Bakırköy Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır

Şifre tuş takımı; alarmı kurmak ve devre dışı bırakmak için kullanılır. Sadece kullanıcının bildiği 4-6 hanelik bir kod yazarak alarm devreye alınıp, devre dışı bırakılabilir. Ayrıca her kullanıcı için ayrı bir şifre oluşturmak mümkündür. Kapı giriş noktalarına monte edilir. Alarm sistemlerinde eve giriş ve evden çıkış süreleri bulunmaktadır. Bu sürelerde tuş takımı üzerinden şifre girilmesi sağlanır.

Harici Siren; Harici sirenler bina dışına takılırlar. 24 saat ses vermeye hazır konumda beklerler. Üzerlerinde uyarı amaçlı led ışıklar bulunur. Bu led ışıklar herhangi bir alarm durumu yokken yavaş hareket ederler. Herhangi bir sebeple alarm oluştuğu zaman hızlı bir şekilde yanıp sönmeye başlarlar ve sesli ikaz verirler.

Hareket Dedektörleri (PIR); Hareket dedektörlerin ön kısmında bulunan fresnel lens, ortamdaki ışınları odaklama özelliğine sahiptir. Ortamda ısı ile birlikte hareket oluştuğunda oluşan bu ışınlar fresnel lenst üzerinde odaklanarak toplanır. Bu hareketler, hareket dedektörünün mikroişlemcili devresi üzerinden kontrol edilir ve alarm durumu oluşmuşsa, hareket dedektörü içinde bulunan röle aktif edilir. Cansız nesneler ısı yaymayacağı için bu sayede yanlış alarmlarında önüne geçilmiş olur.

Manyetik Kontak; İki parçadan oluşmaktadır. Bir parçasında sadece mıknatıs bulunur. Diğer parçasının içinde ise birbirine çok yakın iki metal plaka bulunur. Mıknatıslı olan parça, bu parçaya yaklaştırıldığında ya da uzaklaştırıldığında bu metal uçlar birbirine değer veya ayrılırlar. Bu şekilde üzerinde bulunan kablo uçları kısa devre ya da açık devre olur. Genellikle kapı ve pencerelere monte edilmektedir.

Ataköy 1Kısım Desi Alarm,Yeni Desi Alarm,Ataköy 2_5_6 Desi Alarm,Florya Desi Alarm,Yeşilkoy Desi Alarm,Ataköy 3_4_11 Desi Alarm,Kartaltepe Desi Alarm ,Yeşilyurt Desi Alarm,Ataköy 7_8_9_10 Desi Alarm,Osmaniye Desi Alarm,Zeytinlik Desi Alarm,Basınköy Zumrutyuva Desi Alarm,Sakizağacı Desi Alarm, Zuhuratbaba Desi Alarm,Cevizlik Desi Alarm,Şenlik Desi Alarm .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.