Desi Alarm aküsü takmak için unutulmaması gereken konuların başında alarm panelinizi alarm sireninizi tanımanız lazım Alarm kutunuzun 1 adet aküsü bulunmakta bir adet dış sirende akü bulunmakta bir adet iç olmak üzere, ikisininde kendine ait sireni bulunmakta hem içerideki hemde dışarıdaki panelden ses verir en eski cihazlarda bile sistem bu şekilde çalışır kontrol panelinin olduğu yer her zaman iç alanda barındırılır sisteme dışarıdan müdahale olmasın diye  içeride bılunur ve birbiri ile iki kutu sürekli haberleşir buna  kapalı  sistem alarm devresi diyebiliriz

İki kutunun içinde de akü vardır ilk önce yapmanız gereken alarm  sistemi internet  ile mi çalışıyor. Eğer çalışıyorsa alarm merkezlerine durumu bildirerek alarmın ihbarını gerekli mercilere haber vermesinler. Siz her ihtimale karşı yinede bulunduğunuz bölgenin kolluk kuvvetleri ihbar merkezine haber verin ki kolluk kuvvetlerini başınıza toplamayın,sistem internet değil ise de bölgenizde bulunan yine kolluk kuvetleri haber merkezine haber verin.Çünkü bu işin para cezası var zor durumda kalmayın.        

Alarm Aküsü Nasıl Takılır

ilk önce paneli yerinden çıkarmadan sadece tornavida yardımı ile açtıktan sonra panelin ön kapağını çıkarıyoruz yada kaldırıyoruz.Kuru aküyü gördüğünüz üzere iki adet bağlantısı vardır. önce eski akünün bağlantılarını kırmızı veya siyah renkte olanı çıkarın. Kırmızı ve siyah alarm panelinizde ki aküye giden kabloda bu şekilde renklidir. Kırmızı kabloyu kırmızıya bağlayacaksınız. siyah kabloyu siyah a bağlayacaksınız. akümüzü bağladıktan sonra panelimizi kapatabiliriz. sistem kısa bir süre alarm devreye alabilir sistem bunu dışarıdan bir müdahale gibi algılar ve alarm verir kısa bir süre bekleyin yada alarm devresinden hiç elektrik kesmeyin. Bağlantıları bağlayın ve panelin kapağını kapatın sisteminiz hazır ve geceleri kısa süreli elektrik kesintilerinde çalmayacak.

Bizim önerimiz akülerin birini değiştirmek yerine ikisini birden değiştirmeniz sistem sağlığı açısından iyi olacaktır piyasada çok ucuza satılan kuru akülerden almayın orta kalite bir akü sizi bir kaç yıl idare edecektir.

En İyi Alarm Aküsü Hangisi?

Alarm için akü önemli bir parçadır. Alarminizin aküsünü veya pil bakımını  yetkili servisinize yaptırınız.

 

 

 

Menü