Alarm sistemleri genel olarak ev veya işyerinizin hırsızlık, tehdit, gasp, yangın ve sağlık sorunu gibi durumlarda kullanılır. Alarm sistemi size veya haberalma merkezlerine bilgi vererek yardım çağırmayı sağlayan elektronik sistemlerdir.

Hırsızlığı arttığı bu dönemde alarm sistemleri ayrıca önem kazanmaktadır.  Teknolojinin ihtiyaca dayalı sistemleri ile ister alarm sistemini satın alır, istersenizde alarm sistemini kiralarak telefon faturası öder gibi alarm sistemi ve haberalma merkezi hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Alarm sistemleri algılayıcılar-dedektörler, alarm paneli, uyarıcılar, sistem kontrol-kumanda araçlarıdır. Algılayıcılarda; PIR hareket dedektörü, mikrodalga hareket dedektörü, IR bariyer hareket dedektörü, manyetik kontak, butonlar, cam kırılma dedektörü, darbe dedektörü, gaz dedektörü, duman dedektörü, su basma dedektörü vb. tiplerde olabilirler. Algıladıklarında bir kontağı tetikleyerek sistemi çalıştırırlar.

Kamera sistemleri güvenlik ihlali veya bölgeyi takip için kullanılan sistemlerdir. Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen kamera sistemleri, tüm şartlara uyan tek tip olarak üretilmesinden öte, ihtiyacı karşılayacak şekilde çeşitlendirilmiştir.

Peki kamera sistemlerini seçerken neleri bilmemiz gerekir.Yılların verdiği tecrübe ile Desi TEKNOLOJİ ücretsiz keşif yaparak, ihtiyac fazlası ürün almanızı engeller. İhtiyacınıza en uygun sistemi sunarak doğru sistemi uygun fiyata sunmaktadır.

DESİ Teknolojinin başladığı nokta kameranın kullanım alanıdır. Öncelikle kameranın kullanım alanı belirlenir (iç ortam, dış ortam) ve ortam koşullarına en uygun kamera seçimi yapılır. Dış ortamlarda kullanılan kameraların doğa ve güç uygulanmasına karşın muhafazalı olmasına özen gösterilir. Dış ortam kamera sistemlerinde genellikle IP koruma sınıflarından birine dahil olan ürün veya muhafaza seçilir. Öneğin, IP66 sınıfındaki bir ürün toza ve belli süreli güçlü su temasına karşı korumalıdır.

Kamera çözünürlüğüde Teknolojinin dikkat ettiği ikinci noktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte analog CCTV sistemlerin yerini IP CCTV almıştır. Analog sistemlerde bölgeye göre kullanılsada, AVM, halka açık alanlarda, askeri alanlarda veya tüm bölgeye hakim olmak istediğiniz alanlarda yüksek çözünürlüklü ve zoom özelliği olan IP CCTV sistemleri tercih edilmektedir. Teknoloji uzman personeli keşifi ile size en uygun sistemi belirleyecektir.

teknoloji ihttiyaca dayalı sistemi çıkartırken kablolama maliyetinide düşünmektedir. Kamera sistemi sadece kamera ile bitmediğinden yanlış planlama sonrasında kablolama ve diğer gereçlerle yüksek maliyetler çıkabilir. Bunun için kablolama maliyetinide en aza indirgemeye çalışılmalıdır. Ayrıca kameranın konumlandırılacağı alanda itina ile seçilmelidir. Görüş açısı, ışık yoğunluğu gibi noktalarda önemli faktörler arasındadır. Gündüz, arka plandan gelen ışık miktarının fazla olması sonucu görüntülenmesi istenen kısım net olarak algılanmayabilir.Bu yüzden renk patlamalarını engelleyecek kameralar seçilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.