Ben kiracıyım? Başka bir eve taşınırsam ne olacak?

Desi olarak sunmakta olduğumuz Alarm Hizmet Paketi sayesinde, yeni bir mekana taşınmanız durumunda, yapılacak olan keşfe bağlı olarak gerekli dedektör ilaveleri ile sisteminizi aynen kullanmaya devam edebilirsiniz.

Evinizi Güvenlik Kamera Sistemi ile Koruma Altına Alın!
Evinizi kamera sistemleri ile dışarıdan uygulanacak gece görüşlü kamera sistemleri ile hem gündüz hemde gece zifiri karanlıkta giriş ve çıkışlarınızı kontrol edip kayıt altına alın. İç mekanlarda ortamın sesini dinleyebilir ve kaydedebilirsiniz. Siz evinizde yokken evinizi canlı olarak veya daha sonradan yedeklenmiş görüntülerden kayıtlara erişim sağlayın. Üstelik canlı veya kayıtlara erişim sağlamak için DVR kayıt cihazının yanında olmanıza gerek kalmadan ve mobil cihazınızdan bu işlemleri yapın. İnternetin bulunduğu her ortamda izlenebilen kamera sistemleri evlerde bebek bakıcısı, hasta bakıcı, temizlik personeli ve evinize giriş çıkış yapan herkesi kontrol altına alın. Kamera sistemlerine uzaktan Windows, İOS ve ANDROİD işletim sistemi kullanan tüm cihazlardan bağlanıp, canlı veya geriye dönük kayıtlarınızı izleyebilirsiniz.

Evime alarm taktırmak istiyorum isimli yazımızda, artık neredeyse tüm evler için takılması zorunlu hale gelmiş hırsız alarm sistemlerinden bahsedeceğiz. Hırsızlık olayları en küçük mahallelerden en büyük şehirlere kadar her yerde karşımıza çıkabiliyor. Evimize hırsızın girmesini engellemek için basit önlemler almak çoğu zaman işe yaramamaktadır. Bir araştırmaya göre hırsızlık vakalarının yaşandığı evlerin sadece 1000 de 2’sinde elektronik alarm sistemi bulunmaktır. Yani hırsızlar kesinlikle alarm sistemi kurulu olan evleri tercih etmiyor diyebiliriz.

Hırsız alarm sistemlerinin en iyi özelliği; Yaşanmakta olan hırsızlık olayını püskürtmek veya hırsızlık olayı yaşanırken size ve etraftakilere haber vermesi değildir!! Hırsızlık olayı yaşanmaya başlamadan önce size uyarı verebilmesidir. Biraz daha açıklayalım: Elektronik olmayan doğal alarm sisteminiz yani kulaklarınız bir ses duydu ve sizde uyandınız, yatak odanızın ortasında bir hırsız var! sizce geç kalmadınız mı? Evet geç kaldınız!
Elektronik hırsız alarm sistemleri, hırsızlar henüz evin dış sınırlarını aşmadan sizi uyarmaya başlar. Örneğin daire kapısından 1 santim bile içeri giremeden alarm sistemine yakalanmış olacaktır. Yüksek sesli sirenler ve ilgili güvenlik birimlerine gönderilen sinyaller sayesinde yaşanması muhtemel kötü bir olay henüz yaşanmadan bertaraf edilmiş olacaktır.

Alarm sistemleri istenmeyen kötü olayları nasıl ayırt eder?
Dedektörler sayesinde. Her türlü kötü olay senaryosuna göre özel geliştirilmiş sensör ve dedektörler vardır. bu cihazlar sayesinde yaşanması muhtemel kötü olay yaşanmadan önce veya yaşanmaya başlandığı anda uyarı vermeye başlar veya sizin istediğiniz olayları başlatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.