Arkadaşlar evime hırsız girmeye çalıştı, çok şükür kapıyı açamamış, levye ile baya uğraşmış ama kilit kısmını kıramamış, tabi kapı perişan… Bende “bir musibet, bin nasihatten iyidir” sözünü tasdik ederek evime alarm taktırmaya karar verdim.
Ama hangi marka iyidir, bana uygundur bilemiyorum. Abonelikli sistem düşünmüyorum, cihazı kendim alacağım.

Evim 8. katta, üstte 2 kat daha var. Pencereler görünürde çok tehlike arz etmiyo,
Hangi alarm markalarını tavsiye edersiniz, maliyeti hakkında bilginiz var mı?
crow, paradox gibi markalar gördüm arkadaşlar tavsiye etmişler, maalesef israil malı, bu ürünlere rakip olabilicek yerli markalar var mı?
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

 

 

ben size Paradox’u tavsiye ederim.
İkinci bir alternatif olarakta DSC markasını tavsiye ederim.
Biz firma olarak kurulum yapıyoruz ve hep Paradox kullanıyoruz sorun yaşamıyoruz.
İmzamdaki websitelerimizi inceleyebilirsiniz.

Bu arada Paradox ve Dsc İsrail değil Kanada malıdır.

Eviniz 8.katta ise o zaman evin giriş kapısına bakar vaziyette bir hareket dedektörü ve giriş kapısına manyetik dedektör yeterli olur.
Ayrıca eğer isterseniz yangın ve su dedektörü de taktırabilirsiniz.
merhaba ben wise tech marka alarm sistemi kurdum eve kurdum diyorum çünki kendim yaptım, ürünü 2. el çok uygun bir fiyata aldım, 5 adet kablosuz kapı-pencere manyetiği , 1 adet kablosuz pır dedetkör ,1 adet kablosuz alarm , tam takım arama modüllü sabotaj switchli wise tech alarm paneli .

Kurdum dedim ama eksik kalan bazı noktalar var 🙂 5 adet kontağı pır dedektörü kablosuz sireni tanıttım sistem çok güzel çalışıyor alarm konumuna geçiyor. Konuyla alakalı uzman arkadaşların bilgisine ihtiyacım olan konu ise telefon hattını cihaza bağlamak.

Evimde sabit telefon var splitter ile ikiye ayırıp modeme ve telefona veriyorum. Peki telefon hattını nasıl bir şekilde alarm panelinin içine aktarmam gerekiyor? Yine wisw tech kablosuz pır dedektör ufak hayvanları algılarmı algılamazmı? Şimdiden teşekkür ederim.

 

Merhaba,

Wise tech marka alarm markasını hiç duymadım, belki iyi bir ürün olabilir bilmiyorum yourm yapamıycam.
Ama şunu biliyorum, güvenlik söz konusu olduğunda bence kablosuz ürünlerden uzak durmak lazım.
Çünkü bu ürünlerin pilleri bitebiliyor ve sensörler çalışmıyor, sonra kötü durumlar ortaya çıkabiliyor.
Bizim başımıza geldi, home sentinel marka kablosuz bir alarm paneli kurduk bir müşterimize.
Sensörlerden birinin, giriş kapısının pili bitmiş ve hırsız girmiş alarm çalmamış.
Ve bu çok kötü oluyor sizin işiniz açısından.
Tavsiye etmiyorum ben.
Buna gelen 1 yanıtı gör.

Peki “darbe detektörü”nü tavsiye eder misiniz? Çelik kapılarda sağlıklı çalışıyormu. mevcut alarmda kapı hasar görüp açıldıktan sonra devreye giriyor, ama detektör olursa daha önce devreye girmiş olur ve aynı zamanda kapıda daha az zarar görmüş olur. Yani bu “darbe detektörü” verimli oluyor mu? tabi birisi kapıyı tıkladığında da çalmaması gerekiyor.
 Darbe sensörünü hiç kullanmadık, o konuda birşey diyemiycem.
Ama faydalı olabilir.Bu dedektörler zaten desibel şiddetine göre çalışıyor olmalı.
O yüzden kapıyı normal olarak çalmada bir problem olacağını zannetmiyorum.
Bende cok yakin zamanda taktirmayi dusunuyorum ama acikcasi kafam cok karisti o kadar cok firma varki desi paradoks yale dcs hangisini arayacagimi sasirdim

stanbul avrupa yakasında imalat kısmımıza alarm istiyoruz.alarmı var ama sıkıntılı.fareler var sanırım:d onlara çalmasın istiyoruz.kedilere de çalmasın bir zahmet..alarm bozuldu yaptık dediler şu an hiç çalışmıyor.

sıfırdan yeni bir sistem istiyoruz.sıkıntı olunca cep telimiz aransın kalk git dükkanı soyuyorlar densin.polis amcalar aransın bir zahmet devriye gezmedikleri sokağa uğramaları iletilsin…

bu işte en uzun garanti ve ücretsiz teknik destege sahip firmayla calısmak istiyoruz.bize alarmın güvenilirliği hakkında taahhut verecek prensip sahibi firmalar teklif gecsinler lutfen pm

odeme sekli kredi kartıyla olucak.
12 taksitle .

arkadaşlar eve bugün crow marka alarmı taktırdım (yine büyük konuştum, ağzımın payını aldım). sadece kapıya manyetik detektör ve bitanede hareket detektörü takıldı…

Ayrıca bugün yeni birşey öğrendim. İnternette bazı ev alarmlarında kumanda görüyordum, onların çoğu (bazılarına göre hepsi) ucuz oto alarmından çevirme imiş. Bunun için frekansı ile oynandığında alarmın çalması engellenebiliyormuş, onun için profesyonel alarm kuran firmalar tavsiye etmedi bilginize.

hayır bütün kablosuz alarmlar güvensiz diye birşey yok. Büyük ve bilinen markaların kablosuz alarmları güvenilir, benim bahsettiğim araba kumandasına benzer kumandalar ile kurulan ev alarm sistemi. Ben crow kurdurdum bende kumanda yok, şifre ile sistemi kapatıp açıyorum.Bunun sebebini de alarmın kurulumunu yapan servis şöyle açıkladı : ” Kumandalı alarmlar, araba alarmlarından çevirme (kumanda kısmı), onun için frekans aralığı düşük (150-300 mhz). Kumandanın frekansından daha yüksek bir frekans bir kumandaya sürekli basılarak kapı açılırsa alarm kumandanın basıldığı süre boyunca ötmez, ama kablosuz alarmlarda kullanılan (iyi markaların) detektörlerin frekans aralığı yüksek olduğu için (ez az 800 mhz) frekansı bastırmak pek mümkün değil”

Arkadaşım ben PARADOX alarm sistemi kurdurttum.Hiç memnun kalmadım. Defalarca arıza verdi. Ve en kötüsü ben tatildeyken evime Hırsız girdi. alarm kurulu olmasına rağmen çalışmadı neden çalışmadığını sorunca satıcı firmaya arızası varmış bildirmemişsiniz dediler. Ekranda herhangi bir arıza da göstermiyordu Cihazın PIR dedektörü olmasına rağmen hırsız içerde dolaştı o neden devreye sokmadı diye sorunca hırsız termal koruyucu elbise giymiş olabilir gibi olayı Oceans 11 filmine çevirdiler. Bende kendilerine Dava açtım ve davayı kazandım. Çalınan malların tazminini alamadım ancak cihazın tüm ücretini yasal faiziyle birlikte geri vermeye karar kıldı hakim. sen sen ol paradox’tan uzak dur..

Gerekirse buraya Davanın sonuç metnini ataçlayabilirim.

Benim ağzım yandı sizin yanmAsın…

Saygılarımla,

18 yıldır alarm alarm montajı ve satışı yapan biri olarak sizinle tecrübelerim paylaşayım hırsızlar alarm gördükleri yere girmekten çekinirler çünkü yüzlerce alarmsiz ev ve is yeri var neden kendilerini riske atsınlar ki bir otopark duşunun onlarca arac var bunlardan 20tanesi alarmı digerleri alarmsiz siz hırsızın yerinde olsanız 20aractan birini tercih edermiydiniz onun için alarm çok önemlidir gunümüzde alarm lüks değil ihdiyactir her bütçeye göre alarmlar var 99tl ile 750 tl arasında 99tl olan alarm desini darbe sensörü alarmımız kapınızın icine kilitlerin olduğu yere kilit gibi montaj yapılır biri kapınıza hızlı bir sekilde vursa dahi alarm çalar yani hırsız kapınıza hiçbir zarar vermeden. Bir adet kumandası var ayrıca üzerindeki şifre panelindede alarmı kurabilirsiniz bu ekonomik bir cozumdur ayrıca 750tl lik 159 yıllık dunyanın en çok tercih edilen markası olan yale alarm vardır bir adet şifre paneli iki adet göz iki adet manyetik kontak iki adete sireni vardır bu sirenlerin birini kapınızın hemen üstüne diğerinde sahte hırsızı aldatıcı alarm siren kutusunda binanın dış cephesine montaj ediyor böylelikle hem dışardan bakıldığında hemde dairenizin kapısının üstünde bu ev yada işyerinde alarm olduğunu gösteriyorsunuz bu çok caydiricidir kullanımı ve kurulumu çok basittir cep telefonu gibi bir menüsü var ayrıca alarm çaldığında içindeki telefon arama modülü sayesinde onceden belirlediğiniz 3numarayi tek tek arar ve alarm çaldığını söyler siz isterseniz sadece uzaktan telefonla arayarak alarmı kurabilir yada susuturabilirsiniz. koblosuzdur evde yada isyerinizde salcim sacak kablo olmaz bu linkten alarmı inceleyebilirsiniz daha sonraları isterseniz uzaktan kumanda su baskını dedektoru siren gibi modüller ekleyebilirsiniz
Günümüzde kullanılan alarm sistemleri kablosuz alarm sistemleri ve kablolu alarm sistemleri olarak ikiye farklı şekilde tasarlanmaktadır. Kablolu hırsız alarm …
Etiket: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir