Alarm panelleri; dedektör bağlamak için kullanılan zon girişi sayısı, kullanıcı sayısı, bağlanabilecek keypad sayısı, yönetilen bölüm sayısı, bağlanabilen aksesuarlar gibi özelliklerle çeşitlenirler. Çeşitli sayıda girişleri ve çıkışları vardır. Elektrik kesintilerinde devreye giren yedek kaynakları vardır.
Uyarıcılar; siren, flaşör, telefon arama ve GSM modülleri vb. sesli ve görsel uyarı elemanlarıdır. Çeşitli tetikleme şekilleri ile çalışabilirler, sabotaja karşı donanım ve yedek enerji kaynakları olabilir.
Sistem kontrol-kumanda araçları; yazı ekranlı veya ışıklı tuş takımları(keypad), IR veya RF uzaktan kumandalar, telefon, bilgisayar vb. araçlardır.Bu sistem parçaları arasındaki bağlantı tesisatı kablolu veya kablosuz olabilir.
Kablosuz bağlantıda, panel veya kablosuz dedektör alıcı santralı tarafından tanınabilecek dedektör sayısı, haberleşmenin şifrelenme düzeyi, değişken kod, radyo girişimine meydan vermeme ve bunlara bağışık olma, dedektörlerin tamper, pil durumu, sağlıklı çalışma raporu gibi bilgileri gönderebilme özelliği, panel veya santralın radyo karıştırması ile sağır edilmeyi sabotaj olarak bildirmesi, dedektör RF bilgi paketlerinin birbiri ile çakışmaması temel kriterlerdir.

AHD KAMERA İLE YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ VE EKOMİK GÜVENLIK KAMERASI SİSTEMLERİ

Günümüzde güvenlik kamerası sistemlerinde en net ve en detaylı görüntüler IP kamera sistemleri ile elde edilebilmektedir. Ayrıca IP kamera sistemleri ile elde edilen görüntüler akıllı video analiz yazılımları ile işlenebilmektedir. IP Kameraların bilgisayar ağları üzerinde çalıştığınıda düşünürsek bu sistemin orta ve büyük ölçekli kurumasal şirketler için en uygun çözüm olduğunu söyleyebiliriz.
Peki bünyesinde mevcut olarak eski nesil analog güvenlik kamerası sistemi kullanan ve az maliyet ile yüksek çözünürlüklü HD kalitesinde görüntü elde etmek isteyen kurumlar ne yapabilir?
Bu soruyu düşünen kurumlar için olarak AHD güvenlik kamerası çözümlerimizi öneriyoruz. AHD güvenlik kamerası sistemlerimiz ile düşük maliyetli ve HD kalitesinde yüksek çözünürlüklü video gözetim sistemine sahip olursunuz.
Üstelik mevcut olarak kullandığınız eski tip analog CCTV güvenlik kamera sisteminiz varsa ve sisteminizi yenilemek istiyorsanız ekstra bir altyapı maliyeti ile karşı karşıya kalmazsınız. Çünkü AHD kamera sistemi mevcut koaksiyel kablo altyapısını kullanabilmektedir.
Eğer mevcut olarak kullanmakta olduğunuz bir güvenlik kamerası sisteminiz yoksa, düşük maliyetli ve HD kalitesinde görüntü elde edebileceğiniz güvenlik kamerası sistemi arıyorsanız, AHD teknolojisini kullandığımız Analog HD güvenlik kamerasıçözümlerimiz aradığınız cevaptır.
AHD güvenlik kamerası sistemleri ile ilgili merak ettikleriniz ve sorularınız için teknoloji ve güvenlik danışmanlarımızdan detaylı yardım alabilirsiniz.

Kamera Sistemleri Nedir?

Güvenlik kamera sistemi güvenliğimizi emanet ettiğimiz kapalı devre izleme sisteminin diğer adı güvenlik kamera sistemidir. Piyasada KDTV diyede bilinen açılımı kapalı devre televizyon sistemi olan güvenlik sistemleri 7/24 kesintisiz olarak gözlem ve kayıt yapan bir kamera sistemidir. Kapalı devre televizyon sistemi kullanım
alanları tesis çevre izleme güvenlik kamera sistemleri, İşyeri güvenlik kamera izleme sistemleri, Ev kamera sistemleri, Fabrika güvenlik kamerasısistemleri, Şehir izleme sistemleri KYGS mobese sistemleri olarak günümüzde güvenlik kamera sistemlerinin pek çok kullanım alanı bulunmaktadır.
Bir güvenlik kamera sistemini oluşturan ekipmanlar nelerdir?

1- Güvenlik kameraları : Sabit kameralar, Dome kameralar, Speed dome kameralar, IR gece görüşlü güvenlik kameraları, Zoom kameralar olmak üzere farklı amaçlar için kullanılan çeşitli güvenlik kameralarıdır.

2- Dijital kayıt cihazları: DVR diyede bilinen ve güvenlik kameralarından gelen görüntülerin kaydedilmesini sağlayan cihazlara denir. DVR ingilizcede Dijital video recorder yani dijital video kaydedici olarak bilinir. Dijital video recorder kayıt yapabilmesi için içine mutlaka HDD yani harddisk takılması gerekmektedir. Günümüz DVR cihazları bugün 500Gb dan başlayarak 20TB HDD kapasitesine kadar HDD takılma imkanı mevcuttur. Tabiki marka ve modeline göre değişim olmaktadır.

3- CCTV sistemi Kabloları: Günümüz güvenlik kamera sistemlerinde küçük projelerde daha çok 2+1 veya 4+1 CCTVkablo kullanılmaktadır. Bu kablonun içinden video ve enerji besleme kabloları geçmektedir. Çok kaliteli olmasada fiyatları gayet ekonomik olduğu için çok fazla tercih edilmektedir.

4- Besleme Adaptörü: Genellikle güvenlik kameraları 12V DC güç kaynağı ile beslenmektedir. Bunın için switch mode güç kaynağı kullanılmalıdır.

5- Kamera bağlantıları için BNC, Besleme JAC gibi ekipmanlar kullanılmaktadır.

Bir güvenlik kamera sistemini oluşturan temel ekipmanları yukarıda saydığımız gibi beş ana bölüme ayırabiliriz. Tabiki büyük çaplı projelerde cihazlarda değişimler olması muhtemeldir. Güvenlik kameraları DVR kayıt cihazı olmadan normal olarak hiçbir işe yaramazlar. Ancak dijital kayıt cihazları ile birlikte kullanılarak izleme ve kayıt yapılırlar. Uygun fiyatları nedeniyle günümüzde güvenlik kamera sistemlerinde daha çok gece görüşlü IR ledli güvenlik kameraları kullanılmaktadır.

Özet
Makale adı
Desi Alarm Şile
Açıklama
ile desi alarm sistemleri & kamera sistemleri profesyonel ekip arkadaşları ile kurulumu sağlamaktadır. Tüm Türkiye ürün satışlarımız da vardır.
Yazar
Yayıncı Adı
Desi Alarm Ve Güvenlik
Yayıncı Logosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.