Evinize ya da iş yerinize alarm sistemi yaptırmayı düşünüyorsanız, öncelikle kendi ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz.
Hırsız alarm sistemleri geniş bir yelpazede ürün desteği sağlamaktadır.
Örneğin; Sisteme duman dedektörleri, su baskını dedektörleri, LPG veya Doğal gaz dedektörleri bağlatarak güvenliğinizi en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Bu tamamen sizin ekonomik durumunuza bağlı bir durumdur. Evinizin kaçıncı katta olduğu ve muhtemel hırsızlık noktalarını da gözönünde bulundurmalısınız. Hırsızların yan komşunuz veya alt kat komşunuzdan evinize ulaşabilecek konumları kontrol edeceğini unutmayınız! kendi ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra profesyonel bir güvenlik firmasından keşif hizmeti talebinde bulunmalısınız.

En basit haliyle bir alarm sisteminde şu özellikler bulunmalıdır.

1 adet tuş takımı; Yerinden sökülmeye karşı sabotaj korumalı olmalıdır.
1 adet ana kontrol ünitesi; Kapağı yetkisiz kişilerce açıldığı takdirde alarm çalmalıdır.
1 adet manyetik kontak; Giriş kapısı üzerine takılır.
1 adet harici siren; Dış cepheye veya daire kapısı dışına takılır. Siren içinde yedek pil ve sabotaja karşı metal muhafaza olmalıdır. Siren kapağı açıldığı takdirde anında alarm verecek şekilde programlanmalıdır.
1 adet hareket dedektörü; Giriş kapısını tam karşından görecek şekilde takılır. Manyetik kontak çalışmazsa ya da bozulursa, ikincil önlem olarak devreye girer. Bu tip montajda manyetik kontak önce açılırsa hareket dedektörü giriş süresi bitene kadar alarm vermez. Eğer manyetik kontak çalışmaz ya da bina içinde manyetik kontaktan önce hareket dedektörü önünde bir hareket oluşursa, sistem anında alarm vermelidir. Buna teknik olarak Takip Bölgesi adı verilmektedir ve sistemi programlayan teknisyenin bu adımlara dikkat etmesi gerekmektedir.

Abbasağa Desi Alarm,Dikilitaş Desi Alarm,Maçka Desi Alarm,Ulus Desi Alarm,Akatlar Desi Alarm,Etiler Desi Alarm,Mecidiye Desi Alarm,Valideçeşme Desi Alarm,Arnavutköy Desi Alarm,Gayrettepe Desi Alarm,Muradiye Desi Alarm,Vişnezade Desi Alarm,Balmumcu Desi Alarm,Konaklar Desi Alarm,Nispetiye Desi Alarm,Yıldız Desi Alarm,Bebek Desi Alarm,     Kuruçesme Desi Alarm,        Ortaköy Desi Alarm,Cihannuma Desi Alarm,Levazım Desi Alarm,Sinanpaşa Desi Alarm,Levent Desi Alarm,Turkali Desi Alarm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.