2017 yılından itibaren evlerdeki alarm sistemleri tamamen değişti ve akıllı sistemlere dönüştü akıllı alarm sistemleri evlerde ve işyerlerinde artık hayatımızda büyük roller oynuyorlar Bütçenizin veya kurulum becerinizin seviyesi ne olursa olsun, kolay kurulumu ve akıllı alarm ve gözetim paketleri kullanımı sizi güvende tutar ve uzaktan evinizde olanları izlemenize izin verir.

Internetten kurmak daha kolay hale gelmiştir akıllı ev uzaktan kapı kilitleri, çim biçme makineleri, kontrol edebilir hangi ışıklar , termostatlar, vakumlar ve hatta akıllı telefon ve bir uygulama kullanarak, besleyici hayvanlar. Aynı zamanda akıllı bir güvenlik sistemi ile evinizi neredeyse her yerden izlemek çok kolay (ve uygun fiyatlı) yapılır. Akıllı güvenlik sistemleri son derece özelleştirilebilir ve kendi başınıza kitler olarak veya profesyonel kurulum ve izleme içeren tam donanımlı kurulumlar olarak mevcuttur.

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, kendiniz izlediğiniz bir sistemle gidebilir veya evinizin alarmları tetiklendiğinde yerel yangın ve polis departmanlarıyla irtibat kuracak profesyonellerin 7/24 izlediği bir abonelik ücreti ödeyebilirsiniz. Elbette ne kadar çok çeşit alırsanız ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. Test ettik üst sistemlerimizle birlikte, evinizi nasıl kıyafet alacağınıza karar verirken nelere dikkat etmeniz gerekiyor.

Bileşenler
Akıllı ev güvenlik sistemi evinizdeki Wi-Fi ağına bağlanır, böylece güvenlik cihazlarınızı akıllı telefonunuzu ve bir uygulamanızı kullanarak izleyebilir ve denetleyebilirsiniz. Giriş seviyesi sistemleri tipik olarak bir çift kapı ve pencere sensörü, bir hareket detektörü ve Wi-Fi,veya tescilli bir ağ ağı gibi bir veya daha fazla kablosuz protokolü kullanarak bu cihazlarla iletişim kuran bir merkez içerir. Tüm eviniz için kapsama alanı sağlamak için ilave kapı, hareket ve pencere sensörleri ekleyebilirsiniz ve kapı kilidi , garaj kapısı açıcıları, iç ve dış gözetim kameraları, ışıklar, sirenler, duman  dedektörleri, su sensörleri, ve dahası

DESİ Entegrasyon ve Uygulama
Tuza kıyasla değerli olan her türlü akıllı güvenlik sistemi, kesintisiz bir ortamda birlikte çalışan ve özelleştirilmiş kurallar kullanılarak manipüle edilebilecek bileşenleri sunar. Örneğin, hareket tespit edildiğinde ışıkların açılması, bir duman alarmı geldiğinde kapılarınızın kilidinin açılması ve bir sensör tetiklendiğinde bir kameranın kayıt işlemine başlaması için kurallar oluşturabilirsiniz. Bazı sistemler kaydedilen videoyu yerel olarak bir SD karta veya yarıiletken sürücüye depolarken diğerleri bulut depolaması sunar. Yerel olarak depolanan video, bir bütçeyle kendin yapıcılar için iyi bir seçimdir, ancak daha sonra ihtiyacınız olan videonun üzerine yazmamaya dikkat etmeniz gerekir. Bulut depolaması kaydedilen videoyu depolamanızı ve bunlara erişmenizi kolaylaştırır, ancak aboneliğinize bağlı olarak yılda yüzlerce dolara mal olabilir.

Burada bulunan tüm sistemler, akıllı telefonunuzu silahlandırmak ve etkisiz hale getirmek, kurallar oluşturmak, bileşenleri ekleme ve silme ve alarm tetiklendiğinde push bildirimleri almak için akıllı telefonunuzu kumanda merkezi olarak kullanmanıza izin veren bir mobil uygulama sunuyor. Çoğu uygulama, canlı ve kaydedilmiş videoları görüntülemek, kapıları kilitlemek ve açmak, termostat ayarlarını değiştirmek ve alarmları susturmak gibi şeyleri yapmanıza izin verir. Bazı uygulamalar, sisteminizi fiziksel konumunuza göre otomatik olarak kurmak ve devre dışı bırakmak için telefonunuzun konum servislerini bile kullanacaktır. Daha pahallı sistemler genellikle bir iletişim merkezi görevi gören duvara monte bir panel ile gelir; uygulamanın yaptığı her şeyi yapabilmenizi sağlayan bir dokunmatik ekran ve bir alarm tetiklendiğinde profesyonel bir izleme servisi ile iletişim kurmanızı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.