Desi Alarm Evinizin Gözü !

Desi Alarm

Desi Alarm ile evinizi, işyerinizi, ailenizi ve mal varlığınızın güvenliğini sağlayarak evinizde, işyerinizde  ve ailenizle birlikte dışarıda eğlenirken Desi Alarm sistemi kuruluyken eviniz, işyeriniz ile ilgili hiçbir tereddüt olmadan dışarıda eğlenebilirsiniz.

Doğru Adrestesiniz !

Eğer sizde evinize işyerinize alarm sistemi montajı yaptırmak veya ürün temin etmek istiyorsanız iyi bir firma ve iyi bir fiyat bulmanız gerekecek. Türk Malı olan Desi Alarm 1991 yılından beri en iyi hizmet ve en iyi fiyatı sunarak Türkiye’nin en çok satan Alarm Sistemlerinden bir tanesidir. Bu sebepten dolayı Desi Alarm Sistemini seçmeniz çok isabetli bir karar olacaktır.

Alarm olan ev veya işyerinde kapıda mavi ışıklı bir alarm kutusu yanıp söner ve evin içinde ise şifre cihazı ve gözler mevcut olup bunlar ışıklı olduğundan siz ışıklar kapalı olsa dahi alarm malzemelerini görebilirsiniz. Hırsızlar bir eve veya işyerine girmeden mutlaka keşif yaparlar ve hırsızlar alarm ve kamera olmayan binlerce ev ve işyeri varken olan yere girerek kendilerini riske atmazlar. Alarm kurulu olmasa dahi bu büyük bir avantajdır.

Güvenlik panelleri gelişen teknoloji ile beraberinde yalnızca hırsıza karşı önlem alan cihaz olmaktan çıkıp insan güvenliğini tehdit eden diğer unsurları (sağlık, yangın, vb.) da kontrol eder hale gelmiştir. Alarm panelleri içerisinde bulundurduğu özellikleri kullanabilmesi için ilgili bazı materyallere ihtiyaç duymaktadır. Bu ürünlerden bazıları şunlardır;

Manyetik kontak : Genellikle kapı ve pencere gibi açılıp kapanabilen yüzeylere takılan kapı ve pencerenin izinsiz olarak açıldığını alarm paneline bildirir.

PIR Dedektör : İçeriye giren canlıların hareketlerini tespit edip alarm paneline bildirir.

Cam Kırılma Dedektörü : Cam kırılmasını anlayıp alarm paneline bildirir.

İyonizasyon Duman Dedektörü : 4 telli olarak imal edilen ve röle çıkışına sahip bu eleman ortamdaki dumanı algılayıp alarm panellerine bildirir.

Isı Dedektörü : 4 telli ve röle çıkışlı bu ürün dumanın fazla olduğu ortamlarda, yangının diğer unsurlarından (kalorifer dairesi, mutfak, sigara içilen oda vb.) ısıyı algılayarak yangın paneline bildirir.

Gaz Dedektörü : Kontak çıkışına sahip gaz dedektörü ile bir gaz kaçağı olursa bunu alarm paneline bildirir.

Harici Siren : Dış alanlara monte edilebilen, su almayan, akülü, yüksek ses çıkışına sahip flaşörlü sirendir.

Dahili Siren Bina içerisinde kullanılan harici sirene göre daha az ses çıkışına sahip sirendir.

Vibrasyon Sensörü : Genellikle kasa, kasa dairesi ve duvara monte edilen bu ürün titreşimi algılayarak alarm paneline bildirir.

Nem Sensörü : Halı altı ve yüzey montajı olmak üzere 2 tipi vardır. Ortamdaki su baskınını algılar, alarm paneline bildirir.

Panik Butonu : Hırsızlık veya sabotaj durumunda gizlenmiş bu ürüne basılarak panel aktif hale getirilir.

Ayak Butonu : Hırsızlık veya sabotaj durumunda gizlenmiş bu ürüne ayakla basılır ve panel aktif hale getirilir.

Sessiz Panik Kartı : Hırsızlık ve sabotaj gibi durumlarda sessiz panik kartı alarm paneline takılırsa siren ve flaşor çalışmadan alarm paneli aktif hale getirilir ve merkeze bu durum haber verilir.

Telefon Arayıcı : Sizin kaydedeceğiniz sesli mesajı sizin belirlediğiniz 6 numaraya otomatik olarak bildirir. Bu işlemi telefon numarasını bulamaması durumunda 4 kere tekrarlar.

Önceki yazı
Midline Alarm Keypedli Şifreli Alarm
Sonraki yazı
Desi Alarm Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü