hırsızlar her zaman tüm kültürlerde var olmuşlardır ve çalmak için verilen cezalar daima serttir. Tarih boyunca mülk sahipleri mülkiyetlerini korumalar veya bir tür kilitleme mekanizması kullanarak korumaya çalıştılar. Uzun süre kilitler ve tuşlar sadece korumayı sağlamanın yanı sıra, durumun veya gücün değerli sembolleri olarak da hizmet ettiler.

Hırsızlık için ön koşul, tabii ki, bir başkasının için de değerli olarak algılanan bir şeyin sahibidir. Mülkiyet, yalnızca, kendi kısıtlamaları olmaksızın kendi amaçları doğrultusunda bir şeyi kontrol etme ve kullanma hakkını veren kalıcı veya yasal hak olarak tanımlanır.

Tarih boyunca, sahipler korumalarını korumalar veya bir tür kilitleme mekanizması kullanarak mallarını korumaya çalışıyorlardı. Uzun süre kilitler ve tuşlar sadece korumayı sağlamanın yanı sıra, durumun veya gücün değerli sembolleri olarak da hizmet ettiler.

Ahlak kuralları, kurallar ve yasalar
Bireyin vasıf hissi bir hareketin ahlaki değerini belirler. Genellikle çalmak ahlaka aykırı sayılır. Ahlak , dünyanın nasıl olması gerektiğinin bir tanımlamasıdır ve doğru veya yanlış olan şeylere ilişkin kurallara veya kanunlara ve insanların onları takip etme yeteneğine atıfta bulunan türkiyede  ahlaka (özel) aittir . Ahlak bir adalet duygusu gibi, doğuştan çok öğrenilen bir kavramdır.

yasalar, zengin ve fakir tüm insanlara doğru ve yanlış arasındaki ayrımda rehberlik etmek üzere kurulmuştur. Yasalar fakirleri korumak için gözetilerek muhafaza edilecek, barışçıl barış sağlanacak, ancak şiddet içeren azap ve korku getirilecek. Yasa adil ve bilgece saygı gösterecek, ancak haksız ve akılsızca düzeltilecektir. Bütün insanlar haklıysa, hiçbir kanun gerekli olmamalı. Ülke, şiddet eylemleriyle değil yasayla inşa edilecek. Yasa takip edildiğinde herkes için iyi olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.