alarm-sireni

Alarm Sistemi Akü Bakımı Değişimi

Desi Alarm

Elektrik kesintilerinde alarm sisteminin çalışmaya devam etmesi için panel içerisine akü konulmaktadır. Alarm panelinin modeline göre akü voltajı ve akım değeri değişebilir. Akü bir alarm paneli için önemli bir tamamlayıcı elemandır. Elektrik kesildiğinde panel içerisindeki akü boş ise alarm çalmaya başlar, yada akü ömrü azılmış ise elektrik kesintisinden kısa bir süre sonra akü paneli besleyemez ve alarm çalmaya başlar. Buda komşularınızı rahatsız edebilir bunun olmaması için alarm sistemlerinizin periyodik Alarm Sistemi Akü Bakımı Değişimi yaptırmayı unutmayınız.

Alarm akünüz bitmiş ise elektrik kesildiğinde dışarıda bulunan sireniniz ötmeye başlar, böyle bir durum ile karşılaşmamak için 2 yıl da bir alarm paneli akü değişimini mutlaka yaptırmanız gerekir.

Elektrik kesilince alarm çalıyor ise;

Önce panik yapmayın bazı alarm sistemleri 3 dakika çaldıktan sonra kendiliğinden susacaktır. Fakat bazı alarmlar da bu özellik yoktur. Alarm susmadığı zaman dışarıda ötmekte olan harici siren kapağını açın ve siren içerisindeki akü uçlarını yada pil soketini sökün. Bu şekilde sirenin ötmesini kesebilirsiniz. Bazı alarm sirenlerinde akü yerine pil bulunmakta bunda da pili takılı olduğu soketten sökmemiz yeterli olmaktadır.

Siren içerisindeki kabloların yada alarm paneli içerisindeki kabloların sökülmesi çözüm olmaz. Alarm kablolarını kesmenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Firmamızdan alarm sistemi akü değişimi için teknik servis hizmeti alabilirsiniz.

  • Paradox Alarm Aküsü
  • DSC Alarm Aküsü
  • Wisetech Alarm Aküsü
  • Teknim Alarm Aküsü
  • Crow Alarm Aküsü
  • Jablotron Alarm Aküsü
  • Reksos Alarm Aküsü
  • Lifesos Alarm Aküsü
  • Desi Alarm Aküsü
  • Neutron Alarm Aküsü

Alarm susturulduktan sonra akü değişimi yapılması gerekiyor. Tavsiye ettiğimiz hem iç panel hem dış siren aküsünün de değiştirilmesi yönündedir. Tek taraflı değişimi tavsiye etmiyoruz. Dikkat etmeniz gereken nokta yeni takılacak akünün imalat tarihidir. Yani eski akü aldığınız taktirde akünüzün ömrü kısa olacak ve çabuk bitecektir bunu önlemek için yeni akü almaya dikkat ediniz. Alarm sistemi akü değişim ve bakım hizmeti, alarm sistemi kurulumunda uzman teknik personel tarafından verilmektedir. Alarm sisteminin akü değişimi yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde panelde kalıcı zararlara sebebiyet verilebilir.

Alarm sisteminize zarar vermemek için yetkili servislerimize 0850 304 46 160212 619 11 110216 572 55 100212 667 92 49 numaralardan ulaşabilirsiniz.

Özet
Makale adı
Alarm Sistemi Akü Bakımı Değişimi
Yazar
Yayıncı Adı
Desi Alarm Ve Güvenlik
Yayıncı Logosu
, ,
Önceki yazı
Kapı Alarmına Neden İhtiyacınız Var?
Sonraki yazı
Evine Giren Hırsıza Karşı Alarm Taktırmak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü