Her işletme sahibi veya ev sahibi çalışanlarını, varlıklarını ve ofis alanını olabildiğince güvenli tutmaya çalışmaktadır. İşlerimizi kurmak ve sürdürmek için yıllarca uğraştık ve ayrıldığınızda her şeyin zarar görmediğinden emin olmak istiyorsunuz İşletmenizde güvenliği artırmak için çeşitli yollar vardır En etkili yöntemlerden biri, izlenen bir güvenlik alarm sisteminin kurulmasıdır.

Kapı ve Pencere Bağlantıları

Güvenlik Kişileri hızlı ve kolay bir şekilde koruyabilen, basit ve güvenilir bir güvenlik şeklidir. Güvenlik İrtibatları, sistem etkinleştirilirken birisi herhangi bir pencereyi veya kapıyı açtığında alarm çalar. Bu kontaklar pencerelerin ve kapıların bağlantı noktalarına monte edilir  dokunulduğunda alarm iptal olmaz, ancak beklenmedik şekilde birbirlerinden uzaklaştırıldığında alarm susar.

Hareket Sensörleri

Hareket Sensörleri, içeride ve dışarıda davetsiz misafirleri tespit etmek için kullanılabilir. Onları binanızın dışındaki ışıklara veya bir alarm sistemine bağlayabilirsiniz, böylece biri binanın içinde saklandığında sizi uyaracaktır. Evcil hayvan bulunan tesisler için özel hareket dedektörleri türleri mevcuttur. Hepsinden iyisi, bu hareket sensörlerinin çoğunun aktif olarak devreye sokulabileceği veya devre dışı bırakılabileceği – bu, onları gün içinde kapatabilir ve eve gitmeden önce gece saatlerinde silahlandırabileceğiniz anlamına gelir.

Kontrol Panelleri

Sisteminize bina içerisindeki herhangi bir yerden erişebilmek çok önemlidir ve kontrol panolarının siteye yerleştirilmesi sisteme birden fazla alanda erişmenize izin verecektir. Ana paneli, herhangi bir davetsiz misafir için ulaşılması zor bir yerde olması önemlidir.

Çoğu panel, güvenlik şirketinin izleme merkezi ile iletişim sağlayan iki yönlü bir interkom ile kurulur – bu, güvenlik önlemleriniz etkinleştirilirse durumu onlara açıklamak için bir güvenlik uzmanıyla görüşebilirsiniz. Bu açık iletişim size, güvenlik sisteminin yanlışlıkla devreye girdiğinde hızlı bir şekilde yardım alabilmenizi veya güvenlik görevlisine açıklama yapmanızı sağlar.

Güvenlik kamerası

Çoğu bina, dışarıda ve içeride, davetsiz misafirlere yönelik büyük saklanma yerleri olan birkaç alana sahiptir. Kameraları içerisine yerleştirmek, bir saldırganın saklamak zorunda olduğu saklanma yerlerinin miktarını düşürebilir, ayrıca müşterileri ve / veya çalışanları hırsızlıktan veya diğer uygunsuz çalışma davranışlarından caydırabilir. Bu nihai güvenlik şeklidir ve entegre alarm ve kamera sistemi izleme hizmetleri ile şüpheli faaliyetlerin veya alarm sinyallerinin rapor edildiği ve çabucak ele alınabileceğinden emin olabilirsiniz.

İşletmeniz için en iyi güvenlik türü hangisi için en son kararı verirken bir uzmanla konuşmanız önemlidir . Yenilikçi Güvenlik, üst düzey cihazlar ve mevcut en iyi güvenlik teknisyenlerini sunar, bize bugün bir telefon açın!

1 comment. Leave new

merhaba desi alarm güvenlik çok güzel bir makaleniz tebrik ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.